Transportery

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Anka »

w moim mniemaniu transporter nie ma ładnie wyglądac i "nie szpecic" tylko ma byc bezpieczny dla kota.
Awatar użytkownika
viejita
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:49

Post autor: viejita »

bezpieczeństwo przede wszystkim, z tym nie polemizuję
plastik też może pęknąć, w trakcie wypadku samochodowego pewnie nie wiele by z niego zostało, jeszcze połamany mógłby tym bardziej zrobić krzywdę kotu
dlatego tez pytam czy taka torba - która wygląda na solidną, nieuginającą się pod ciężarem kota a też przy okazji wygodną w transporcie pieszym i lżejszą niż plastikowe transportery - byłaby odpowiednia

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Anka »

ale to nie jest byle plastik. niektore tez spełniają normę do podrozy samolotami. i brany jest pod uwage wypadek samochodowy. Plastik, a plastik to roznica. A w torbie wystarczy, że przydepniesz w odpowiednim miejscu, a kota nie ma. No ale to twój kot i dbasz o niego jak chcesz. :-)

A do tego w aucie wozisz kota w transporterze dla własnego bezpieczenstwa ale rowniez i kota, by np w razie wypadku nie zwiał w szoki i by zmnieszyc szanse ze cos mu sie stanie. Dodatkowo przypinasz klatkę pasami. Z torba moze byc problem przypiąc i nie gniesc kota.
Awatar użytkownika
GOSIA
Posty: 109
Rejestracja: 26 lip 2010, 10:50

Post autor: GOSIA »

Wg mnie taka torba jest miękka i dla małego kociaczka jak najbardziej, ale dla dorosłego brytyjczyka będzie zła. Będzie się uginać pod ciężarem, więc będzie niestabilna, kot będzie źle się czuł przy noszeniu, będzie to wyglądało jakbyś go niosła w hamaku, będzie się zapadał. Wklejam z opisu aukcji:
Torba wykonana z bardzo wysokiej jakości tkaniny bawełnianej , bardzo przyjemnej w dotyku, z lekkim piankowym wypełnieniem

Zwróć uwagę, że ta torba jest cała zakryta materiałem z jednym okienkiem - to za mało wg mnie na podróżowanie ze zwierzakiem w upały.
Jeśli bierzesz pod uwagę wożenie kota w samochodzie na dłuższą drogę niż tylko do weta to TYLKO transporter, który można przypiąć pasami. Dobry transporter nie pęka (mam pięcioletni trixie capri i jest ok) nie musi być od razu PetCargo. I gwarantuję, że przy nawet niewielkiej prędkości i gwałtownym hamowaniu - tylko transporter wpięty w pasy gwarantuje, że kotu nic się nie stanie ale przede wszystkim pasażerom. Niestety przetestowałam tą sytuację, transpoter został na miejscu, kot cały a cała zawartość tylnej półki wylądowała na desce.
Polecam Ci poczytać opinie na stronie np. animalii, zooplusa itp. sklepów internetowych.
W tym wątku też sporo znajdziesz cennych informacji jaki wybrać transporter.
Awatar użytkownika
viejita
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:49

Post autor: viejita »

GOSIA pisze:Wg mnie taka torba jest miękka i dla małego kociaczka jak najbardziej, ale dla dorosłego brytyjczyka będzie zła. Będzie się uginać pod ciężarem, więc będzie niestabilna, kot będzie źle się czuł przy noszeniu, będzie to wyglądało jakbyś go niosła w hamaku, będzie się zapadał. Wklejam z opisu aukcji:
Torba wykonana z bardzo wysokiej jakości tkaniny bawełnianej , bardzo przyjemnej w dotyku, z lekkim piankowym wypełnieniem

Zwróć uwagę, że ta torba jest cała zakryta materiałem z jednym okienkiem - to za mało wg mnie na podróżowanie ze zwierzakiem w upały.
Jeśli bierzesz pod uwagę wożenie kota w samochodzie na dłuższą drogę niż tylko do weta to TYLKO transporter, który można przypiąć pasami. Dobry transporter nie pęka (mam pięcioletni trixie capri i jest ok) nie musi być od razu PetCargo. I gwarantuję, że przy nawet niewielkiej prędkości i gwałtownym hamowaniu - tylko transporter wpięty w pasy gwarantuje, że kotu nic się nie stanie ale przede wszystkim pasażerom. Niestety przetestowałam tą sytuację, transpoter został na miejscu, kot cały a cała zawartość tylnej półki wylądowała na desce.
Polecam Ci poczytać opinie na stronie np. animalii, zooplusa itp. sklepów internetowych.
W tym wątku też sporo znajdziesz cennych informacji jaki wybrać transporter.
dziękuję, to jest bardzo rzeczowa odpowiedź :) przekonuje mnie
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: AgnieszkaP »

Mam pytanie do użytkowników transportera PetCargo. Kupiłam taki transporter na allegro i po złożeniu mam problem z zamknięciem górnych drzwiczek (jakby coś nie było spasowane). Czy wasze transportery łatwo się zamykają i otwierają? A tak na marginesie, myślałam, że PC jest trochę dłuższy... (mój błąd, nie sprawdziłam wcześniej wymiarów, założyłam, że musi być duży).
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

AgnieszkaP pisze:Mam pytanie do użytkowników transportera PetCargo. Kupiłam taki transporter na allegro i po złożeniu mam problem z zamknięciem górnych drzwiczek (jakby coś nie było spasowane). Czy wasze transportery łatwo się zamykają i otwierają? A tak na marginesie, myślałam, że PC jest trochę dłuższy... (mój błąd, nie sprawdziłam wcześniej wymiarów, założyłam, że musi być duży).
U mnie się normalnie drzwiczki zamykają. Może musisz mocniej na tych zawiasach docisnąć, żeby porządnie weszły na te metalowe paliki.
Awatar użytkownika
PaulinaP
Posty: 160
Rejestracja: 12 lip 2011, 19:25

Post autor: PaulinaP »

ja ma ten transporter i mam wrażenie, że należ do większych. nie mam problemu z drzwiczkami ale rzeczywiście trzeba je docisnąć
beniagor
Hodowca
Posty: 253
Rejestracja: 31 sty 2011, 22:45
Płeć: kobieta
Skąd: Gdynia

Post autor: beniagor »

Ja też mam Pet Cargo i nie mam większych problemów z zamykaniem, tylko trzeba je trochę mocniej docisnąć :-)
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: AgnieszkaP »

Dzięki za odpowiedzi :-) Z naszym egzemplarzem ewidentnie coś jest nie tak. Rozłożyliśmy całość, ponownie złożyliśmy i są spore problemy z zamykaniem od góry. Planujemy podjechać w weekend do tego sklepu (na szczęście mamy blisko)
PaulinaP transporter nie jest mały, ale miałam nadzieję, że będzie ciut dłuższy, bo na szerokość i wysokość jest OK.
Zablokowany