Rozmnażanie kotków brytyjskich

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
batonKR
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2012, 11:34

Rozmnażanie kotków brytyjskich

Post autor: batonKR »

Cześć mam kotke brytyjską niebieską i chciałbym dowiedzieć się coś wiecej o rozmnażaniu tej kotki.Czy np. powinno sie rozmnażać kotke wtedy gdy ma ruje? Jakiego kolory ma być koci partner aby wyszły kotki niebieskie. Ogólnie wszelkie informacje z góry dzięki.
PS.kotka ma 3 latka
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

A ja zapytam czy kotka jest z rodowodem i hodowlana, bo jak wiesz, weszła ustawa o zakazie rozmnażania zwierząt poza zarejestrowanymi hodowlami i bez praw hodowlanych.
batonKR
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2012, 11:34

Post autor: batonKR »

tak ma rodowód, kotki z rozrodu mają już swoje miejsca że tak powiem zarezerwowane:)
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

No to chyba należy zacząć od założenia hodowli, a dopiero potem myśleć o rozmnażaniu. Pomijam fakt, że kotka powinna być przebadana w kierunku chorób itd. Zaczynasz od końca.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

A mnie się coś nie wydaje, żeby było tak jak mówisz. Bo jeśli miałbyś kotkę z rodowodem z przeznaczeniem do hodowli, to na pewno wszelkich informacji i pomoc uzyskałbyś od hodowców Twojej kotki i nie szukałbyś takich informacji tutaj.
batonKR
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2012, 11:34

Post autor: batonKR »

Sonia chodzi właśnie o to że kotke odkupiłem nie bezpośrednio od chodowcy, narysuje takie coś bo nie umiem wytlumaczyc
CHODOWCA-----LUDZIE-----JA
i tamte osoby od których odkupiłem nie miały bladego pojęcia...
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira »

W jakim wieku jest kotka?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Jakakolwiek nie byłaby droga nabycia kotki, na rodowodzie jest nazwisko hodowcy i jego dokładne dane, jest przydomek - nie ma najmniejszego problemu, żeby się z nim skontaktować. Proszę zrobić to w pierwszej kolejności, i jeśli kotka jest przeznaczona do rozrodu, najpierw założyć i zarejestrować hodowlę.
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Myślę, ze w umowie miedzy hodowcą , a "ludźmi" był punkt o odsprzedaży ewentualnej kota dalej i myślę że hodowca życzył sobie wiedzieć gdzie jego kot sie znajduje.
Pierwsze kroki jakie pan powinien podjąć to kontakt.
Niemniej jednak dodam, że kotka 3 letnia już to troche późno by zaczynać, bo to i wystawy by się przydały.
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

czy ta kotka ma zapis, że jest kotką HODOWLANĄ? Bo rodowód jeszcze nie oznacza, że można kota rozmnażać.
Zablokowany