Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Ja już 3,5 roku używam CBE+ i wrzucam do WC i nie zapchało mi się nic nigdy. Oczywiście wrzucam tylko pączki siuśkowe i qupale, a wymieniając cały żwirek raz w tygodniu to już wyrzucam go do worka i do śmieci, nie do WC, bo wtedy to by się mogło zapchać.
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Post autor: aneby »

Może faktycznie za dużo wrzuciła, a też po 3 kotach sprzątała.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

bartek-turek pisze:mam do was pytanie. chciałbym używać żwirku sylikonowego ale z tego co tu przeczytałem, dowiedziałem się że taki rodzaj żwirku nie zatrzymuje skutecznie zapachu. czy macie jakieś doświadczenia np. z dodawaniem jakichś dodatków które zapobiegają przykrym zapachom?
Są pudry do dosypywania do żwirków, ale tak naprawdę najważniejsze jest stałe i regularne usuwanie "urobku". Jeśli regularnie wyrzuca się grudki, kot nie ma okazji ich rozbić i rozsypać, żeby wymieszały się z tym jeszcze nieużywanym żwirkiem. Ja zrezygnowałam z używania dodatków.
Awatar użytkownika
bartek-turek
Posty: 98
Rejestracja: 20 lut 2012, 22:00

Post autor: bartek-turek »

Dzięki Dorszka :redrose: a takie pudry ewentualnie można normalnie dostać w zoologicznych czy raczej trzeba zamawiać przez internet?
Awatar użytkownika
Ania_83
Posty: 1415
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:15

Post autor: Ania_83 »

bartek-turek pisze:Dzięki Dorszka a takie pudry ewentualnie można normalnie dostać w zoologicznych czy raczej trzeba zamawiać przez internet?
W zoologicznych też są. :) Ja np widziałam pochłaniacze zapachów Benka w zoologiku.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

Ja na początku tj. przez 2 tygodnie używałam Benka betonitowego (kupiłam naszybko bo z dnia na dzień pojawił się u mnie kociak:)) Dla mnie ma dużo minusów: nie można wyrzucić do toalety, po siusianiu malego kuweta wyglądała jak małe bagienko i przy nasypywaniu pyliło a jestem astmatyczką dlatego szybko musiałam go wymienić:-( Poczytałam opinie na forach i stronach zoologicznych i wybrała Cat's Best Eco+ i muszę powiedzieć, że jest wieelka poprawa:) Kuweta wygląda jak kuweta, nie wydzielają się zapachy. Trafiłam na promocje 4x 10l, ale w internecie bo w sklepach zoologicznych w dużych galeriach cena była szokująca:)
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 4906
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:42

Post autor: Agnes »

dziewczyny proszę o małą rade :-) lumi odkąd z nami zamieszkała, w kuwetce ma ''drewienka'' (tak było w domu hodowcy) jednak nie jestem z nich zadowolna, bo na łapkach wszędzie roznosi te wiórki (mokre) raz jej zmieniłam na kamyczki, to usiadła w kuwecie i zaczęła je... jeść? <strach> <hm> może być, że jest jeszcze za mała na żwirek? nie potrafie sobie tego wytłumaczyć w żaden inny racjonalny sposób
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

Lumi pisze:dziewczyny proszę o małą rade :-) lumi odkąd z nami zamieszkała, w kuwetce ma ''drewienka'' (tak było w domu hodowcy) jednak nie jestem z nich zadowolna, bo na łapkach wszędzie roznosi te wiórki (mokre) raz jej zmieniłam na kamyczki, to usiadła w kuwecie i zaczęła je... jeść? <strach> <hm> może być, że jest jeszcze za mała na żwirek? nie potrafie sobie tego wytłumaczyć w żaden inny racjonalny sposób
Te kamyczki są silikonowe? tzn. żwirek silikonowy? Mi hodowczyni powiedziała, żebym małemu nie brała tego żwirka bo miała wypadki że maluchy go po prostu.. jadły <shock> Ja mam Eco+ i trochę fakt roznosi się jego po domu ale jest wydajniejszy i nie "czuć" z kuwety jak zwierzak się załatwi <lol>
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Post autor: aneby »

Ja jestem średnio zadowolona z Cat's best :-( Kot chyba też ... Mnóstwo tego wynosi na łapkach, a od kiedy wystawiłam drugą kuwetę na balkon, do której wsypałam zwykłego Benka, Baja w ogóle nie korzysta z tej w domu :-/ Chyba załatwiała się, bo musiała, ale jak ma wybór, to drewniany jest be.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

aneby pisze:Ja jestem średnio zadowolona z Cat's best :-( Kot chyba też ... Mnóstwo tego wynosi na łapkach, a od kiedy wystawiłam drugą kuwetę na balkon, do której wsypałam zwykłego Benka, Baja w ogóle nie korzysta z tej w domu :-/ Chyba załatwiała się, bo musiała, ale jak ma wybór, to drewniany jest be.
Kilka postów wyżej jest wycieraczka pod kuwetę, także polecam Ci, sama ją zakupiłam i super się sprawuje, nic nie "wychodzi" poza kuwetę :-)
Zablokowany