Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Lax2 pisze:Witam. Zastanawia mnie niska (?) waga Dyzia. Dzisiaj po z ważeniu wyszło 4,2 kg co ciekawe we wrześnio ważył 4,1 kg czy to jest normalne ze ma taka waga i nic praktycznie nie przybrał ? Dodam ze Dyzio ma 15 miesiącznicy. Drugi kocur Teddy starszy o 2 miesiące wazy ponad 6 kg ( skala wagi się skończyła ;))
Oba koty są już po okresie najintensywniejszego wzrostu, osiągnęły już rozmiary, do których muszą się "wypełnić" - takie różnice wagowe są normalne, w zależności od budowy kota. Są kocury dorastające do 8 kilogramów (chociaż myślę, że to zbyt duża waga jak na brytka, widziałam takie koty na wystawach, i były zwyczajnie otłuszczone i nie wyglądało to ładnie), ale są i w pełni rozwinięte, pięknie i harmonijnie zbudowane, pięciokilogramowe.
Awatar użytkownika
MaTosia
Posty: 102
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:17
Hodowla: IDOL*PL

Post autor: MaTosia »

byłam dzisiaj z Tosią u weterynarza umówić się na zabieg kastracji, Tosia waży 3900 Pani wet stwierdziła że mam ograniczać jej jedzenie bo jest zbyt otłuszczona i że już nie urośnie bo osiągnęła swój wzrost, dla mojego matczynego serca było to jak cios bo nie mam zamiaru nic mojej Tośce ograniczać i mam nadzieję że jeszcze urośnie, może ktoś kto ma już dorosłego kota mi coś napisze
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

MaTosia pisze:byłam dzisiaj z Tosią u weterynarza umówić się na zabieg kastracji, Tosia waży 3900 Pani wet stwierdziła że mam ograniczać jej jedzenie bo jest zbyt otłuszczona i że już nie urośnie bo osiągnęła swój wzrost, dla mojego matczynego serca było to jak cios bo nie mam zamiaru nic mojej Tośce ograniczać i mam nadzieję że jeszcze urośnie, może ktoś kto ma już dorosłego kota mi coś napisze
Coś mi się wydaje, że ten wet chyba pierwszy raz w życiu brytka widział. Gdzie ona widzi te otłuszczenie, a już w ogóle jak można stwierdzić, że 7 miesięczny brytek osiągnął już swoje rozmiary i więcej nie urośnie. Brytki się przecież rozwijają do 3 roku życia. Jeszcze będzie rosła dziewczynka nic się nie martw.
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

Dokładnie, Tosia to jeszcze dziecko. Niestety mało weterynarzy zna się na konkretnych rasach, ale uważam tak samo jak Sonia, jest jeszcze malutka i najlepiej popatrzeć do jej linii genetycznych na rozmiary rodziców i dziadków. Wtedy będzie można się zastanawiać.
Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 723
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:59

Post autor: Małgorzata »

Zgadzam się z dziewczynami. Ja też usłyszałam rok temu od weta, że 4,5 kg mojego kota to już dużo i trzeba uważać. Bono teraz waży 5,4 kg i wcale nie jest za gruby. A w przypadku 7-miesięcznego kocięcia (bo dla mnie to kocię) to ja w ogóle nie rozumiem toku myślenia tej pani doktor...
sweetka
Posty: 24
Rejestracja: 09 wrz 2010, 20:26

Post autor: sweetka »

Mój Oskarek jest kastrowany, ma prawie 3,5 roku i waży 6kg a wcale nie jest gruby, po prostu jest wielki :))) a waga jest stosowna do jego wielkości :)
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

Jejku, zaczynam się bać, mój Bronuś ma 3 lata i waży grubo powyżej 6 kg.
Chyba zafunduję mu dietę, będzie ciężko ......
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: AgnieszkaP »

margita pisze:Jejku, zaczynam się bać, mój Bronuś ma 3 lata i waży grubo powyżej 6 kg.
Chyba zafunduję mu dietę, będzie ciężko ......
Ale jest gruby? Czy jak patrzysz na niego z góry, widać zaokrąglone boczki? (Możesz w tym wątku wrzucić fotki zrobione właśnie z góry). Jak na brytka jest to typowa waga. Sporo kocurków waży 7 czy nawet 8 kg, a nie są grube, tylko po prostu duże.
Mój Carlos ma rok z kawałeczkiem, waży ponad 7 kg i absolutnie nie jest gruby.
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

AgnieszkaP pisze:
margita pisze:Jejku, zaczynam się bać, mój Bronuś ma 3 lata i waży grubo powyżej 6 kg.
Chyba zafunduję mu dietę, będzie ciężko ......
Ale jest gruby? Czy jak patrzysz na niego z góry, widać zaokrąglone boczki? (Możesz w tym wątku wrzucić fotki zrobione właśnie z góry). Jak na brytka jest to typowa waga. Sporo kocurków waży 7 czy nawet 8 kg, a nie są grube, tylko po prostu duże.
Mój Carlos ma rok z kawałeczkiem, waży ponad 7 kg i absolutnie nie jest gruby.
Bałam się napisać, że waży 7 kg dlatego napisałam grubo ponad 6 kg :-o
Jak mi się uda porobię mu dziś zdjęcia z góry i wrzucę do oceny .....
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

Cwaniak mi ucieka i ciężko mu zrobić z góry zdjęcie w bezruchu :-/
Obrazek

Obrazek
Zablokowany