Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

A może przejdź na suchą karmę RC Kitten Growth. Ona jest dla kociaków rosnących. Orijen jest karmą bezzbożową, która raczej pomaga ograniczyć wagę kota niż ją zwiększyć. No chyba, że masz jakąś specjalną dla kociąt, której nie znam.
Awatar użytkownika
Sothiem
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2012, 23:09

Post autor: Sothiem »

Witam.
Próbowałam uzyskać informację przez "szukaj", ale nic nie wyrzuciło, a 51 nie dam rady tak szybko przeczytać.
Piszecie o wadze kotków, a mnie interesuje ich wielkość, długość, szerokość docelowa :)
Myślę nad kupnem transporterka i wydaje mi się, że jeden wystarczy.
Czy jakiś wolontariusz mógłby dorosłego kociaka, tak z grubsza zmierzyć? :)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Kotów nie zmierzyłam, bo akurat śpią, ale ja mam transporter Catit Pet Cargo Cabrio i jego wymiary to długość 51 cm, szerokość 33 cm i wysokość 35 cm. Kocurka mam dużego (7,3 kg) i spokojnie się w nim mieści. Tak, że myślę, że możesz szukać transporterka o podobnych wymiarach.
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Czy niespełna 12tyg kocurek, który na tle rodzeństwa jest malutki ma szansę wyrosnąć na dużego kocura?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Trzeba obejrzeć kosteczki, u 12 tygodniowego kociaka już można je ocenić - jeśli drobne i cienkie, nie liczyłabym na to.
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Dzięki :-) Na kosteczki akurat nie zwróciłam uwagi...
Obiecałam znajomej, że pomogę jej wybrać kociaka a jej akurat wpadł w oko najmniejszy z miotu wypłoszek. Wszystkie kociaki dokazywały i wręcz zaczepiały ludzi a on trzymał się na dystans. Zaprezentował, że korzysta z kuwety, je, pije, daje się pogłaskać, ale trzymał się z dala i nie chciał bawić się piórkiem. Taki ostatni do wszystkiego. Nie jestem pewna czy to dobry wybór, ale serce nie sługa...
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Bardzo często na najdrobniejsze wyglądają kociaki o najkrótszej sierści - wyglądają jak ubodzy krewni na tle napuszonego rodzeństwa, ale krótkie futro to zaleta, i taki kociak wcale nie musi wyrosnąć na małego kota. Trzeba podpytać hodowcę, on kociaka obserwuje od urodzenia, dotyka, na pewno będzie umiał ocenić, jakie są szanse na dużego kota w przyszłości, no bo na 100 % to zawsze trudno przewidzieć.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Narin pisze: Nie jestem pewna czy to dobry wybór, ale serce nie sługa...
Nie ma ZLEGO WYBORU kota :-P
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

yamaha pisze: Nie ma ZLEGO WYBORU kota :-P
haha, masz mnie! <lol> Święta racja :-)
Awatar użytkownika
RobertS
Posty: 84
Rejestracja: 20 lip 2012, 01:04

Post autor: RobertS »

bariii pisze:nasz zajada praktycznie tylko royal canin kitten suche, czasami raz na miesiac dostaje mokre, generalnie to nie jest gruby, jest po prostu duzy, wszystko ma proporcjonalne, wet mowi ze zebra wyczuwalne itp.
Witajcie :) po przeczytaniu powyższego postu... zastanawiam się czy dobrze robię, że mój kot oprócz suchego oczywiście, zjada mokre codziennie ? Wprawdzie nie dużo bo ok. 40 - 50 gr. dziennie. I teraz waży 4,6 kg. mając 11 miesięcy. Jak to jest z tym karmieniem ? Za dużo je ? :)
Zablokowany