Transportery

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Już od miesiąca mniej więcej używam Cat's Best w wersji Gold. Rzeczywiście "wynosi się " z kuwety w niewielkim stopniu, prawie wcale, trochę inaczej się zbryla, ale jak dla mnie zadowalająco.

Ulga związana z tym, że nie muszę już ciągle biegać i zamiatać, ogromna :)
Awatar użytkownika
Ania i Krzyś
Posty: 362
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:01
Kontakt:

Post autor: Ania i Krzyś »

My "u siebie" mamy spory problem z zakupem Golda, ale teraz, przy Leonie mamy w domu EkoPlustaratak więc wygrzebaliśmy spod ziemi Golda (to nasze 2 do niego podejście) i będziemy testować w warunkach do jakich niby został ten żwirek stworzony czyli przy długowłosym kocie. Na razie na warcie wciąż Eko.
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

czy takie transportery są praktyczne?

Obrazek
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

osobiście nie polecam z kilku względów,
- jego ładowność nie jest za duża, warto zapytać sprzedawcę jakie obciążenie wytrzymuje, bo brytki są ciężkie i będzie się po prostu uginał
- NAJWAŻNIEJSZE: jeżeli planujesz wozić kota samochodem, to taki transporter się nie nadaje, bo nie zapniesz go stabilnie w pasy i w razie wypadku zwierzę będzie goniło po samochodzie
- kolejna wyższość plastikowego nad materiałowym- łatwiej go umyć i zdezynfekować, niż prać posłanie. W materiałowym wyjmiesz tylko posłanie, a co jak kotek zwymiotuje i ścianki również się ubrudzą??

Zdecydowanie bardziej polecam te plastikowe, wiadomo- kosztują trochę więcej, ale nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie naszego podopiecznego.

I jeszcze jedno :) Długość 47 cm to trochę mało :)
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

Dziekuje za odpowiedz. To w takim razie jakie wymiary powinien mieć transporter na kocurka brytyjskiego?
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

W zależności tak go później będziesz wykorzystywać.
Ja mam rozmiar II ma chyba 57 cm długości z tego co pamiętam i na jednego kotka jest idealny, ale również dwa się mieszczą bez problemu ( to jakbyś planowała dokocenie <lol> )
Uważam, że to był wybór optymalny, bo nie jest ciężki, kotek ma sporo miejsca w środku, więc mogę wyłożyć kocykiem jak jest zimno, mogę włożyć kuwetkę jak dalej wyjeżdżamy.
Jego dopuszczalna waga to 12 kg, więc spokojnie bryś daje radę :)
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

no to musze poszukać czegoś odpowiedniego. Czyli z tego wychodzi, że najlepsze są plastkikowe?... A czy kuwetę moge kupić zamkniętą odrazu?
Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2008, 16:58
Kontakt:

Post autor: Sowa »

Najlepsze są plastikowe. Są dość trwałe, chyba że tak jak u mnie papuga urządzi sobie gniazdo <diabeł>

Kuwetę można kupić krytą, ale na dzień dobry, rpzez pierwszy tydzień -dwa lepiej, żeby wyglądała tak jak u kota w domu rodzinnym. Jeśłi była niekryta to można postawić najpierw samo dno.
Zablokowany