Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Nie, kot na pewno nie je za dużo, w każdym razie nie mokrego :)
Awatar użytkownika
RobertS
Posty: 84
Rejestracja: 20 lip 2012, 01:04

Post autor: RobertS »

A to już jestem spokojny :)
To może za mało je ? :) Ile powinien dostawać mokrego ?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

<lol> To młody kot, ja swoim podaję mokre dwa razy dziennie, tym dorosłym w każdym razie, ale nie pomogę z ilością, bo nie wiem, ile, zawsze za dużo, po prostu jedzą ile chcą, jak coś zostanie na talerzu, to leży i zazwyczaj po 3 godzinach najpóźniej już nie ma nic <lol>
Awatar użytkownika
RobertS
Posty: 84
Rejestracja: 20 lip 2012, 01:04

Post autor: RobertS »

:) ok, dzięki :) to mój będzie się dalej tak odżywiał, jak podrośnie to dam mu więcej :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Nie to miałam na myśli, jak podrośnie to już więcej na pewno nie :) Bardzo różnie się to rozwiązuje w różnych domach, jedni karmią mokrym raz dziennie, inni częściej, niektórzy tylko na mokrym, wszystko zależy od kota, polecam
poczytać ten wątek >>>>>>> , tam wiele osób opisuje swoje doświadczenia.
Awatar użytkownika
RobertS
Posty: 84
Rejestracja: 20 lip 2012, 01:04

Post autor: RobertS »

no dobrze, nie dam mu więcej :)
dzięki za link, poczytam jutro :)
kawka1233
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2012, 16:12

Post autor: kawka1233 »

Witam
Mam pytanko czy waga 2,4 kg dla 5 miesięcznego kotka jest prawidłowa ,pytam się dlatego bo jego bracia z tego samego miotu ważą już 3kg i jeszce mój kotek ma takie prążki , cienie nie wiem jak to się fachowo nazywa ale czy to mu zniknie, poza tym jego bracia są tacy mocni a mój kotek taki filigranowy:) czy ma szanse być dużym kotem, bardzo proszę o odpowiedz:)
pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Jupi
Posty: 44
Rejestracja: 02 sie 2012, 07:22

Post autor: Jupi »

Nie powiem czy jest to prawidłowa waga czy nie bo nie wiem, ale moje 2 kociaki za 2 tygodnie też skończą 5 mcy i ważą po 2,8kg. Sama jestem ciekawa jak to jest z tą wagą :-)
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Post autor: Molly »

Effy prawie 6 miesięcy i tylko 2400 - jedzenie ma cały czas w miseczce, wyjada w nocy głównie, w dzień dostaje mięsko i puszeczki - ale zjada malutko z tego co nałożę, czasem przyjdzie kilka razy i doje do końca porcję, a czasem wyschnie i wyrzucam. Niczego jej nie ograniczam, bo ma małą wagę, ale je ile je.
Zdążyłam już wyczytać, że lepiej jak kotek jest szczupły i je mniej niż jak się opycha, więc na razie się nie martwię. Nic jej nie dolega, jest żywotna - więc poczekam sobie aż urośnie. Jej mama była dość drobną kotką - o tym też trzeba pamiętać :)
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

kawka1233 pisze:Witam
Mam pytanko czy waga 2,4 kg dla 5 miesięcznego kotka jest prawidłowa ,pytam się dlatego bo jego bracia z tego samego miotu ważą już 3kg i jeszce mój kotek ma takie prążki , cienie nie wiem jak to się fachowo nazywa ale czy to mu zniknie, poza tym jego bracia są tacy mocni a mój kotek taki filigranowy:) czy ma szanse być dużym kotem, bardzo proszę o odpowiedz:)
pozdrawiam wszystkich
a kotek to kocur czy kotka?
i jeśli idzie o duchy, to w jakim jest kolorze? bo są kolory u których duchy zostają częściej, a są też takie z większymi szansami na ich zanik z wiekiem ;-))
Zablokowany