Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Duchy niekiedy utrzymują się i do roku, a w skrajnych przypadkach widoczne są przez całe życie.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: Danusia »

Griffe pisze:A z innej beczki, powiedzcie do kiedy paski czy tam ducyh mogą się utrzymywać na okrywie kociakow?
Bo jak mam w rodowodzie konkretnie bri a, a kot gladki nie jest to chyba nie jest prawidłowe??
mój kremowy kocurek zrobil się idealnie gładki jak mial rok z hakiem :-)
Awatar użytkownika
Griffe
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2012, 18:35

Post autor: Griffe »

A jeśli to możliwe chciałąm zapytać jak niegładkie futro ma się do standartu i oceny na wystawie? Zastanawiam się nad wystawianiem paszczaków moich :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

U kotów kremowych duchy są tolerowane, bo z genetycznego punktu widzenia właściwie nie do usunięcia, u niektórych kotów produkcja żółtego barwnika jest tak duża, że wypełnia wszystkie luki w kocim włosie, i te koty z czasem robią się niemal zupełnie gładkie, takich jest, niestety, niewiele w kolorach rudym czy kremowym. W kolorach innych niż rudy/krem duchy powyżej 1,5 roku to wada, jeśli chodzi o wystawianie.
Awatar użytkownika
Griffe
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2012, 18:35

Post autor: Griffe »

Bardzo dziekuje za odpowiedz :-)

Moje dziewczynki mają 6,5 miesiąca i zaczynają się chyba ujednolicać. Niebieska ma dużo więcej pręgowania, zobaczymy czy da radę się go pozbyć.
Awatar użytkownika
astra
Posty: 13
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:10
Kontakt:

Post autor: astra »

Powiedzcie mi proszę, czy istnieją jakieś normy dotyczące koloru wibrysów. Spotkałam sie z tym w przypadku persów, że np pers kremowy musi mieć wąsy białe, inne są wadliwe. A jak to jest z brytyjczykami. Czy np. czarny kot ma mieć białe czy czarne wąsy. Jak z innymi kolorami?
Aga
Awatar użytkownika
Gizela
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2012, 18:59
Płeć: Female
Skąd: Mazury

Post autor: Gizela »

Sonia pisze:Z wiekiem oko brytków blednie i nie jest już tak mocno nasycone i pomarańczowe, ale żeby miało mieć na to wpływ słońce to nigdy nie słyszałam o tym.
Nie wiem mówcie co chcecie ja jednak widzę różnice (i nie tylko ja), że u mojego Brysia z pomarańczowych oczu zrobiły się bursztynowo-miodowe. Minęło raptem 5 miesięcy przesiadywania na balkonie i oczy są ewidentnie jaśniejsze u 15 miesięcznego kota. Sądzę że słońce ma jednak jakiś wpływ na pigmentację. Chyba że w Bryśku zaczynają dominować geny po matce a ona miała jaśniejsze oczy od ojca do tego była szylkretką. Nie wspominałabym o tym ale niekiedy wydaje mi się że widać też różne odcienie sierści. Trzeba oczywiście mocno się przyjrzeć lecz na pewno nie jest ona już taka jednolita.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

Sonia już wyjaśniła, że oczy u Brytyjczyka z wiekiem robią się jaśniejsze i ja również się z tym zgadzam. Nie ma to nic wspólnego z siedzeniem na balkonie i promieniami słonecznymi.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

za to slonce ma wplyw na kolor futra, pod jego wplywem "rudzieje"
basidrak20
Hodowca
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2013, 09:30
Hodowla: Baskot*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Szczecin
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: basidrak20 »

Oczu kotki nie jestem w stanie póki co zauważyć - ze strachu ciągle są czarne jak węgiel. Wczoraj ją przywiozłam.
jestem ciekawa co będzie z niej jak urośnie, teram ma pół roku.
Zdjęcie kici -- takie o nie mam innego bo kicia jeszcze nie chce pozować - nerwy.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... hotostory8

rodzice to Basset House Betsy ( kolor- BRI n25 Brown ticked Tabby) , tata to Riks Salomon Mariella ( kolor- BRI ns 11 Shinshilla : black silver shaded)

coś ciężko mi znaleźć co z niej będzie.
Po pracy napiszę co ma w rodowodzie wpisane.
pozdrawiam
Zablokowany