Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
kawka1233
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2012, 16:12

Post autor: kawka1233 »

Jest to kocurek koloru niebieskiego , co do jedzenia to suche ma cały czas w misce, puszkę dostaje rano ale nie zawsze zje wszystko z miski a wieczorem surowe mięso(wołowinę) którą zawsze zjada.
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 4906
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:42

Post autor: Agnes »

Lumi chwile temu skończyła 8 mcy, waży 4340, weterynarz powiedział, że to o prawie pół kilo za dużo <shock> ja tego nie widze, czuje, jak podnosze, ale nie widze ;-)) i też nie do końca rozumiem, bo je wcale nie dużo, miseczke karmy suchej (wg. tabelki hillsa- nawet ciutek mniej) i jedną saszetke mokrego rano. Bawi się codziennie, biegamy po całym domu. Nie jest leniwa. Nie wiem, czy powinnam jej mniej suchego podawać? z mokrego nie zrezygnuje, bo to tylko 75gr, a ona od tego dzień zaczyna... no i jak dla mnie, ona nie jest gruba, jest taka w sam raz :kotek:
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Lumi pisze:Lumi chwile temu skończyła 8 mcy, waży 4340, weterynarz powiedział, że to o prawie pół kilo za dużo <shock> ja tego nie widze, czuje, jak podnosze, ale nie widze ;-)) i też nie do końca rozumiem, bo je wcale nie dużo, miseczke karmy suchej (wg. tabelki hillsa- nawet ciutek mniej) i jedną saszetke mokrego rano. Bawi się codziennie, biegamy po całym domu. Nie jest leniwa. Nie wiem, czy powinnam jej mniej suchego podawać? z mokrego nie zrezygnuje, bo to tylko 75gr, a ona od tego dzień zaczyna... no i jak dla mnie, ona nie jest gruba, jest taka w sam raz :kotek:
Niektórzy weci niestety w stosunku do brytków przesadzają. To maja być koty masywne, oczywiście nie grube. Należy oczywiście słuchac weterynarza ale w przypadku gdy kot wygląda tak jak powinien, nie zmieniała bym nic.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Też uważam, że niektórzy weci to przewrażliwieni są i brytki za grubasów mają. Moim zdaniem Lumi wcale nie jest za gruba :kotek:
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Post autor: Molly »

Mój wet ma taką przymiarkę obrazkową, czyli dopasowujesz wygląd kota do odpowiedniego szablonu - obrazki są podpisane i mozna ocenic bez wagi czy kot ma problem z nadwagą. Sam wet wychodzi z założenia, że każda rasa cieszy się swoimi prawami, więc lepiej wizualnie oceniać, a niekoniecznie wagowo. I lubi moją Effy , a za to ja lubię jego :-)
kawka1233
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2012, 16:12

Post autor: kawka1233 »

Napiszcie mi proszę odnośnie tych cieni, prążków na sierści mojego kocurka (ma 5 miesięcy) czy to mu zniknie i jeszcze jedna rzecz od jakiegoś czasu zauważyłam że wypada mu więcej sierści czy teraz jest taki okres że kot gubi sierść ?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Prążki i cienie do roku mogą zaniknąć, jeżeli są to takie lekkie duchy. Jak kociak wymieni futerko na dorosłe. Ale jeżeli to jest kociak faktycznie pręgowany, to będzie pręgowany cały czas.
kawka1233
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2012, 16:12

Post autor: kawka1233 »

W rodowodzie ma napisane Bri (a) więc jest niebieski i mam nadzieje że te prążki,cienie znikną tylko ciekawe kiedy:( , a odnośnie wypadania sierści jak to jest ? i jeszcze jedna rzecz kiedy kotek zaczyna gubić zęby ? z góry dziękuję za odpowiedż
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

O ząbkach możesz poczytać TUTAJ
A sierć kotek gubi, bo to taki okres niestety. U mnie też się sypią bardzo.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

Mi wczoraj w klinice Pani z recepcji (pomaga w zabiegach i studiuje weterynarię) jak zobaczyła Bentley'a powiedziała: "oj przydało by się odchudzić koteczka" <shock> . Bentley waży tylko 4,5 kg... chyba przesadziła z tą oceną ;-))
Zablokowany