Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

Kawka aby ocenić prawidłową wagę Twojego kotka musisz przyjrzeć się jego przodkom, czyli rodzicom. A najlepiej podobno dziadkom. To, że z miotu inne są większe, nie oznacza, że odziedziczyły te same geny.
Aleks_1
Hodowca
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:02
Kontakt:

Post autor: Aleks_1 »

Kawka - a ja na Twoim miejscu wyrzuciłabym z jadłospisu to "mokre". U mnie koty jak jadły saszetki, puchy itp. na stałe (raz dziennie) to często miały problemy. I bynajmniej nie nabierały masy.
Inna sprawa, że maluchy dostają dosłownie każdą karmę jaka wpadnie mi w ręce bo nigdy nie wiem jak będzie je karmił przyszły opiekun.

A wracając do tematu odkąd koty jako smakołyki i odświęta dostają jakieś puszki nie mam problemów ze wzrostem i wagą. W tej chwili koty są na suchym i na mięsie - starczy. Suche i woda czekają cały czas na głodne brzuszki. Mięsko podawane na bieżąco po garści na kota. Jak wyliżą miski, możliwa dokładka. No i moje jedzą karmę dość tłustą i wilgotną.

A może spróbowałabyś metody BARF (czy jakkolwiek to się nazywa ;-)) )

PS. Gdzieś tam czytałam o chudnięciu kotek w ruji. - W przypadku mojej królewny to guzik prawda. Dla niej ruja to znak, że trzeba jeść za pułk wojska. Druga kocica przejawia bardzo podobne objawy.
Kocury ponoć jak kryją to też chudną - kolejna półprawda. U mnie kocurek siedział sobie miesiąc, miał do towarzystwa 2 kotki i przytył ponad kilogram.
kawka1233
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2012, 16:12

Post autor: kawka1233 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
pozdrawiam
kasia83
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:29

Post autor: kasia83 »

Witam

Od niedawna jestem właścicielką pierwszego w moim życiu kota :-) Oczywiście jest to brytyjczyk. Ma w tej chwili 4ms i 2tyg waży 3300kg czy to odpowiednia waga ?? Dodam ze jego tatuś był bardzo duży - w sumie to jeszcze nigdy nie widziałam tak duzego kota na żywo <lol> Mamusia też do małych nie należy ;-))
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Waga jak najbardziej odpowiednia, zapowiada sie DUZE kociatko po prostu :ok:
Zachecam do przedstawienia sie (i kotka) w "Pokaz nam swojego kota" ;-))
Awatar użytkownika
darknesseve
Posty: 27
Rejestracja: 18 wrz 2012, 15:23

Post autor: darknesseve »

koko kotka bicolor dzisiaj ma 5 miesięcy i waży 1300, mało ..... ale wyniki krwi (dzisiejsze jeszcze ciepłe) w ocenie lekarza nie budzą żadnych powodów do zmartwień .... chociaż martwi go że koko jest malutka ... apetyt ma jak słoń (tylko suche - power of nature - meadowland). Czy wiecie może gdzie można zrobić testy na poziom hormonu wzrostu kota? - wet wspominał że jeśli standardowe wyniki nie wykazują żadnych anomalii to może być coś z przysadką i wydzielaniem hormonu wzrostu tzw. karłowatość przysadkowa.
Awatar użytkownika
Fili_B
Posty: 279
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:43

Post autor: Fili_B »

witam
zona mi panikuje że nasza kicia za mała jest- i zważyliśmy ją dziś w warunkach domowych, nie wiem dlaczego nie zrobiliśmy tego u weterynarza? I co wyszło?
2,7kg. a ważyłem na wadze elektronicznej, musiałem przytrzymać ją dłońmi bo zadowolona to ona nie była. więc możliwe że waga nawet jest trochę niższa.
porównałem z wynikami na forum i jak na kotkę 11/12 m-cy no trochę mało.
jutro /pojutrze weterynarz -tym razem pojedziemy do innego.
i zobaczymy co powie- bo jak na kotę to wagę ma normalną , ale jak na brytka to za małą- chodź kto wie z jakiego ona kojarzenia jest?
taka sobie mała kicia z niej jest.
Filip
Awatar użytkownika
darknesseve
Posty: 27
Rejestracja: 18 wrz 2012, 15:23

Post autor: darknesseve »

Fili_B pisze:witam
zona mi panikuje że nasza kicia za mała jest- i zważyliśmy ją dziś w warunkach domowych, nie wiem dlaczego nie zrobiliśmy tego u weterynarza? I co wyszło?
2,7kg. a ważyłem na wadze elektronicznej, musiałem przytrzymać ją dłońmi bo zadowolona to ona nie była. więc możliwe że waga nawet jest trochę niższa.
porównałem z wynikami na forum i jak na kotkę 11/12 m-cy no trochę mało.
jutro /pojutrze weterynarz -tym razem pojedziemy do innego.
i zobaczymy co powie- bo jak na kotę to wagę ma normalną , ale jak na brytka to za małą- chodź kto wie z jakiego ona kojarzenia jest?
taka sobie mała kicia z niej jest.
Filip
może kotki o imieniu coco lub jak u mnie koko tak mają że są małe po prostu ;-))
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Kotka jest jeszcze niekastrowana, więc może być szczupła z powodu rujek. Może też być po prostu drobnej budowy. Na zdjęciach nie widać jej zbyt wyraźnie :)
NIKI
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:47

Nie jest za chudy???

Post autor: NIKI »

Witam serdecznie, czytam i czytam i sama już nie wiiem. MAm kocurka który w styczniu 2013 będzie miał 3 lata, waży 5,5 kg, je chętnie, nie mam z nim problemów z jedzeniem ale wydaje mi się chudy, płaski wręcz że ma zapadnięte boki.Był czas kiedy był okrąglutki ale nie gruby a teraz marny jakiś jest co zrobić pomóżcie.
Zablokowany