Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Może sypać bo linieje lub właśnie z powodu braku wit .
NIKI
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:47

Post autor: NIKI »

Bede próbowała wszystko żeby pomoc kici mojej
Awatar użytkownika
arachnea2012
Posty: 102
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:30

Post autor: arachnea2012 »

Moze cos pomoge - moja Iga miala na poczatku jak ja odebralam w hodowli taki pas sztywniejszej siersci wzdluz kregoslupa. Nie wiem czym on byl spowodowany, ale od czasu gdy zaczelam jej dawac bardziej zbilansowany pokarm (o moich wyczynach jesli chodzi o karmienie mozna sobie gdzieniegdzie poczytac, ale obecnie staram sie jej dawac codziennie raz mieso [mieszanka BARF] , raz puszke [tutaj Hermanns bio, Cosma, Applaus, Animonda Carny od czasu do czasu] + caly czas dostep do suchego) sztywna siersc zniknela i calosc jest bardzo miekka i swiecaca. W moim przypadku oczywiscie mozliwe jest ze obecnosc tej sztywnej siersci miala zwiazek z jakims okresem dziwnym bo to jeszcze mala kicia, ale male kociaki maja jeszcze bardziej puchata siersc niz osobniki dorosle, wiec watpie. Zmiana pokarmu naprawde moze pomoc. Dla pocieszenia powiem, ze moja raz na tydzien tez dostaje czasami jakiegos Gourmeta bo mam dosc sporo puszek w szafie ;-)
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

kinus pisze:gdzie ta plama sztywniejszej siersci jest?
kinus :-) Zaciekawiło mnie Twoje pytanie o umiejscowienie sztywnej sierści. To ma jakieś znaczenie?
NIKI
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:47

Post autor: NIKI »

Moj Nikuś ma na grzbiecie w połowie taką plamę najpierw robiła się ciemna bardzo, potem jakzmieniłam mu karmę suchą na Josere zaczęła zanikać a teraz znowu jest większa z tym że jak czesałam go wczoraj to na plamie przebijała sierśc w jego kolorze.
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

Mój ma juz 3,5 roku., kastrat. Sierść tez przez cały czas wypadała i to w bardzo dużych ilościach. Od czerwca podaje mu surowe żółtko z mięsem ok. dwa razy w tygodniu. Poza tym latem podczas mojego urlopu spędzał sporo czasu na dworze. Nie wiem co spowodowało tę zmianę, ale ilość wypadanych włosów spadła o jakieś 90%. KIedyś odkurzanie dywanu 2 razy w tygodniu to było za mało, teraz odkurzam raz i włosów jest ledwo ledwo.
Też sprawiał wrażenie chudego, nawet kręgosłup był jak dla mnie zbyt wyczuwalny (podawałam suchy royal i purinę plus puszki gourmet lub shebę bo innych nie chciał jeść). Odkad wprowadziłam żółtko i surowe mięsko kot nabrał troszkę masy, stał się bardziej okrągły.
A jeśli chodzi o sztywne włosy to tez wyczuwam wzdłuż kręgosłupa pasmo sztywniejszych.
Awatar użytkownika
MartaNys
Hodowca
Posty: 172
Rejestracja: 10 lut 2009, 22:29
Hodowla: S*BriSavanti's
Kontakt:

Post autor: MartaNys »

A kiedy ostatnio odrobaczałaś kocurka?
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

Odrobaczałam go zaraz po urlopie, jak wróciliśmy do domu, czyli w sierpniu. Tu gdzie mieszkamy na stałe jest kotem niewychodzącym.
Próbowałam mu zrobić jakieś fotki ale strasznie się kręci ;-))
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

NIKI
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:47

Post autor: NIKI »

A jak podajesz to mięsko? wołowinę tak ?? ja mojemu podalam w tym tygodniu wołowinke surową i ma rozwolnienie, wydaje mi się że za dużo jak na raz podalam mu w jeden wieczaor troszke i na drugi dzien tez. Ale smakowalo ze hoho. w przyszlym tyg wiozę kał do bania bo zawiozłam dziś ale pani nie powiedziała ze to z trzech kupek musi byc.
Zablokowany