Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Tylko u Donki towar deficytowy jak za komuny <gwiżdże> a kolejka ...... <diabeł>
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Anka »

ja mogę tylko do donkowej tuby porownywac, bo nie ma u mnie ani rufiego, ani nic innego. No mamy jeszcze poziomy kolek sizalowy na podporach z czerwonym futrem na podlodze. PIerwszy drapaczek Luca kupowany na szybko jak zaczał nam podrapywac. Sprzęt no name. Kiedyś Luc smigał na kołku i pod kołkiwm, teraz się pod nie zmiesci, za to bryka na kołku i nad kołkiem, a drapaczek no name nadal wygląda jak nowy ;-))
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

Witajcie - noszę się z zamiarem kupna drapaka od Rufiego i z tych które oglądałam najbardziej mi podpasił D-8
http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/68-d-8.html

nie chcę żadnych hamaków i stąd ten wybór. Proszę doradźcie mi jednak czy ta budka na dole się sprawdza?
Myślałam raczej żeby wszystko było na wyższych poziomach ale chyba praktycznie tego się nie da wykonać ze względów na stabilność drapaka i pewnie nie byłoby to dobrze dla brytków gdyby miały skakać z góry. Drapak ma być dla dwóch kotek brytyjskich .
Chciałabym jednak żeby ten D-8 był lekko zmodyfikowany a więc dłuższa podstawa i te słupki wtedy bardziej rozstawione od siebie i półka nad domkiem dłuższa -tak aby kot mógł się na niej swobodnie wyciągnąć. Co o tym sądzicie ?
Mi wszystko pasuje tylko ta budka na dole nie bardzo .
A jakby dać budkę tam gdzie teraz rozeta a nad budką takie rozetkowe wykończenie ?
Co sądzicie ?
Doradźcie coś bo macie doswiadczenie w użytkowaniu drapaków przez brytki a nie chciałabym potem żałować że coś nie tak zrobiłam bo to dla nas bardzo duży wydatek ale chcę uszczęśliwić moje kociaste , tym bardziej że mam zamiar zrobić lekki remont -nowe tapety i nowa kanapa w dużym pokoju więc dobrze byłoby gdyby miały na czymś atrakcyjnym się zaczepić ;)
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Ja likwidowałam taka budke bo u nas do budki to tylko maluszki by się ładowały.
Tylko jesli będziesz z niej rezygnować i rufi zrobi tam półke to powiedz mu żeby wystawała by ejście było łatwe i schodkowe :)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

Myślę, że najlepiej jest po prostu zadzwonić do Pana Leszka od Rufiego i z nim wszystko ustalić. On najlepiej doradzi :ok:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

A u mnie budka jest wykorzystywana, Tami sobie codziennie drzemki przedpołudniowe robi w niej. Mieści się na styk, ale widać jemu to nie przeszkadza <lol>
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

a co sądzicie o pomyśle żeby taką budkę dać w miejsce tej rozety na górze i wykończyć ją taką obwolutą jak w rozecie. Chodzi mi o to że przy moich smykach na pewno budka na dole się nie sprawdzi a wyżej może tak . Na dole nie bo moje smyki pewnie by tam ciągle zaglądały i szybko zniechęciły kotki do przebywania w nich a u góry miałyby swój azyl -schronienie kiedy będą miały dość adoracji moich smyków.
Właśnie - te budki mają po 40 cm średnicy - czy to wystarczy dla brytka ?- czy Rufi nie robi budek o większej średnicy ?
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Julcik »

Ja bym chyba zostawiła tę rozetę. W końcu ona też może pełnić funkcję "schronu".
I to jest chyba najpopularniejsze miejse drapakowe jakie znam .

:-)
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

a gdyby poprosić o wstawienie tam tej budki a na niej osadzenie rozety ?
Nie ukrywam że też bardzo podobają mi się rozety w drapakach. I jeszcze jedno jaki to jest koszt dopłaty ze sztruksu na dywanowe ?
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Julcik »

Zależy od drapaka. W tym co się Tobie podoba:

sztruks beżowy: 739,00 zł

dywan naturalny/beżowy : 1 047,00 zł


Czyli o 308 zł więcej.
Zablokowany