Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
asiunia0312
Posty: 1208
Rejestracja: 16 sty 2012, 10:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Olsztyn

Post autor: asiunia0312 »

Zastanawiamy się z TŻ-tem nad dietą dla Misi, w końcu przebiła już roczek. I tu pojawia się nasze pytanie, czy zacząć ograniczać jej chrupki? <mrgreen>
Mieszamy jeszcze kittena z britishem, ale za jakieś 1,5 tyg będzie dostawać tylko britisha. Obecnie waga pokazuje 4,950kg
A nasza królewna prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek

Wiem, wiem może trochę panikuję, ale wolę się upewnić niż ją później odchudzać :-( ;-))

Edit: Jak teraz się przyglądam zdjęciom to ma trochę zapadnięte boki... Sama już nie wiem ;-(
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

<shock> Asiu, chyba na "tuczaca" diete, a nie na "odchudzajaca" chcesz kota przerzucic !
Jak dla mnie, to NAPRAWDE proporcje sa cudowne. Ani grama "grubosci" nie widze.
Misia jest IDEALNA (zastanawiam sie gdzie ona te prawie 5kg chowa....)
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Post autor: Becia »

Asiu, o jakiej diecie ty myślisz <shock> Przecież to taka zgrabna kicia <zakochana>
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

ja nic z grubaska nie widzę :nie: jak dla mnie idealnie <ok>
Awatar użytkownika
asiunia0312
Posty: 1208
Rejestracja: 16 sty 2012, 10:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Olsztyn

Post autor: asiunia0312 »

Ja niby też nie widzę u niej zaokrągleń , ale co ktoś przychodził to było "ale ona gruba". Wiem, że bryśki są takie i ważąc Misię stwierdziłam, że może trzeba by już było ograniczyć chrupki. Tłuścioszek waży sporo i też zastanawiam się gdzie ona chowa te kilogramy <lol>
Bardzo się cieszę z waszych słów, że jeszcze nie muszę jej odmierzać jedzonka i może jeszcze <diabeł> ... normalnie jeść <klaszcze> <klaszcze>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

Często ludzie nawet nie wiedzą jak wygląda brytyjczyk i z góry zakładają jak kot tej rasy powinien wyglądać. Nie biorą pod uwagę tego, że każda rasa charakteryzuje się inną budową ciała itp. Asiu, ja uważam, że Misia wygląda dobrze i nigdzie nie widać, żeby była gruba <ok>
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

Asiu :-) Twoja Misia jest szczupła. Spokojnie chrupki niech sobie leżą w miseczce 24h :-)
Awatar użytkownika
zuzuzanta
Posty: 438
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:53

Post autor: zuzuzanta »

Moim zdaniem jakakolwiek dieta jest zbędna. Na zdjęciach nie widać żadnych zbędnych zaokrągleń.

PS. Może Cię pocieszę, jak powiem, że mój wujek, kiedy zobaczył Tiffkę (waży 4,7kg) zapytał czy czasami nie jest w ciąży ;-( <lol>
NIKI
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:47

Post autor: NIKI »

A mięsko surowe jak podawać? Dwa razy w tyg czy rzadziej czy częściej? Odkąd mój chudzina Nikuś zaczął jeść mięsko i zieniłam mu karmę na royala to kulek piękny się zrobił. Śliczny z gładką sierścią. Bardzo Wam dziękuję za pomoc


:kiss: :redrose:
Awatar użytkownika
arachnea2012
Posty: 102
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:30

Post autor: arachnea2012 »

NIKI tu masz o miesku : viewtopic.php?t=642
Zablokowany