hodowla a zgłoszenie do US

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
bajewka
Hodowca
Posty: 689
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:22
Hodowla: Bajbri*Pl
Płeć: i
Skąd: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: bajewka »

Duśka-moim zdanie jesteśmy z "jednego regionu przepisów" <oops>
W moim przypadku było tak:
*otrzymałam REGON
*złożyłam odpowiedni PIT i pismo
Pani w US chciała mnie wysłać do ZUSu i chciała dokumentu zakładania działalności-ale to pani w okienku.
Idź w US do pokoju od Działów Specjalnych Produkcji Rolnej.
...a teraz składam tylko PIT-6
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

jeszcze czekam - poprosiłam moją chrzestną która pracuje w US w Poznaniu żeby mi to sprawdziła a należy ona do bardzo rzetelnych i na pewno bardzo dokładnie rozgryzie temat, więc już pewnie popołudniu będę wiedziała dokładnie czy muszę mieć ten regon czy nie . Dam Wam znać co się dowiedziałam i napiszę jakie są przepisy .
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

maga pisze:Był na forum miau taki temat juz kiedys. Ktos regon przerabiał i niestety nie udalo mu sie tego uniknac, dostal na pismie, ze ma zrobic i juz.

To wyrobienie regonu nie bedzie Cie obligowalo do tego, ze to dzialalnosc gospodarcza nagle sie zrobi. Po prostu bedziesz go miec.
Okazało się że nie da się tego uniknąć bo jest to tak zagmatwane w przepisach że się nie da i jeśli dany US wymaga to trzeba to zrobić . W tym dociekaniu nie chodziło mi o pieniądze czy czas ( bo będę musiała dojechać do Urzędu Statystycznego spory kawałek ) ale o zasadę i wiedzę bo dlaczego jedni chcą , drudzy nie - chciałam właśnie to wiedzieć na czym to się opiera - dowiedziałam się ze przepisy są tak sformułowane że można je różnie interpretować .

Mam tylko do Was jeszcze pytanie -na jakiej podstawie urząd statystyczny wydał Wam ten regon bo skoro to nie jest działalność gospodarcza to chyba wpisu Urzędu Miasta nie musiałyście robić że zakładacie działalność gosp. ?
Czego wymagano od Was przy wyrabianiu Regonu ? wystarczy zaświadczenie z US że zgłosiliście Pit -6, koty hodowlane do hodowli ?
Zablokowany