Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Lo matulu, znalazlam i padlam, ale slodziak z tego Ptysia <zakochana> :
http://images8.fotosik.pl/1933/a49d2d91be508893.jpg
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

No śliczny słodziaczek, i taki niewinny <aniołek>
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

BRI van Doro pisze:
Mada pisze:
animru pisze: a no mój rudy jeszcze...
Ja mam zapaśnika sumo <lol> Ptychu - wiek 6,5 roku; waga 8,5kg <oops>
Moja Zuzia prawie 1,5 roku i waży 6.5 kg
No dobra, tak dla porównania - Niunia, rodzona siostra Ptysia - wiek ten sam 6,5roku, również kastratka, waga 3,8kg

I to wcale nie oznacza, że jest chuda, ona poprostu jest drobniutka i do tego dba o linię <serce>
yamaha pisze:Lo matulu, znalazlam i padlam, ale slodziak z tego Ptysia <zakochana> :
http://images8.fotosik.pl/1933/a49d2d91be508893.jpg
Ano słodziak <zakochana>
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

A ja znalazłam zdjęcie ze stycznia 2010r., kilka dni po kastracji, Bursztyn miał wtedy 10 miesięcy, no i zobaczcie jak wygladał...:
Obrazek

Moim zdaniem na obecnych zdjęcich jest mniej misiowaty, Może wyraz pyska zrobił się bardziej wyraźny, sama nie wiem.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

U mnie Boguś wiek 2,4 miesiace waży 5,6 kg jest raczej szczupły ale odczuwa się tę wagą biorąc go na ręce, Misia ma prawie 3 latka - 4,5 kg w sam raz :-) ,Lola ponad 3 latka dachowiec ok 5 kg ;-))
Awatar użytkownika
wiola
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:14

Post autor: wiola »

Witam!
Od niedawna mam malego kotka i przyznaje sie ze to moje pierwsze zwierzatko w domu wiec dopiero sie wszystkiego powoli ucze. Chcialam sie zapytac ile powinien jesc dziennie 3-miesieczny kotek? Na poczatku dawalam mu tylko sucha karme, teraz dodalam rowniez karma mokra. Wiec wyglada to tak, ze rano daje mu pol saszetki mokrej karmy (ok 40g) a przez reszte dnia jest caly czas w misieczce karma sucha. Zastanawiam sie tylko czy to nie za mało?
Drugie pytanie moje dotyczy wagi kota brytyjskiego (bo takiego wlasnie mam, a przynajmniej mam taka nadziej, gdyż nie pochodzi on niestety z sprawdzonej hodowli): kotek moj wazy 0,990 kg. Czy to nie za malo w wieku 13 tygodni?
Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz :-) !
P.S. Juz wczesniej zadalam to pytanie ale chyba w nieodpowiednim watku, wiec przepraszam ze sie powtarzam ale to dla mnie wazne
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

wiola pisze:Witam!
Od niedawna mam malego kotka i przyznaje sie ze to moje pierwsze zwierzatko w domu wiec dopiero sie wszystkiego powoli ucze. Chcialam sie zapytac ile powinien jesc dziennie 3-miesieczny kotek? Na poczatku dawalam mu tylko sucha karme, teraz dodalam rowniez karma mokra. Wiec wyglada to tak, ze rano daje mu pol saszetki mokrej karmy (ok 40g) a przez reszte dnia jest caly czas w misieczce karma sucha. Zastanawiam sie tylko czy to nie za mało?
Drugie pytanie moje dotyczy wagi kota brytyjskiego (bo takiego wlasnie mam, a przynajmniej mam taka nadziej, gdyż nie pochodzi on niestety z sprawdzonej hodowli): kotek moj wazy 0,990 kg. Czy to nie za malo w wieku 13 tygodni?
Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz :-) !
P.S. Juz wczesniej zadalam to pytanie ale chyba w nieodpowiednim watku, wiec przepraszam ze sie powtarzam ale to dla mnie wazne
Wiola przeczytaj watek o żywieniu kociaka, temat ten jest dostępny na forum. Jest tam mnóstwo bardzo przydatnych informacji, jak i wskazówek . Co do wagi to uważam, ze jak na 13 tygodni waży dość mało, ale po prostu może być kocurkiem o drobnej budowie.
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Julcik »

To mało. Z hodowli kociaki wychodzą z wagą powyżej 1 kg.
Awatar użytkownika
MaTosia
Posty: 102
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:17
Hodowla: IDOL*PL

Post autor: MaTosia »

Tosia wg. ostatniego ważenia ok 10 dni temu waży 5700 czy to oznacza że będzie duża?
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

MaTosia pisze:Tosia wg. ostatniego ważenia ok 10 dni temu waży 5700 czy to oznacza że będzie duża?
Już jest duża <lol> Lulu waży tyle samo :-)
Zablokowany