Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
wiola
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:14

Post autor: wiola »

Bardzo dziekuje za odpwiedz :-) Tego tez sie obawiałam, ze jego waga nie bedzie zadawalająca. Przeczytalam caly watek o żywieniu i wlasciewie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi czy ilosc jedzenia jaką mu podaje jest odpowiednia czy to moze zbyt mało i moze wlasnie dlatego tyle waży :-( ?
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Post autor: Alicja »

Wiola, niejednokrotnie pisaliśmy, że kociakom nie ograniczamy karmy.
Jeśli nie jest chudy to jest po prostu drobny lub był źle odżywiany. Pisałaś chyba też, że nie jest z hodowli, więc teraz nie ma się co dziwić i zastanawiać, tylko zadbać o malucha, żeby zdrowo rósł ;-))
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Wiola : kotkowi po prostu dawaj jesc TYLE ILE CHCE.
Niech dostep do jedzenia i do wody ma caly czas.
To malutki kotek, musisz o niego mocno dbac.
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Post autor: Molly »

dużo jedzonka, bez ograniczeń - najlepiej dobra, sucha karma , bo od niej kiciusie rosną. Jest malutki i trzeba o niego dbać mocno. Btw. wydawało mi się, że poniżej 1 kg nie wypuszcza się maluchów z hodowli... ale jak sama napisałaś - nie masz gwarancji, że to dobra hodowla była.

A w temacie będąc... mój osobisty Fil- COK waży w wieku 8,5 miesiąca - 3,300 - żarcia pod dostatkiem, wody również. Taka srajda mała jest.
Awatar użytkownika
wiola
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:14

Post autor: wiola »

Dziekuje bardzo za pomoc :-) Karmę, z tego co wyczytałam, to podaje mu dobra. Od poczatku jest to Select Gold (ktoś wspominal juz o niej w wątku 'Karma sucha') a teraz, aby poznał inne smaki, mieszam mu z Hill's. A co do kupna samego kociaka, to no cóż... był to właściwie spontaniczny zakup. Mąż namówił mnie, wiec pojechaliśmy i kupiliśmy. O samym znaczeniu rodowodu też nie miałam pojęcia, właściwie wszystkiego teraz uczę sie po fakcie. I teraz jak najbardziej sie zgadzam z opinia ze rodowód=rasa. Pewnie teraz podjelibysmy bardziej świadomą decyzję. Nie zmienia to jednak faktu ze kochamy i traktujemy naszego Riko jak dziecko, którego jeszcze nie mamy :->
Tym samym chciałabym Was prosić abyście ocenili fachowym okiem jego "brytyjskość". Osobiście wydaje mi sie że prócz wagi niczego mu nie brakuje, jednakże zależałoby mi na opinii drugiej strony.
Moglibyście mi tylko wytłumaczyc w jaki sposób wkleja sie zdjęcia <oops> ?
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Jak wklejac zdjecia wytlumaczone jest tutaj :
viewtopic.php?t=106

Zapraszamy do watku "Pokaz nam swojego kota" ;-))
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

Wiola nie martw się,mój Feliks też był taki maciupki,a zobacz jaki teraz cielak <lol>
Jak mały lubi ,to serwuj mu również surowe przemrożone wcześniej mięsko z żółtkiem od czasu do czasu. Na pewno maluszek wyrośnie na dużego brysia. <ok>
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

wiola pisze:Bardzo dziekuje za odpwiedz :-) Tego tez sie obawiałam, ze jego waga nie bedzie zadawalająca. Przeczytalam caly watek o żywieniu i wlasciewie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi czy ilosc jedzenia jaką mu podaje jest odpowiednia czy to moze zbyt mało i moze wlasnie dlatego tyle waży :-( ?
Karma mokra nie jest mu do szczęścia potrzebna, szczególnie saszetki. Może jeść samą suchą, byle miał dużo wody. Jak juz chcesz mu dać coś mokrego to lepiej samemu przygotować np. BARFa, albo poprostu wołowinę wczesniej przemrożoną, albo gotowanego indyka, albo kuraka.

Poza tym jeśli kociak nie ma rodowodu [oczywiście mówimy tu o rodowodach z klubów zrzeszonych w międzynaodowych federacjach] to jest to kot domowy ewentualnie przypominający brytyjczyka, ale nie możesz go nazywać kotem brytyjskim.

Waga 1 kg to jest waga jaką u mnie mają kociaki w wieku ok. 2 miesięcy.

Pozwól mu jeść ile chce karmy dla kociąt Royal Canin, Hills. Mastery jest dość tłusta więc mogłaby mu pomóc, ale RC i Hills powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Post autor: Alicja »

Można także domieszać RC Kitten Maine Coon, także jest tłustsza niż zwykły kitten, a do tego kotom smakuje :-)
beata68
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2012, 13:59

Post autor: beata68 »

Witam. na forum piszę pierwszy raz, jestem szczęśliwą mamusią ślicznej kici brytyjskiej 19 listopada skończy 9 miesięcy i waży 3,85 kg. proszę oświećcie mnie czy ta waga jest prawidłowa. Nadmienię że kupiłam ją z legalnej hodowli :-). Pozdrawiam.
Zablokowany