Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 73
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:38

Post autor: Sara »

całkiem sztywna to siatka nie jest. do wysokości metra jest przyczepiona do balustrady, a powyżej jest mniej stabilna.
kurcze :-(
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Zrób zdjęcie, będzie można ocenić :)
Awatar użytkownika
pablo33
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2010, 22:36

Post autor: pablo33 »

U mnie balkon osiatkowany, siatka rybacka o oczkach 2,5x2,5 zakupiona u p.Rozmiarka, troszke było pracy bo balkon jest wystający i troszke sie natrudziłem, ale kotki zadowolone, dzisiaj bedąc na dworze słyszałem wścipskich sąsiadów jak można samemu sobie zrobic zabudowe, mój balkon jest na niskim parterze zaraz przy jednym z glównych chodników osiedlowych i siatka jest widoczna z podwórza i to chyba co niektórym przeszkadza(ale niema co na nich zwracac uwagi) zamontowany również drapak na balkonie i kotki wniebowźięte dzisiaj.
Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 203
Rejestracja: 26 mar 2009, 12:21

Post autor: Justyna »

...hmmmm ,powiem szczerze ..... obawiałabym się pozostawić część nieosłoniętą do końca.Chyba nikt nie zagwarantuje w 100% że kociakowi nie przyjdzie do głowy powspinać się w górę :-| .Kocia ciekawość nie zna granic <shock> .Zaznaczę ,że to jest moje zdanie i mnie niepokoił by fakt że futrzakowi może stać się krzywda.Może da się jakoś zabudować pozostałą przestrzeń.Sam balkonik baaaardzo fajny i z pewnością przynosi dużo radości jego użytkownikom :kotek:
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 73
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:38

Post autor: Sara »

właśnie martwię się tą odsłoniętą częścią ;-( . do daszku w najwyższym punkcie nie ma się jak dostać, ani od dachu ani z balkonu. nie mamy pomysłów jak tą lukę wypełnić.na razie
jedyne wyjście to werandowanie razem z kotami
Awatar użytkownika
Diedra
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2010, 22:12

Post autor: Diedra »

Saro, a gdyby tak domontować pas siatki nachylony w stronę balkonu? Nie wiem, czy wyobrażasz sobie, co dokładnie mam na myśli... Wydaje mi się, że przy takiej "zagiętej" siatce koty - nawet jeśli będą próbowały wspinaczki - nie dadzą rady przebyć tej przeszkody.
Awatar użytkownika
pablo33
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2010, 22:36

Post autor: pablo33 »

Ja też bałbym się tak zostawić zabezpieczony balkon, zauważyłem dzisiaj jak Kinaj ladnie się wspinał po siatce do góry, doszedł praktycznie do samej góry.
Awatar użytkownika
nessie
Posty: 225
Rejestracja: 12 lis 2009, 17:05

Post autor: nessie »

Diedra ma rację. Taki pasek siatki nachylony pod kątem ca 45 stopni w stronę mieszkania nazywany jest "odkos". Stosuje się przeciw zakradającym się np do kurników drapieżnikom.
Trzeba najpierw sprawdzić, czy kot nie jest na tyle zwinny, żeby to pokonać. Moja dachowa poprzednia pokonywała wszelkie przeszkody, następna już nie.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

U mnie sieć od samego dołu do góry teraz cały czas jak pogoda pozwala siedzą na balkonie <mrgreen>
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 73
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:38

Post autor: Sara »

Diedra dzięki za pomysł. w sobotę na spokojnie wstawimy doczepkę.

Mąż śmiał się, że jeszcze tylko niewielkie napięcie i osiatkowani będziemy jak w zoo.

Na chwilę obecną to Geri pcha się ciągle na balkon, Dotka coś przystopowała i weranduje w domciu
Zablokowany