Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Re: Drapaki

Post autor: adabellqa »

yamaha pisze:
adabellqa pisze: yamaha może ty mi podpowiesz co do drapaków... :)
Ja mam narazie taki najprostszy w swiecie ze sklepu zoologicznego, ktory sie chwieje we wszystkie strony i zaczyna byc pozadzierany, a ma raptem pare miesiecy.
Wiec autorytetem to w tej kwestii jestem naprawde BARDZO KIEPSKIM ;-))
Zaleznie od budzetu, u Rufiego w "dla duzych kotow" znajdziesz na pewno cos fajnego :ok:
no właśnie tak cię zaczepiam bo już komuś doradzałaś ;p hihi
natomiast ja napisałam na poprzedniej stronie jakie mam wątpliwości i co mi się podoba... ale nikt mi nie odpisał... ;(
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Adabellqo czytając opis Twoich kotków i modele, które Ci się podobają poradziłabym Ci drapak D-5B. Jak Twój Stefanek lubi się schować to pewnie będzie lubił sobie polegiwać w budce. Dobrze by było, gdyby budka miała dwa wejścia, jedno z przodu, a drugie z boku (koty lubią mieć wyjście awaryjne). Hamak na pewno zamieniłabym na ten sztywny, bo Stefanek, jak nie lubi się przemęczać przy wskakiwaniu na wysokości na pewno nie będzie się czuł dobrze na takim miękkim, huśtającym się hamaku. Poza tym, ten długi słup na którym jest rozeta możesz zamówić o takiej wysokości, jaka będzie najbardziej pasowała Twoim kotkom, nie musi być aż tak wysoki, jak na zdjęciu. Myślę, że ten drapak będzie bardzo dobry.
Jeśli chodzi o model D-3B to zmodyfikowałabym go tak, że zostawiłabym podnóżek, budkę, a przy budce zostawiłabym wysoki słup na końcu zwieńczony rozetą. Byłoby zejście z rozety na dach budki, a z budki na podnóżek (dla Stefanka byłoby tak super). Zrezygnowałabym z tej półki nad budką. Z takimi modyfikacjami też bym polecała ten drapak.
Ja mam drapak D-2A http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/58-d-2a.html na dodatek podwyższony o 10 cm nad budką i moje koty mają niestety ciężki zeskok na dół z górnej półki, dlatego mam obok fotel i schodzą na dół przez fotel. Ale ja niestety najpierw kupiłam drapak, a potem się naczytałam o tym, jaki powinien być dla brysiów <oops>
Awatar użytkownika
Fili_B
Posty: 279
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:43

Re: Drapaki

Post autor: Fili_B »

Sonia pisze:A
Jeśli chodzi o model D-3B to zmodyfikowałabym go tak, że zostawiłabym podnóżek, budkę, a przy budce zostawiłabym wysoki słup na końcu zwieńczony rozetą. Byłoby zejście z rozety na dach budki, a z budki na podnóżek (dla Stefanka byłoby tak super). Zrezygnowałabym z tej półki nad budką. Z takimi modyfikacjami też bym polecała ten drapak.
Ja mam drapak D-2A http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/58-d-2a.html na dodatek podwyższony o 10 cm nad budką i moje koty mają niestety ciężki zeskok na dół z górnej półki, dlatego mam obok fotel i schodzą na dół przez fotel. Ale ja niestety najpierw kupiłam drapak, a potem się naczytałam o tym, jaki powinien być dla brysiów <oops>

<lol> Sonia napisałaś dokładnie to co ja chciałam napisać <rotfl>
bardzo podoba mi się D-3B przerobiony w rozetą u góry <roll> chyba najciekawsza opcja z zaproponowanych.
super jest też D-2a o którym wspomniała Sonia, z tym, że zamiast tego 'malutkiego' stopnia myślałabym o długiej półeczce...a na górze rozeta <gwiżdże>

mi się jeszcze podobają te dwa drapaki:
http://www.drapaki.pl/pl/podstawowe/47-p-7a.html
http://www.drapaki.pl/pl/podstawowe/49-p-8a.html
tylko w obu przypadkach myślałabym o rozecie zamiast górnej półki <mrgreen>

mam nadzieję, że te rady coś pomoga :-D
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Re: Drapaki

Post autor: adabellqa »

Bardzo mi pomogłyście!! dziękuję.
tak jeszcze myślę że w D-5b można by dodać jakiś podnóżek żeby Stefan mógł wskoczyć na budkę...bo to jest niecałe 70cm wysokości co dla niego to już za dużo...
D-3b mi się bardzo podoba bo ma dużo "atrakcji" ale za dużo bym chyba musiała kombinować i przerabiać go dla Stefana. Zależy mi na dość wysokim drapaku bo kocica jest bardzo długa(po mamie Maine coon), żeby się mogła wdrapywać i wyciągać. a czy każda rozeta u Rufiego jest dookoła zabudowana???czy jak w tym modelu? http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/63-d-5.html

pozdrawiam i pomęczę was jeszcze troszkę.

ps. za tydzień w warszawie Rufi wystawia się w Gromadzie więc zamierzam się tam wybrać, może coś mi się w oczy rzuci, no i będę bogatsza o wiedzę od was!! :kiss: :kwiatek:
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

adabellqa pisze:ps. za tydzień w warszawie Rufi wystawia się w Gromadzie więc zamierzam się tam wybrać, może coś mi się w oczy rzuci, no i będę bogatsza o wiedzę od was!! :kiss: :kwiatek:
Rufi na wystawie ma ceny drapaków trochę niższe, niż gdy się zamawia przez sklep internetowy. Moja koleżanka czekała właśnie na wystawę, aby kupić drapak trochę taniej :-) Może coś Ci "wpadnie w oko" na żywo ;-))
Awatar użytkownika
Fili_B
Posty: 279
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:43

Re: Drapaki

Post autor: Fili_B »

adabellqa pisze:a czy każda rozeta u Rufiego jest dookoła zabudowana???czy jak w tym modelu? http://www.drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/63-d-5.html
też mnie to męczy - wszędzie widzę na zdjęciach drapaków od Ruffiego takie chyba zabudowane rozety- albo mi się wydaje (??)- i martwi mnie jak moja niezdarna kicia miałaby tam wejść? czy one właśnie są takie pół-otwarte? (taką bym wolała)...
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Ja myślę, że na pewno można z Rufim uzgodnić, że chce się taką rozetę nie całkiem zamkniętą tylko z obniżonym brzegiem na wejściu.
Awatar użytkownika
Fili_B
Posty: 279
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:43

Re: Drapaki

Post autor: Fili_B »

Sonia pisze:Ja myślę, że na pewno można z Rufim uzgodnić, że chce się taką rozetę nie całkiem zamkniętą tylko z obniżonym brzegiem na wejściu.
:radocha: :radocha:
o fajnie, bo na stronie internetwej widziałam rozety zamknięte, a tylko na paru zdjęciach poglądowych wyłapałam te pół-otwarte...

jeszcze ostatnie pytanie - :mimbla: - wy chyba w większości macie te zamknięte?? czy one są waszym zdaniem lepszym wyborem??
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Wydaje mi się, że rozeta zamknięta nie jest żadną "trudnością" dla kota i każdy jest w stanie do niej wejść ;-)) . My mamy zamkniętą i nie widziałam nigdy, żeby Bentley miał problemy z wejściem do niej. Odnoszę wrażenie, że zamknięta rozeta jest chyba głębsza i ma wyższe ścianki, niż ta półotwarta, która jest na zdjęciu w drapaku D-5, ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Drapaki

Post autor: asiak »

Ja też nie zauważyłam, żeby Pumpelki miały jakiś problem z zamkniętą rozetą :-) Przecież koty to sprytne zwierzątka :-)
Zablokowany