Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
EwaL
Posty: 1920
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:27

Re: Drapaki

Post autor: EwaL »

Ja zamawiałam w grudniu drapak u Rufiego. Czas oczekiwania 2 tygodnie (czego się spodziewałam, bo informują o tym na stronie). Jeśli chodzi o wykończenie to niczego nie mogę im zarzucić, wręcz przeciwnie - solidnie wykonany drapak, wykończony, w transporcie dobrze zabezpieczony). Nawet gdybym chciała to nie mam się do czego przyczepić (na upartego to do ceny <lol> )
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Drapaki

Post autor: Bartolka »

Mago pisze: Wzrost cen, choć nieprzyjemny jest raczej zrozumiały, bo wszystko drożeje :((((
Zgadzam się a termin oczekiwania przeboleję ;-)) Jakość wykonania jest dla mnie najważniejsza dlatego wymieńcie proszę "techniczne" argumenty :-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Ja też przymierzam się do kolejnego zakupu u Rufiego (posłanie na parapet + rozeta na ścianę) i zmartwiła mnie ta gorsza jakość wykonania <hm>
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Danusia »

Gdy kupiłam pierwszy drapak D-5 dostałam w wyposażeniu dodatkową podusię ze śnieżynki w budce , drugą zamówiłam do rozety , w całym drapaku nie mam 1 cm bez wyłożenia materiału.
Ogladałam drapaki już trzy razy na wystawach teraz budki, tuby są w środku łyse ( Donki tuba przy nich to super wypasiony Mercedes), wszystkich użytych materiałów do wyłozenia półek , podstaw jest bardzo na minimum albo ledwo ,ledwo,albo sprytnie w ogole nie ma.
Mój drapak który ma 2i pól roku jest tak dokładnie wykonany , podstawa ma odpowiednie zaklady materiału itp. wszystko na 6.

To wszystko zależy czego się oczekuje :ok: .
Od tygodnia słyszę dzwoniąc do Rufiego numer jest niedostęny na e-maile nikt nie odpowiada.
Termin nawet bardzo naciągnięty już minął.
Nie wiem czy dostaniemy kiedykolwiek to co zamówiłyśmy .
Ja osobiście nie znoszę takich sklepów , sprzedawców gdzie nie mam kontaktu , gdzie się unika kupujących po zainkasowaniu pieniędzy , dla mnie RUFI trafił na czarną listę .
Nie polecam nikomu jakichkolwiek transakcji z RUFIM .
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mago »

Dawno na wystawie nie oglądałam drapaków Rufiego, w sumie to i powodu do oglądania nie miałam :((((

Ja podobnie jak Miss_Monroe planowałam posłanko i rozetę, może nawet nie jedną. No ale wykończenie rozety u Beci (chyba dobrze pamiętam?) mi się nie podobało.
Hakana nie chcę i jestem w kropce.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Mago pisze:No ale wykończenie rozety u Beci (chyba dobrze pamiętam?) mi się nie podobało.
Hakana nie chcę i jestem w kropce.
Właśnie nie zdecydowałam się jeszcze na zamówienie u Rufiego przez to wykończenie z kleju w rozecie :(((( . Ja z Hakana również nie zamówię (kiedyś już pisałam, że mnie potraktowali bardzo nieuprzejmie )
Awatar użytkownika
Barlog
Hodowca
Posty: 1323
Rejestracja: 29 gru 2012, 00:25
Hodowla: AsPaBri*PL
Płeć: kobieta
Skąd: schoten
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Barlog »

Ja nie dawno zamawiałam drapak Rufiego i jestem zadowolona -łany,dokładnie wykonany.Kontakt wzorcowy i wiedzialam że muszę poczekać,więc zamówiłam z sporym wyprzedzeniem. A teraz już drapak czeka na księciunia.
Awatar użytkownika
oomisoka
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:32

Re: Drapaki

Post autor: oomisoka »

My mamy drapak (zmodyfikowany D-4), legowisko-oponkę na parapet i taką zwykłą, do położenia gdziekolwiek :-D Do jakości wykonania nie mogę się przyczepić, co prawda nie mam porównania do tego, jak to wyglądało wcześniej - parę lat temu chociażby, ale wszystkie te rzeczy są solidne i wg mnie bardzo dobrze wykonane.

Natomiast do jakości obsługi miałabym kilka uwag - jak napisałam juz wcześniej.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mago »

No nic, za jakieś 2 tygodnie pewnie złożę zamówienie. Jeszcze myślę nad rozwiązaniami dla kotów. Pewnie spróbuję jednak u Rufiego, zobaczę jaki będzie kontakt :((((
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: AgnieszkaP »

Danusia pisze:Ogladałam drapaki już trzy razy na wystawach teraz budki, tuby są w środku łyse ( Donki tuba przy nich to super wypasiony Mercedes), wszystkich użytych materiałów do wyłozenia półek , podstaw jest bardzo na minimum albo ledwo ,ledwo,albo sprytnie w ogole nie ma.
Mój drapak który ma 2i pól roku jest tak dokładnie wykonany , podstawa ma odpowiednie zaklady materiału itp. wszystko na 6...
Danusiu sprostuję tylko, że wewnętrzne ścianki tub robionych przez Donkę też w wersji podstawowej nie są obite wykładziną, tzn. jeśli się to zaznaczy, to Donka taką tubę zrobi. Ktoś u nas na forum wstawiał zdjęcia takiej tuby, ale większość zamawiała tubę bez wykładziny w środku (oczywiście obite są półki). No i wykonanie donkowe - rewelacja :mdleje:

Wybieram się w ten weekend na wystawę warszawską, ale Rufiego chyba na niej nie będzie. Weszłam sobie na ich stronę i w marcu/kwietniu co tydzień (z wyjątkiem weekendu świątecznego) są na jakiejś wystawie zagranicznej, no raz na polskiej. Oni chyba zwyczajnie nie nadążają z produkcją i stąd takie terminy. Oczywiście to ich nie tłumaczy z braku kontaktu i ewentualnych fuszerek :((((
Zablokowany