Żwirek

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
bahi
Posty: 698
Rejestracja: 09 paź 2012, 21:14

Re: Żwirek

Post autor: bahi »

Ja też zastanawiam się nad zmianą żwirku. Używamy CB Nature Gold ale niestety ciężko się go z kuwety usuwa, najczęściej rozwala mi się na mniejsze kawałki co wiąże się z wyrzucaniem go z zapasem czystego. Chciałam spróbować betonitu, np GG, ale mam jeszcze jedno zapytanie do użytkowników takiegoż. Czy podczas zakopywania, kopania i w ogóle gdy kot grzebie w takim żwirku to on jest głośny? Bo kopanie w CBNG w nocy mnie budzi, wiem, że to przecież duże pałeczki i ma co odbijać się od ścianek kuwety (zamkniętej), ale jednak sen przerwany. Sposób wyrzucania dla mnie nie stanowi problemu a piasek chyba nie ma takiej "mocy uderzeniowej"? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
EwaL
Posty: 1920
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:27

Re: Żwirek

Post autor: EwaL »

JA używam GG Master i co użytkowania i głośności żwirku:
-walory zapachowe - kuweta ładnie pachnie pachnie pudrem, podobnie kot pachnie niemowlęciem :)
-wydajność bardzo dobra
-ładne nierozpadające się bryłki
-kupale dobrze obklejone
-czy się nosi? skłamię,jeśli napisze,że nie,ale jak raz na dwa dni zamiotę miejsce wokół kuwety to tragedii dla mnie nie ma, drobinki żwirku zostają w większości na wycieraczce przy kuwecie
-nie wiem jakie efekty słuchowe (szczególnie w nocy <lol> ) daje CB i trudno mi porównać, ale przy GG trochę słychać, ale bez tragedii, jeśli Lolek idzie tam w nocy (rzadko, ale się zdarza) to słyszę w sypialni Boba Budowniczego, ale do wytrzymania (Bahi, mamy podobną odległość od kuwety do łóżka), fakt, że w nocy albo nad ranem dłużej zakopuje (mam teorię, że wtedy buduje zamki z fosą), ale można sobie wytłumaczyć, że kot w kuwecie to zdrowy kot <mrgreen>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Żwirek

Post autor: Miss_Monroe »

Ja jestem tak zadowolona z GG (a raczej mój Bentley, bo on jest miłośnikiem kopania), że nie zamienię tego żwirku chyba już na żaden inny mimo, że to betonit i nawet brak możliwości wyrzucania go do wc mnie nie odstrasza <lol> .
Ostatnio zamówiłam w innym sklepie GG (pomylili się i zamiast GG z czerwoną etykietką przysłali mi z różową etykietką z dodatkiem silikonu) i chyba jakaś lepsza partia mi się trafiła. Bardzo mocno pachnie pudrem i zapach nie znika po kilku godzinach (ostatnio dostałam z dwie partie zwietrzałe a zawsze wybieram "pudrowy") i wydaje mi się, że nawet lepiej neutralizuje zapachy niż dwa ostatnie opakowania.
kotku
Posty: 4225
Rejestracja: 26 lip 2011, 20:51

Re: Żwirek

Post autor: kotku »

Ja już to wiele podstron temu pisałam - zakochałam się w GG Masters bez pamięci i nie zamierzam tego zmieniać <mrgreen> <serce>
Oczywiście rozumiem fanów żwirków, które można wrzucać do toalety. Lecz jeśli ktoś jest taki jak ja i przeszkadza mu drewniany żwirek i woli betonit pakować w woreczki to naprawdę... GG jest w mojej ocenie genialny.
Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent
Posty: 1291
Rejestracja: 04 maja 2009, 20:47
Płeć: Kobieta
Skąd: Kamień Pomorski

Re: Żwirek

Post autor: Dorota »

U nas obecnie test trzech żwirków <gwiżdże>
Po zakupieniu GG musiałam dostawić trzecią kuwetę. Wprawdzie jest odkryta ale najbardziej oblegana ze wszystkich. Z drewnianego koty korzyzstają normalnie, natomiast zupełnie nie sprawdził się kukurydziany :-///// . Pomimo wymieszania go z drewnianym Guru nie korzysta z niego w ogóle , a Hamsinka tylko z doskoku.

Wprawdzie GG troszkę się roznosi bo niekiedy wykopany jest przez Rudą koparę na pół kuchni ale to bardzo przyziemna sprawa ....... :-)
Awatar użytkownika
oomisoka
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:32

Re: Żwirek

Post autor: oomisoka »

Tak czytam i czytam Wasze posty i coraz intensywniej myślę o żwirku GG ;-)) U nas Arya zbojkotowałą CBE+. Od poniedziałku w jednej kuwecie jest Benek i ta wariatka kopie jak szalona, często wchodzi w celach tylko i wyłącznie archeologicznych <lol> . Od poniedziałku również nie było wpadki pod tytułem "qpa na łóżku", tak się zastanawiam, czy może jednak rzeczywiście nie chodziło o żwirek (badania nadal mam w planach oczywiście - ale to temat na inny wątek ;-)) ) I skoro Wasze kotki tak ubóstwiają GG, to może ja tez go u siebie wypróbuję ? <gwiżdże>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Żwirek

Post autor: Mago »

oomisoka pisze:Tak czytam i czytam Wasze posty i coraz intensywniej myślę o żwirku GG ;-)) (...)
Spróbuj :-) można kupić worek 7kg, nie trzeba od razu 14kg.
Ja jestem tym żwirkiem zachwycona, w zasadzie dopiero ten żwirek otworzył mi oczy, że nie dość, iż ilość kuwet ma znaczenie, ale i to, co jest tam nasypane. Od zarania dziejów wsypywałam do kuwety CBE+. Gdyby nie fakt, że jakość CBE+ spadła znacznie, to pewnie nadal bym go do kuwety kotom sypała. Byłam bardzo zadowolona, bo nieczystości trafiały do wc, kot kuwetował normalnie... No właśnie, co znaczy normalnie? że trafia z potrzebą do kuwety? Uważałam, że tak właśnie jest. Po nasypaniu GG dopiero przekonałam się, że koty (moje) uwielbiają drobny piasek. U W I E L B I A J Ą!
Najbardziej odczuwam to w przypadku Gato, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdźki wchodzi do kuwety 3 razy dziennie, a nie raz. Nareszcie! Kopanie w piaseczku najwyraźniej ma znaczenie.
GG chyba nie jest jedynym drobnym piaseczkiem na rynku? Mi podszedł, bo cudownie zbryla, ładnie chłonie ewentualne zapaszki i sam w sobie pachnie miło. Cena też jest akurat dla mnie do przejścia.
kotku
Posty: 4225
Rejestracja: 26 lip 2011, 20:51

Re: Żwirek

Post autor: kotku »

Odnośnie ceny powiem tak... co z tego, że Benek jest dużo tańszy, skoro zużywałam go o wiele więcej?
W mojej osobistej ocenie Golden Grey jest bardzo wydajnym żwirkiem. Dwa opakowania po 14kg starczają mi na... długo :-) Tak ładnie się wszystko zbryla, że ach.. a kotki kopią tunele chyba aż na Pomorze <mrgreen>
Awatar użytkownika
oomisoka
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:32

Re: Żwirek

Post autor: oomisoka »

Ja właśnie kupiłam Benek Compact - też drobniutki, no i tani przy okazji, żeby po prostu sprawdzić jak koty zareagują na inny rodzaj żwirku... no i koty oszalały :mimbla: :mimbla: zwłaszcza Arya, więc to tylko potwierdza Twoje spostrzeżenia, Mago :-D
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Żwirek

Post autor: Danusia »

Dziewczyny przeleciałam wszystkie sklepy w których zaopatruje moje kotuchy i najtaniej GG jest w "kuchni pupila "ale co z tym zapachem pudru ?

Czytam opisy wszystkich poszczególnych sklepów i zupełnie nie wiem który wybrać .
Silikonu sie boję od kiedy łobuz Koloruś zaczął go lizać ,a potem koszmarnie się pienił .
Zostaje ten bez silikonu i w Zooplusie jeszcze jeden z pochłanieczem zapachu :-?

Czy ten zapach pudru jest bardzo mocny ???
Ja alergik jestem okropny , Paula pare razy zemdlała nam w kościele stojac obok niedzielnie wyperfumowanej pani , więc też się boję ,a kuwetę mam z 5 metrów od mojego łóżka :((((

pomóżcie :kwiatek:
Zablokowany