stary typ brytka

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Rebellia
Posty: 38
Rejestracja: 27 mar 2011, 09:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

stary typ brytka

Post autor: Rebellia »

Dobry wieczór
Na początku pragnę bardzo podziękować za wsparcie, które otrzymałam po odejściu Feli. Postanowiłam założyć ten wątek, bo rozpacz w domu jest ogromna i nurtuje mnie kilka spraw. Myślę, że z Waszą pomocą uda mi się znaleźć na nie odpowiedzi.
Otóż jeszcze na prawdawnym ;) forum kota Behemota, nie pamiętam już kto, ale chyba Czankra, uświadomiła mnie, że Fela (ur. 2001, jej rodowodowe imiona to ATENA AFRODYTA, ojciec INGRAM Happy Star*PL; matka HARMONY-MAY) była kotem brytyjskim "starego typu". Nie przywiązałam do tego specjalnej wagi, chociaż na pewno różniła się nieco od widzianych przeze mnie brytków na wystawach (nie była takim całkiem aksamitnym misiem, jej futerko miejscami było dłuższe).

Proszę mi powiedzieć, czy istnieją hodowle, które miałyby koty o podobnej fizjonomii? W zasadzie w przeglądanych wyrywkowo rodowodach z różnych hodowli widzę jedynie BRI (co się wydaje oczywiście logiczne ;) ), więc raczej specjalnie się nie łudzę. Fela w rodowodzie miała persy, co na pewno wpływało na rodzaj jej sierści.

Jakie główne cechy będą odróżniać "nowy typ" od "starego typu"?
Zablokowany