Pazurki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Pazurki

Post autor: Miss_Monroe »

Dziewczyny nie róbcie tego same w domu, zadnych klamerek na kark kota itp., ja bym sie bała, ze zrobię krzywdę zwierzakowi <strach>
Awatar użytkownika
Ekaterina
Posty: 685
Rejestracja: 25 gru 2012, 20:47
Płeć: kobieta
Skąd: Drezdenko

Re: Pazurki

Post autor: Ekaterina »

Nawet nie mam zamiaru robić krzywdy,chciałam oszczędzić stresu kotce,widzac jak sprawnie poszło doktorowi.Przyjdzie mi d manikiurzystki na wizyty śmigac <mrgreen>
Awatar użytkownika
Ekaterina
Posty: 685
Rejestracja: 25 gru 2012, 20:47
Płeć: kobieta
Skąd: Drezdenko

Re: Pazurki

Post autor: Ekaterina »

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Pazurki

Post autor: Danusia »

Miss_Monroe pisze:Dziewczyny nie róbcie tego same w domu, zadnych klamerek na kark kota itp., ja bym sie bała, ze zrobię krzywdę zwierzakowi <strach>
Lenka ,a Ty jeszcze mnie nie poznałaś ;-)) <lol> ja <strach> mam przecież świra <lol>

Widziałam jak asystentka Kolorusia wetki też tak fajnie łapie go za kark w trakcie pobierania krwi i kocurek jest grzeczny i nie łyka dr Agnieszki i dokładnie tak nam tłumaczyła ,ze tak kotka karci dzieciaczki :ok:
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Pazurki

Post autor: atomeria »

Wygląda jakby mogło kota boleć...
Z drugiej strony większość zwierząt ma kark przygotowany na takie "szczypanie", przecież większość ssaków tak właśnie za kark nosi swoje małe..

Póki co u mnie po wielu różnych próbach sprawdza się obcinanie pazurków "na półśpiku". Zabieram się do tego, jak kotek rozespany i rozleniwiony nieco, ale nie śpiący (musi być świadomy tego co się dzieje), miziam, głaszczę, czule przemawiam i między jednym a drugim robię swoje.
U Bazylka działa bezbłędnie (pomimo, że jeszcze kilka miesięcy temu jego łapek nie wolno było dotykać!) i raz dwa jest załątwione, z Kitką jest gorzej, trzeba na 2 raty, bo się szybko niecierpliwi, ale też daje radę.
Wiem wiem, wszystko się jeszcze może zmienić :)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Pazurki

Post autor: Miss_Monroe »

Danusia pisze:Widziałam jak asystentka Kolorusia wetki też tak fajnie łapie go za kark w trakcie pobierania krwi i kocurek jest grzeczny i nie łyka dr Agnieszki i dokładnie tak nam tłumaczyła ,ze tak kotka karci dzieciaczki :ok:
Danusiu :-) chodzi mi o to, ze weci wiedza jak kota przetrzymac itp. Ja osobiscie bym sie bała to sama w domu powtórzyć. Może jestem panikara i strachulec <lol> i dlatego wole "tradycyjne" sposoby obcinania pazurkow.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Pazurki

Post autor: Sonia »

Lenko nie masz się czego aż tak bać. Mój wet też mi radził, żeby uspokoić kota przy jakichś zabiegach, które trzeba wykonać np. obcinanie pazurków, czy czesanie w przypadku kota który tego nie lubi, to trzeba porządnie, stanowczo złapać za skórę na karku i kot się wycisza i uspokaja. To naprawdę nic strasznego dla niego.
Tej żabki pokazanej na filmiku to bym raczej nie użyła przy tak grubej skórze z futrem jakie mają brysie, ale jakąś taką luźniejszą to spokojnie można spróbować, jak ktoś ma problemy np. z obcinaniem pazurków.
Awatar użytkownika
Joanna P.
Posty: 2644
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05

Re: Pazurki

Post autor: Joanna P. »

Właśnie Marzenko, moje wątpliwości budzi tu jedynie rodzaj "narzędzia" - na pewno nie użyję takiej spinki do papierów (która moim zdaniem jest zbyt mocna), myślałam raczej o spince do włosów :-)
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pazurki

Post autor: Julcik »

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 806&cat=32

Do zakupienia jest specjalny klips...
Awatar użytkownika
Joanna P.
Posty: 2644
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05

Re: Pazurki

Post autor: Joanna P. »

Julcik :kiss:
Zablokowany