Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: elwiska3 »

http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu ... .2266.html chyba ta sama co w zooplusie a cena ciut lepsza
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Duśka »

elwiska3 to zupełnie coś innego - ta siatka którą pokazałam to siatka ochronna na balkon - spójrz na wymiar . Nie ma nikogo kto mógłby coś na temat tej siatki powiedzieć ?
Awatar użytkownika
EwaL
Posty: 1920
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:27

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: EwaL »

Duśka pisze:elwiska3 to zupełnie coś innego - ta siatka którą pokazałam to siatka ochronna na balkon - spójrz na wymiar . Nie ma nikogo kto mógłby coś na temat tej siatki powiedzieć ?
Ja mam taką siatką zabezpieczony balkon. Wokół balkonu rozciągnięta jest stalowa linka (na haczykach), połączona śrubą rzymską. I do linki przyczepiliśmy siatkę za pomocą pasków plastikowych zaciskowych (dostępne np. w Castoramie w dziale elektrycznym)
Obrazek
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: elwiska3 »

Duśka pisze:elwiska3 to zupełnie coś innego - ta siatka którą pokazałam to siatka ochronna na balkon - spójrz na wymiar . Nie ma nikogo kto mógłby coś na temat tej siatki powiedzieć ?
Ja wiem, że to coś innego.
To co wkleiłam to nie była odpowiedz na Twój post <oops> tylko gdzieś tam było o zabezpieczeniu uchylnych okien i proponowane były kratki z zooplusa a teraz znalazłam w zwierzakowie ;-))
Przepraszam, że wprowadziłam zamieszanie.
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Duśka »

Dziękuję :) EwaL Twoje zdjęcie rozjaśniło mi jak montuje się te siatki i zaryzykuję i kupię . Zobaczymy po montażu czy to wystarczy jako zabezpieczenie balkonu . Jeśli nie trzeba będzie pomyśleć o czymś własnej roboty .
Awatar użytkownika
yohjia
Posty: 377
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:46
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: yohjia »

Duśka, ja mam 2 balkony zabezpieczone dokładnie tą siatką - jestem z niej bardzo zadowolona. Oczka są małe więc, moim zdaniem, kociak nie ma szans przecisnąć się nimi "na zewnątrz" (na pewno bardzo ważne będzie tu zamontowanie siatki do samej podłogi balkonu, to uzależnione jest już od samej konstrukcji barierek balkonowych, nie siatki). Siatka jest wytrzymała - czasem moje diabły ją drapią, raz siatka miała tą przyjemność wziąć na swoje barki 7 kg Julka, któremu poplątały się łapki podczas spaceru po barierce - siatka zdaje więc u nas egzamin. Na pewno trzeba dokupić dodatkowe akcesoria do jej montażu - w pudełku jest zdecydowanie za mało (i za małych) kołków, linka z zestawu jest też bardzo cieniutka i również jest jej za mało. My kupowaliśmy większe kołki i linę na metry (mamy "zwykłą" grubą linę, nie stalową) w castoramie. Dodatkowo nasza siatka jest przymocowana do barierek plastikowymi zaciskami, też dostępnymi w castoramie. Zdjęcia siatki u nas w wątku, gdybyś chciała jakieś szczegółowe zdjęcia montażu służę pomocą :-)
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Duśka »

Bardzo dziękuję yohjia-na pewno zajrzę do Waszego wątku :) gdybyś mi mogła wkleić do niego link byłabym bardo wdzięczna :) no a jak już zaczniemy montować to wszystkie rady i porady mile widziane bo znając "nasze" zdolności będą potrzebne ;)
Awatar użytkownika
cheshire
Posty: 782
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:20
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: cheshire »

Do osób mających moskitiery - czy kot Wam je niszczy? Planuję mocną stalową na okno "kocie" (te gdzie mu dam poduchę/legowisko na parapet i będzie mógł przebywac na nim, to też pokój gdzie spędzma większośc czasu, z drapakiem itp) a na dwa pozostałe z włókna szklanego.
foksia83
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2013, 17:58
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: foksia83 »

Ja widziałam u znajomych dobrze wyglądającą siatkę. Kot po niej się wspinał i żadne oczko się nie przerwało. Poza tym oczka wydają mi się na tyle małe a sposób mocowania siatki na tyle "szczelny" że wydaje mi się,że nawet dla kociaków jest bezpieczna. A już na pewno dla mojego rocznego "kociaka" ;-)
Robi to taka firma z Wrocławia: http://www.lilu.wroclaw.pl/contact.htm
Ja raczej sama sobie nie poradzę w montażem jakiejś siatki,a mój mąż raczej nie ma na to czasu. Więc chyba skorzystamy z ich usług.
Czy ktoś w Was już korzystał z usług takiej firmy?
Nasi znajomi z Wrocławia są bardzo zadowoleni. Co Wy myślicie?
foksia83
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2013, 17:58
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: foksia83 »

a jaki jest koszt takiej siatki?

Duśka pisze::) Dobry wieczór wszystkim :) Chciałabym zapytać bo większość pewnie ma już zabezpieczone balkony czy polecacie taką siatkę z zooplusa ?
http://www.zooplus.pl/feedback/shop/kot ... kot/234042

mamy zabezpieczony balkon ale oczka są duże - dorosły kot nie przejdzie ale kociak i owszem -dlatego chcę go dodatkowo zabezpieczyć . Czy ktoś z Was korzystał z takiej siatki ? jaka ona jest ? przede wszystkim czy da się ją tak zamontować żeby kociak nie prześlizgnął się gdzieś bokiem czy dołem ? jak wygląda montaż takiej siatki ?
Zablokowany