Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: lakshmi »

Niekoniecznie.
U mnie malutkie mamusie ze średnimi tatusiami potrafią dać naprawdę duże dzieci. Wyłażą tu geny sporych dziadków.
Jeśli chodzi o wielkość i budowę - tu bym się zdała na doświadczenie hodowcy.
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 4906
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:42

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Agnes »

Czy to możliwe, żeby podczas 3 tygodniowych upałów, kiedy to kotka mniej jadła waga spadła z 6.200 na 5.600? dodam, że od okolo 2 miesiecy ( ważenie było ponad m-c temu) Lumi bardzo sporadycznie je mokre. Ostatnie upały dały się nam wszystkim we znaki. Kotka praktycznie całe dnie przesypiała w chłodnym miejscu, reaktywowała sie dopiero wieczorem. W kuwecie ok. Suche wcina jak zawsze. Bawi się, przytula. Ale pół kg spadek wagi w tak krotkim czasie to chyba dużo? nie wiem czy w tej sytaucji powinnam udać się do weta?
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: yamaha »

600 gram w 3 tygodnie to chyba naprawde bardzo duzo !
Jestes pewna poprzedniego wazenia ? (6200 to mi sie sporo jak na Lumisie wydaje...)
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 4906
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:42

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Agnes »

6200 ważyła i na domowej wadze i u weteryanrza na szczepieniu (za co nam się delikatnie oberwało) Więc jestem pewna :-) Za to nie jestem przekonana co do samej wagi-urządzenia. To że Lumi troche ubyło, to na pewno, bo i widać i czuć, ale nie żeby od razu pół kg. Stawaliśmy wczoraj na przemian, z nią i bez niej i w różnych miejscach i chyba nam sie waga ''skończyła'' bo za każdym razem inny wynik. Spróbuje na nowych bateriach, ewentualnie trzeba będzie kupić nową wage.
btw. ja się cieszyłam że Lumi się zatrzymała na 6200, i nie idzie w góre, a taką wage miała już od kilku m-cy.
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Audrey »

Agnieszko, może rzeczywiście upały dały się we znaki Lumisi, a może po prosu waga szwankuje.
Ja mam odwrotny problem, bo Baxterek dość szybko przybiera na wadze. Nie wiem, co powie wet, kiedy pójdziemy na szczepienie.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: AgnieszkaP »

Aguś, tak jak napisała Yamaha, taki ubytek wagi w tak krótkim czasie byłby niepokojący. Wymieńcie baterie i spróbujcie jeszcze raz zważyć Lumisię.
Może troszkę schudła dziewczynka przez upały, ale nie aż tak <ok>
Bella i Carlos, odkąd zrobiło się ciepło, jedzą dużo mniej w dzień, ale podjadają w nocy. Waga bez zmian - Belluchna waży 6600, a Carlos 8300. Sylwetki, patrząc od góry, idealne :-) Chyba grubokościste egzemplarze mi się trafiły ;-))
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Agnieszko Ty to masz giganty normalnie <strach>
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: AgnieszkaP »

Sonia pisze:Agnieszko Ty to masz giganty normalnie <strach>
Fakt, duże urosły :-) Carlos jest naprawdę ogromny, ale nie gruby. Wcześniej nie było między nimi tak wyraźnej różnicy, ale przez ostatnie kilka miesięcy Carlos mocno podrósł, no i waży ponad półtora kg więcej.
Pięciokilogramowa brytyjka sąsiadki wydaje się przy nich malusieńka.
Awatar użytkownika
SZYLKRECIA
Posty: 324
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:44
Płeć: kobieta
Skąd: śląsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: SZYLKRECIA »

AgnieszkaP pisze:
Sonia pisze:Agnieszko Ty to masz giganty normalnie <strach>
Fakt, duże urosły :-) Carlos jest naprawdę ogromny, ale nie gruby. Wcześniej nie było między nimi tak wyraźnej różnicy, ale przez ostatnie kilka miesięcy Carlos mocno podrósł, no i waży ponad półtora kg więcej.
Pięciokilogramowa brytyjka sąsiadki wydaje się przy nich malusieńka.
Rzeczywiściie!! kiciaki-koloski...
Ale jak patrzę po mordkach na avatarku, to nic nie widać <ok>
Moja Muffisia waży 4100 w tej chwili i lekarz powiedział, że do odchudzania <kciukwdół> Podaję więc wydzielone jedzonko, a mała jest przeżarłoczna.
Pozdrawiam wszystkich żarłaczy i właścicieli <lol>
Awatar użytkownika
SZYLKRECIA
Posty: 324
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:44
Płeć: kobieta
Skąd: śląsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: SZYLKRECIA »

Agnes pisze:Czy to możliwe, żeby podczas 3 tygodniowych upałów, kiedy to kotka mniej jadła waga spadła z 6.200 na 5.600? dodam, że od okolo 2 miesiecy ( ważenie było ponad m-c temu) Lumi bardzo sporadycznie je mokre. Ostatnie upały dały się nam wszystkim we znaki. Kotka praktycznie całe dnie przesypiała w chłodnym miejscu, reaktywowała sie dopiero wieczorem. W kuwecie ok. Suche wcina jak zawsze. Bawi się, przytula. Ale pół kg spadek wagi w tak krotkim czasie to chyba dużo? nie wiem czy w tej sytaucji powinnam udać się do weta?
Wydaje mi się mało prawdopodobne tak duży spadek masy ciała w tak krótkim czasie.
Może doszło do zatrzymania wody w organizmie, jak ja ostatnio ważyłaś? A teraz w czasie upałów się wyrównało? <gwiżdże> Albo rzeczywiście coś z wagą nie tak. :kotek:
Na razie obserwowałabym kiciaka, jeżeli zachowuje się jak zwykle, to może poczekaj parę dni, co się wydarzy :kotek:
Zablokowany