Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
foksia83
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2013, 17:58
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: foksia83 »

Co do moskitier to ja niestety nie pomogę. Sama nie mam. Mam znajomych tylko jednych co mają bardzo długo już kota ale oni też nie mają moskitier.
Na początku też myślałam o moskitierze ale teraz skłaniam się by zabezpieczyć cały balkon by mój Kimi mógł sobie na niego swobodnie wychodzić i tam sobie siedzieć do woli. Pozdrawiam

cheshire pisze:Do osób mających moskitiery - czy kot Wam je niszczy? Planuję mocną stalową na okno "kocie" (te gdzie mu dam poduchę/legowisko na parapet i będzie mógł przebywac na nim, to też pokój gdzie spędzma większośc czasu, z drapakiem itp) a na dwa pozostałe z włókna szklanego.
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: madziulam2 »

Ja posiadam morkitiery od ponad 3 lat (chyba) takie ramkowe....
bardzo sobie chwalę, natomiast w kilku miejscach moje łobuzy np z trzech "oczek" zrobiły jedno :) moskitiera nadal działa i na owady i na koty
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Danusia »

Ja mam moskitiery w sumie na wszystkich oknach które otwieramy ,
Ale sama moskitiera w oknie w którym urzęduje kot to według mnie za mało ,

Obrazek

Mam moskitiery w oknie mocowane do ościeżnic okna ale do tego na zewnątrz okna siatkę zamocowaną w specjalnej ramie ,a ta rama kołkami do ścian.
Brytyjczyk to kawał kota, nie raz widziałam w nocy Kalę wspinającą się po tej siatce ( moskitierze) za ćmą czy czymś ze skrzydełkami <mrgreen> , kompletnie nic nie zniszczyła ale to cieńka siatka i bałabym się o nią 5500 g to już coś <mrgreen>

tutaj chyba lepiej widać moskitierę i siatkę

Obrazek
Awatar użytkownika
cheshire
Posty: 782
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:20
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: cheshire »

Tylko w kocim oknie bylaby taka ze stali a nie z normalnego wlokna szklanego czy pvc. Kot tez raczej sam przy otwartym oknie by nie byl. Wynajmuje mieszkanie w domu wielorodzinnym, wlasciciele mieszkaja pode mna i nie moge nic wiercic w scianie czy ramie:/ Juz i tak jak poszlam spytac o to czy mozemy miec kota to bylo krecenie nosem - przeciez pracujemy oboje to jak to on sam bedzie, a bo ich piesek kotow nie lubi, a koty to smierdza i zgodzili sie pod warunkiem ze nie bedzie sikal wszedzie :]
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: kinus »

wtedy może być, sama taką mam w drzwiach balkonu, bo Szarlotka jednak wspinając się niszczy

a to moj zabezpieczony balkon w domu nad jeziorem
Obrazek
Obrazek

siatkę robił na wymiar pan Rozmiarek z Kórnika, a raczej już jego rodzina
idealnie pasuje, a balkon mierzony był miarą elektroniczną, więc się obawiałam, że jednak nie będzie pasowała
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Molly »

W oknach mam standardowe moskitiery, drzwi balkonowe zrobiłam już z aluminiowej siatki, nie wyobrażam sobie nie mieć czegoś takiego. Mieszkam przy terenie, gdzie jest dużo zielonego, a jeszcze więcej owadów. Problem z tym tylko, że siatka jest i tak delikatna i w kilku miejscach zostały druciki poprzerywane. Nie widać żadnych dziur bez przyglądania się, ale jakbym nie pilnowała to pewnie drzwi byłyby w strzępach. Z drugiej strony - spełniają swoją rolę i nie ma na co narzekać. Zwykła siatka by nie wytrzymała sezonu.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: asiak »

Czy ma ktoś z Was zamontowane takie kratki na okno?
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... _kot/30843
Zdaje mi się, że ktoś z forum, coś takiego posiada :-)
Czy wygląda to w miarę estetycznie ? Zresztą, nie ma to znaczenia, bezpieczeństwo moich Pumpelków jest najważniejsze :-)
Jak się sprawdza?
Teraz jak robię remont, właśnie przy oknie będzie szafka, taki wysoki słupek i jak któreś z nich sobie wskoczy na słupek, to akurat przed oczami będą miały otwarte uchylne okno :-) w górnej części :-)
Do tej pory nic nie stało przy oknie i było ok :-) W oknie mam moskitierę w ramkach aluminiowych, ale mimo wszystko muszę zabezpieczyć te okno, bo jak mój ciekawski Kacperek będzie chciał zapolować na muszkę, która będzie na moskitierze, to te ponad 6 kg wypadnie razem z tą moskitierą, nie daj Boże :-)
Mam też taki ogranicznik, którym mogę regulować szerokość otwarcia okna, ale jak ktoś się zapomni?
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Molly »

Sprawdza się, ja mam - mam firanki , więc nic nie widać przez nie, Z bliska piękne to nie jest, ale normalnie ginie w pokoju. Nawet w kuchni, gdzie jest na widoku. Gdyby nie to Buka gotowa byłaby desant nam urządzić. Jestem zadowolona <ok>
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: asiak »

Już zamówiłam, są w drodze :-)
Dziękuję Molly :kiss: ładne, nieładne grunt, że koty bezpieczne i nie muszę się stresować jak okno otwarte :-)
Awatar użytkownika
EwaL
Posty: 1920
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:27

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: EwaL »

Mam te kratki w każdym uchylnym oknie. Nie są zbyt widoczne, szczególnie przy białych ramach. Za to spokój zapewniony <mrgreen>
Zablokowany