Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Drapaki

Post autor: asiak »

Nie trzeba zmuszać, wszystko w swoim czasie, cierpliwości :-)
Awatar użytkownika
SZYLKRECIA
Posty: 324
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:44
Płeć: kobieta
Skąd: śląsk

Re: Drapaki

Post autor: SZYLKRECIA »

Justii pisze:No i stoi drapaczek od kilku dni :) tylko że kociasty omija go szerokim lukiem, moze dlatego, ze smierdzi lakierem jeszcze :D ale dzisiaj rano drapnął jeden dlugi slup, ale nie wskakuje na domek i na rozetę jeszcze, moze to za wczesnie, moze sie musi przyzwyczaic :) ale kocimietka nie dziala :D
U nas było tak samo, w ogóle nie chciała korzystać, potem korzystała tylko z hamaka, a teraz tylko z rozety i tuby, a hamakiem pogardza <mrgreen> W rozecie sprawa sie rozwiązała tak, że po wstawieniu poduszki nabrała chęci na leżenie w niej, po prostu było jej chyba za nisko, albo za twardo :ok: mąż pojechał do Rufiego po poduchę i problem zniknął. Nie chciała też się wdrapywać wysoko na początku, ale drapak ustawilismy pod oknem i widoki jednak skusiły...
Dziewczyny mają rację, trzeba czasu dla kotka, każdy kocio trochę inny... :redrose:
Awatar użytkownika
EwaL
Posty: 1920
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:27

Re: Drapaki

Post autor: EwaL »

Chyba coś się zmianiło u Rufiego, 30 lipca zamówiłam drapak i dzisiaj dostałam wiadomośc, że przesyłka została rano wysłana ( czyli po tygodniu).
Justii
Posty: 25
Rejestracja: 14 sie 2012, 21:17

Re: Drapaki

Post autor: Justii »

SZYLKRECIA pisze:
Justii pisze:No i stoi drapaczek od kilku dni :) tylko że kociasty omija go szerokim lukiem, moze dlatego, ze smierdzi lakierem jeszcze :D ale dzisiaj rano drapnął jeden dlugi slup, ale nie wskakuje na domek i na rozetę jeszcze, moze to za wczesnie, moze sie musi przyzwyczaic :) ale kocimietka nie dziala :D
U nas było tak samo, w ogóle nie chciała korzystać, potem korzystała tylko z hamaka, a teraz tylko z rozety i tuby, a hamakiem pogardza <mrgreen> W rozecie sprawa sie rozwiązała tak, że po wstawieniu poduszki nabrała chęci na leżenie w niej, po prostu było jej chyba za nisko, albo za twardo :ok: mąż pojechał do Rufiego po poduchę i problem zniknął. Nie chciała też się wdrapywać wysoko na początku, ale drapak ustawilismy pod oknem i widoki jednak skusiły...
Dziewczyny mają rację, trzeba czasu dla kotka, każdy kocio trochę inny... :redrose:
W mojej rozecie jest juz podusia ze sztruksu, ale może mu po prostu za gorąco, bo woli kafeleczki i panele <lol>
Plusem jest, że już potrafi go drapać i położony na nim nawet się umyje i poleży <święty>

Nawiasem, faktycznie drapako jest stabilne, nie spodziewałam się aż takiego rezultatu :)
zaraz spróbuję dorzucić do poprzedniego wątku zdjęcia, które obiecałam :)
Awatar użytkownika
Nowalijka
Posty: 16
Rejestracja: 31 lip 2013, 13:57
Płeć: kobieta
Skąd: Bolesławiec

Re: Drapaki

Post autor: Nowalijka »

Witam, pytanko odnośnie innych drapaków niż Rufi. Ponieważ nie są one na moją kieszeń przynajmniej narazie to chciałabym się poradzić czy taki http://ani-life.pl/an024.php może być dobry dla nielekkiej doopki brytka, ewentualnie proszę o linki do innych drapaków do 150zł z budką lub legowiskiem :) z drugiej strony myśle sobie czy w ogóle jest potrzebny, bo mam taką koncepcje : drapak na róg ściany lub wiszący na ścianie płaski w conajmnej dwóch miejscach i półki na ścinach do biegania po połowie mieszkania (mam jedną ścianę całą wolną więc możliwości są nieskończone) czy to by wystarczyło? co o tym myślicie? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Snusia
Hodowca
Posty: 847
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:52
Hodowla: Miziaki*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Snusia »

Ten drapak jest wg mnie do kitu.Cienkie słupy to raz,zbyt cieniutka płyta i na górze legowisko rozeta też nie budzi zaufania.Naprawdę lepiej odłożyć i kupić rufiego,można też kupić na raty.Nawet podstawowy rufi jest lepszy i będzie służył lata.
;-)) nie daj sobie sprzedać byle czego,szkoda kasy.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Moim zdaniem dla brytka to się zupełnie nie nadaje ten drapak.
Rozeta na górze 35 cm jest stanowczo za mała. Kociak szybko rośnie i za parę miesięcy kot nie będzie z niego korzystał, bo zwyczajnie będzie mu wszystko zwisać z takiej rozety. Słupki też są malutki, a powinien być przynajmniej jeden długi słup (min. 80 cm), żeby kot mógł wyciągnąć się na nim. Moim zdaniem szkoda kasy na to. To już lepiej wolałabym dozbierać do 350 zł i kupić całkiem podstawowy drapak Rufiego, który będziesz miała na lata, albo kupiłabym u Rufiego tylko słupy z mocowaniem, a pokombinowałabym, żeby samemu zrobić półki, żeby było taniej.
Awatar użytkownika
SZYLKRECIA
Posty: 324
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:44
Płeć: kobieta
Skąd: śląsk

Re: Drapaki

Post autor: SZYLKRECIA »

Nowalijka pisze:Witam, pytanko odnośnie innych drapaków niż Rufi. Ponieważ nie są one na moją kieszeń przynajmniej narazie to chciałabym się poradzić czy taki http://ani-life.pl/an024.php może być dobry dla nielekkiej doopki brytka, ewentualnie proszę o linki do innych drapaków do 150zł z budką lub legowiskiem :) z drugiej strony myśle sobie czy w ogóle jest potrzebny, bo mam taką koncepcje : drapak na róg ściany lub wiszący na ścianie płaski w conajmnej dwóch miejscach i półki na ścinach do biegania po połowie mieszkania (mam jedną ścianę całą wolną więc możliwości są nieskończone) czy to by wystarczyło? co o tym myślicie? Pozdrawiam :)
My na samym początku kupiliśmy tańszy drapak nie wiedząc, czy taki droższy się sprawdzi.
Wzięliśmy jednak od Rufiego, coś takiego:
http://www.drapaki.pl/pl/dra/160-drapak-do-sciany.html
Ale Muffi początkowo nie chciała nam drapać w pionie, zachęcaliśmy ją smakołykami i zaczęła się wspinać. Ale zdecydowanie woli drapać w poziomie. Oglądaliśmy z mężem wiele drapaków różnych firm przed przybyciem kocia do domu, ale to wyrzucone w błoto pieniądze, na chwilę, a jak będą mało stabilne, to kot będzie bał się wchodzić. Znajomy ma taki drapak chyba z firmy Trixie, niby dużo elementów, ale po paru miesiącach użytkowania nadaj się na śmietnik! Nie polecam, naprawdę. Proszę przemyśleć sprawę. Może warto coś kupić dopiero po poznaniu lepiej kota.
Awatar użytkownika
Nowalijka
Posty: 16
Rejestracja: 31 lip 2013, 13:57
Płeć: kobieta
Skąd: Bolesławiec

Re: Drapaki

Post autor: Nowalijka »

SZYLKRECIA pisze:Może warto coś kupić dopiero po poznaniu lepiej kota.
Dziękuję za odpowiedzi :) podoba mi się ten pomysł, ponieważ na tym forum dowiedziałam się że każdy kot to wielkie indywiduum i wielka niewiadoma zanim się go nie pozna :p więc przeczekam i gdy dowiem się czy mój kot będzie kanapowcem czy amatorem wspinaczek wtedy coś postanowię :)
Awatar użytkownika
Bodzia
Posty: 160
Rejestracja: 06 lip 2013, 00:12
Płeć: kobieta
Skąd: Legnica

Re: Drapaki

Post autor: Bodzia »

http://allegro.pl/promocja-piekny-drapa ... 45343.html
Witam ja polecam na początek drapaki tego producenta,dla mojej kotki zakupiłam model http://allegro.pl/okazja-duży-drapak-dl ... 46801.html i jak na razie daje radę.Oczywiście zbieram na Rufiego,bo marzy mi się hodowla,ale dla jednego kotka drapak firmy Przylend powinien posłużyć na kilka lat.Jest stabilny,sizal notorycznie drapany nie ucierpiał,wygląda też całkiem estetycznie i jak do tej pory nic się nie strzępi i nie pruje.Zakupiłam go przed przybyciem kotki do domu żeby trochę wywietrzał i nie było problemu z zaakceptowaniem mebelka przez kicię.A od kiedy drapak stoi w centrum salonu kotka śpi w tubie albo na rozecie,lub w tubie.I tuba jest jedynym mankamentem bo nie rośnie razem z kotką,a rozetę zamawiałam od razu w największym rozmiarze i mieści się bez problemu.Także myślę że jest to dobra alternatywa w przypadku niedużego budżetu.
Zablokowany