Evian Million Reasns- krócej Lunka

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Ania i Krzyś
Posty: 362
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:01
Kontakt:

Post autor: Ania i Krzyś »

My też bardzo współczujemy straty koteczki. Trzymajcie się ciepło!
Awatar użytkownika
pablo33
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2010, 22:36

Post autor: pablo33 »

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za miłe słowa w swoim imieniu i mojej rodzinki , a w szczególności żonka kazała podziękować Dagmarze.Tylko najbardziej szkoda teraz nam biednego Kinaja, ciągle chodzi za kims po mieszkaniu, w nocy chodził od sypialni do pokoju małej i nie zauważyliśmy aby korzystał z drapaków w mieszkaniu i na balkonie,siedzi pod nimi, gdzie zawsze był razem z Lunką na nich.
dzinxus
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2010, 23:23
Kontakt:

Post autor: dzinxus »

Tak bardzo nam przykro, wspolczujemy calym sercem!!!

Jak to jest... Do jednych koty przychodza, od innych odchodza...To jest najciezsze. Trzymajcie sie!
Reasons
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2010, 14:11

Post autor: Reasons »

Kotka jest już po sekcji .
Wszystko to jest bardzo dziwne . Weterynarz stwierdził , że serce wyglądało normalnie , lewa komora nieco większa , jednak to normalne , gdyż ona więcej pompuje .
Ogólny stan wewnątrz kotki prawidłowy , jedynie w płucach więcej krwi . Wyglądało to tak jakby kotka się udusiła .
Myślę , że tak jak stwierdził weterynarz jedynie badania histopatologiczne mogłyby wykazać przyczynę .
Przyczyną zgonu mógł być też silny stres , który spowodował niewydolność odechową .
Ze swojej strony mogę jedynie przeprowadzić badania HCM u rodziców , co oczywiście uczynię , gdyż Matka Luny ma obecnie kocięta z tym samym kocurem .
Ciężko jednoznacznie stwierdzić co było przyczyną tak nagłej śmierci .
Gdyby to było HCM , pewnie sekcja by to wykazała . Być może była to jakaś wada serca ? a być może stres który spowodował problemy w oddychaniu a następnie zatrzymanie akcji serca .
Bardzo nam was żal :zalamka:
Ojciec naszego kocura miał wykonane badania HCM i PKD , on sam jednak jeszcze takiego badania nie miał .
Szkoda , że te badania nie są tak szeroko dostępne .
Mnie cały czas zastanawia ta krew w płucach - wygląda to jakby się dusiła , straszne to wszystko .
kurai_yoru
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:31

Post autor: kurai_yoru »

Bardzo współczuję! :hug:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Bardzo Wam współczuję. Dla Kinaja pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie drugiego kotka, ale to i tak nie zmieni tego, że to już nie będzie Lunka. Trzymajcie się :hug:
Awatar użytkownika
pablo33
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2010, 22:36

Post autor: pablo33 »

dzisiaj byłem u swojego weta, poogladałem zdjecia z sekcji, co było przyczyną niemógł jednoznacznie stwierdzić, wszystko było zdrowe to jest nerki,jelita, tkanka tłuszczowa ok serce ogólnie też, troszke lewa strona powiekszona, tylko te pluca wygladały strasznie całe w krwii, czy to była HCM czy stres niewiem - teraz już szczerze mówiąc nie obchodzi mnie, życia Lunie nikt i nic nie odda.
Najgorsze w tym że tak szybo od nas odeszła w tak młodym wieku, gdzie oczekiwaliśmy że spędzi z nami wiele cudownych lat.


Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent
Posty: 1291
Rejestracja: 04 maja 2009, 20:47
Płeć: Kobieta
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Dorota »

pablo33 pisze:Najgorsze w tym że tak szybo od nas odeszła w tak młodym wieku, gdzie oczekiwaliśmy że spędzi z nami wiele cudownych lat.
i to jest najtrudniejsze do przeżycia , bardzo Wam współczuję :zalamka:
Awatar użytkownika
MartaNys
Hodowca
Posty: 172
Rejestracja: 10 lut 2009, 22:29
Hodowla: S*BriSavanti's
Kontakt:

Post autor: MartaNys »

Współczuję bardzo :hug:
Biegaj Lunko radośnie po drugiej stronie tęczy!
Awatar użytkownika
dagmara
Posty: 288
Rejestracja: 01 mar 2010, 11:49

Post autor: dagmara »

Nawet nie moge sobie wyobrazic CO musieliscie przechodzic idac do weta i ogladajac te narzady <shock>

Sciskam was wszystkich mocno!
Zablokowany