Pazurki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Re: Pazurki

Post autor: Aga12 »

Jeff na szczęście jest spokojny przy obcinaniu pazurków.Jak wyciągam jego nożyczki,to sam biegnie położyć się u córki na biurku,bo tam zawsze mu robię manicure i pedicure.Kładzie się i znosi to z godnościom osobistom ;-))
Jak chodziłam do weta to Jeff ze strachu zrzucał kilo futra,pociły mu się łapki i ogólnie był przerażony.Dlatego postanowiłam,że będę to robić sama,w domowym zaciszu,spokojnie i powoli.
Gdyby mi się to nie udało na pewno też zmuszona byłabym wozić go do weta.
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Pazurki

Post autor: Yolla »

Aga12 to Ty masz <aniołek> nie kota <lol>
ja obcinałam Miszy na śpiocha, później było u veta bo na śpiocha nie dało rady, ostatnio obcięłam sama przytrzymując łaputy- nie była zachwycona ale stres mniejszy niż u veta jednak- więc teraz będzie tak
a Ice to się przynajmniej nie wije jak piskorz to na dwie raty daję radę <mrgreen>
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Pazurki

Post autor: aneby »

Ja sobie już zasłużyłam na kocie zaufanie :-) Sadzam kota między kolana i obcinam. Raz dwa i po krzyku. Bez miaukolenia czy warczenia. Potem daję nagrodę :->
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Pazurki

Post autor: Beate »

aneby pisze:Ja sobie już zasłużyłam na kocie zaufanie :-) Sadzam kota między kolana i obcinam. Raz dwa i po krzyku. Bez miaukolenia czy warczenia. Potem daję nagrodę :->
U nas identycznie i bezproblemowo :ok:
yona
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2013, 19:38
Płeć: k
Skąd: ślask

Re: Pazurki

Post autor: yona »

Na mojej gilotynce trixie jest obrazek, że obcinać ostrzem pazur poziomo, a na instrukcji zamieszczonej przez Dorszke wynika, że w ustawieniu ostrza pionowo od góry lub dołu do pazurka. Nie chcę popełnić błędu i zniechęcić kotka, a dopiero się tego uczę. Pomóżcie. Moje poprzednie koty (polne) same sobie z tym problemem radziły. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mark
Posty: 10
Rejestracja: 03 sty 2014, 08:50
Płeć: man
Skąd: Płock

Re: Pazurki

Post autor: mark »

aneby pisze:Potem daję nagrodę :->
A co to za nagroda jeśli można zapytać? Jakiś konkretny przysmak?
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Pazurki

Post autor: aneby »

Nagrodą może być cokolwiek, co koty lubią. U mnie najczęściej jest kilka chrupek karmy RC british, lub pasta Gimpet malt-soft.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Pazurki

Post autor: Dorszka »

yona pisze:Na mojej gilotynce trixie jest obrazek, że obcinać ostrzem pazur poziomo, a na instrukcji zamieszczonej przez Dorszke wynika, że w ustawieniu ostrza pionowo od góry lub dołu do pazurka. Nie chcę popełnić błędu i zniechęcić kotka, a dopiero się tego uczę. Pomóżcie. Moje poprzednie koty (polne) same sobie z tym problemem radziły. Pozdrawiam
To instruktaż z jakiegoś portalu wet., na większości zresztą tak każą ustawiać gilotynki. Ja jednak nie obcinam w taki sposób, bo pazurek się często "rozpłaszczał" i rozłamywał. Ja mam nożyczki, i tnę pionowo, tzn łapka ustawiona poziomo, pazurek wysunięty, i w stosunku do tak ustawionego pazurka nożyczki ustawione są pionowo. Boże, nie wiem, czy dobrze to wyjaśniłam, poszukam zdjęć w necie, może ktoś jeszcze tak tnie...
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Pazurki

Post autor: Dorszka »

Tnę nożyczkami wzdłuż narysowanej kreski, jakby to było narysowane na papierze :)

Obrazek
yona
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2013, 19:38
Płeć: k
Skąd: ślask

Re: Pazurki

Post autor: yona »

To gilotynka też chyba powinna być pionowo ( jak linia pokazuje) w kierunku do pazurka. U psa obcina się od dołu pazura w górę, a czy u kota tez to ma znaczenie czy od dołu czy od góry? Dzięki za pomoc
Zablokowany