Spanie i drzemki brytków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: Betuś »

Tak, to jest mój kochany Forrest, z hodowli kotów brytyjskich krótkowłosych srebrnych cieniowanych mortishia.pl
Na pewno założę mu profil jak już z nami zamieszka, będę mieć więcej zdjęć. A to jeszcze dłuuuugie dwa tygodnie.

Pozdr,
Beata
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: yamaha »

Ja jestem niecierpliwus, wiec juz podejrzalam na stronie hodowli Twojego maluszka :kotek: Sliczniutki <zakochana> (i kudlata siostre ma tez "troche" fajna <serce> <roll> )
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: Betuś »

Wiem. Szkoda mi będzie Flore zostawić. Serce mi pęknie. Już nawet szefa dzisiaj namawiałam, żeby kupił kotka... :-)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: Mago »

Dziewczyny :-) pilnujcie się, bo <offtopic> robicie.
Awatar użytkownika
oleena
Posty: 564
Rejestracja: 10 lut 2013, 20:57
Płeć: kobieta
Skąd: Lublin

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: oleena »

Ja mam co prawda selkirk rexa, ale chyba generalnie cechą wszystkich kotów jest przesypianie większości dnia. Hodowca zresztą też mi mówił, że koty śpią po 18-10 godzin na dobę. W związku z tym jestem trochę zaskoczona, bo mój kociak bardzo mało śpi- na przykład wczoraj spał jakieś 2 godziny w dzień i 6 w nocy (w ciągu tygodnia nie jestem w stanie tego określić, ponieważ cały dzień nie ma mnie w domu). Zastanawiam się czy to aby nie za mało?
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: kinus »

nadrobi w czasie, gdy Ciebie nie będzie w domu
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwie 2015, 20:19
Płeć: M
Skąd: Katowice

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: krzysztof »

Mój chyba śpi 95% doby .... tylko boki zmienia .... martwię się żeby odleżyn leń nie dostał ... te pozostałe 5% doby to na oklepywanie boczków anty-odleżynowe <mrgreen>
Zazie
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:48
Płeć: kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: Zazie »

Może to głupie pytanie, ale... JAK śpią Wasze brytyjczyki? Chodzi o to, że mój 5-miesięczny kocurek często śpi jak pies - z wyciągniętą na podłodze do przodu głową między przednimi łapami, potrafi też iść i ni z tego ni z owego wręcz "osunąć" się na bok celem ucięcia sobie drzemki. Wygląda jakby mdlał :) Zawsze wtedy mam wrażenie, że on się źle czuje, że to są nienormalne pozycje, jakieś takie "chorobowe"... Pierwszy raz mam brytyjczyka, dotychczasowe moje dachowce spały jakoś tak... dumnie, a ten tak... bezwładnie :-?
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: Kamila »

to , że śpi wyciągnięty jak piesek to ok, widocznie tak mu wygodnie, mój też czasami tak śpioszkuje. Ale z tym bezwładny opadaniem i zasypianie, to jak dla mnie niepokojące. Może odezwie się tu ktoś bardziej obeznany, ja bym poszła do weta.
wikirr
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2015, 00:43
Płeć: kobieta
Skąd: Słupsk

Re: Spanie i drzemki brytków

Post autor: wikirr »

Zazie pisze:Może to głupie pytanie, ale... JAK śpią Wasze brytyjczyki? Chodzi o to, że mój 5-miesięczny kocurek często śpi jak pies - z wyciągniętą na podłodze do przodu głową między przednimi łapami, potrafi też iść i ni z tego ni z owego wręcz "osunąć" się na bok celem ucięcia sobie drzemki. Wygląda jakby mdlał :) Zawsze wtedy mam wrażenie, że on się źle czuje, że to są nienormalne pozycje, jakieś takie "chorobowe"... Pierwszy raz mam brytyjczyka, dotychczasowe moje dachowce spały jakoś tak... dumnie, a ten tak... bezwładnie :-?
Wykręcony w każdą stronę <lol>
Zablokowany