Hugo & Maniuś

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Joanna P.
Posty: 2644
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: Joanna P. »

Witajcie :-) :kotek:
Awatar użytkownika
Duduś
Hodowca
Posty: 207
Rejestracja: 28 sie 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: Duduś »

i ja, jako prababcie witam cudne maleństwo Xellci <mrgreen> miło będzie obserwować jak rośnie małe cudo :kotek:
agnieszka9008
Posty: 843
Rejestracja: 16 paź 2013, 21:57
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: agnieszka9008 »

I MY witamy pięknego pręgulinka <serce>
Hugo :kotek:
Awatar użytkownika
Aleex
Posty: 976
Rejestracja: 07 kwie 2014, 19:23
Płeć: kobieta
Skąd: Pionki
Kontakt:

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: Aleex »

Bardzo dziękujemy za cieplutkie przyjęcie :)
Awatar użytkownika
offca
Posty: 272
Rejestracja: 10 gru 2013, 00:11
Płeć: kobieta
Skąd: Niemcy

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: offca »

Piękne to wasze szczęście <serce>
Witam na forum <tańczy>
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: Kasik »

Wesołych Swiat :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Awatar użytkownika
Aleex
Posty: 976
Rejestracja: 07 kwie 2014, 19:23
Płeć: kobieta
Skąd: Pionki
Kontakt:

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: Aleex »

Wesołych świąt dla wszystkich od nas i Huga :kotek:
Awatar użytkownika
Aleex
Posty: 976
Rejestracja: 07 kwie 2014, 19:23
Płeć: kobieta
Skąd: Pionki
Kontakt:

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: Aleex »

Po wstępnym przywitaniu się, pora troszkę opowiedzieć Wam o naszym Skarbie.

12 kwietnia 2014 r. Hugo skończył 5 miesięcy. Pięknie się rozwija i świetnie przybiera na wadze. Aktualnie waży już 3 kg. Kiedy przyjechaliśmy po niego do Poznania, do pani Agaty, od razu poznałam go wśród innych kociąt. Gdy Hugo trafił do transporterka, głośno płakał żegnając się z mamą i rodzeństwem. Opuszczał hodowlę jako pierwszy z miotu, więc przyszły się z nim pożegnać także inne dorosłe koty. Całą drogę przetrwał dzielnie, od czasu do czasu popłakując. W domu jednak od razu dzielnie wyszedł z transporterka i zaczął zwiedzać mieszkanie. Od razu przypadł mu do gusty drapak i zabawki, szybko zapoznał się z kuwetą oraz miseczkami z karmą i wodą.
W nocy obudził mnie "traktorek" - pierwszy raz w życiu słyszałam takie piękne mruczenie. Hugo przyszedł do łóżka na "drapanie".
Od tamtych pierwszych chwil minęły już prawie dwa miesiące. Mamy ustalone pewne zachowania: Huguś jest wprawdzie kotem na kolanka, ale nie jest typem przytulanki. To on decyduje, kiedy chce być głaskany i drapany. Najlepsze chwile do pieszczot są po spaniu, wtedy Maleństwo potrafi rozłożyć się na środku przedpokoju, wyciąga do góry przednie łapki - to znak dla mnie - Możesz drapać! I drapię <ok>
Szczęśliwa jestem, że, po wielu próbach, od czasu do czasu Huguś daje się ponosić na rękach. Nie lubi być na kolanach, woli leżeć obok, a najlepiej w swoich ulubionych miejscach: we wnęce na odtwarzacz, na biurku w pokoju syna, na drukarce, na ławie między laptopami przy naszym łóżku. Ostatnioulubiona miejscówka to... przedpokój i klapki syna. <shock> Czemu? Nikt nie zgadnie.
Hugo ma za sobą króciutkie problemy gastryczne, za szybko chciałam wprowadzić mu nowe rzeczy. Teraz je suchą karmę i dwa razy dziennie po pół saszetki Animondy. Dostaje też regularnie Bezo-Pet.
Kilka razy dziennie ma okresy wzmożonej aktywności: biega, skacze na ławę, wspina się po drapaku. Wówczas jest czas szaleństw, zabawy piórkami i myszkami, piłeczkami. Ostatnio jego ulubioną zabawą jest zabawa w chowanego. Kotek leży na przedpokoju i patrzy na mnie. Ja się zbliżam, pytając głośno: Gdzie jest kot? Wtedy Hugo ucieka do pokoju, chowa się. Za moment wychyla się zza framugi drzwi i patrzy. Gdy słyszy moje "Gdzie jest kot?", znów się chowa. I tak się ostatnio bawimy <mrgreen>
Mamy też już wybranego pana weterynarza. Na szczęście Maluszek jest zdrowy, ale na wszelki wypadek nawiązaliśmy kontakt z panem Michałem, specjalistą od kotków brytyjskich, którego poleciła nam pani Estera z Radomia.
Podsumowując - mamy kota na punkcie naszego kota :kotek:
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: Betuś »

Świetny kociak. Wagę ma imponująca. Moj Forrest w wieku 5 miesiecy ważył 2 kg.
Kocham sreberka <zakochana>
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Re: Hugo Kocia Charyzma PL

Post autor: EsteraR »

Witam na forum Hugo i cieszę się, że mogłam pomóc z vetem :)
W razie potrzeby każdy lekarz z przychodni Pankracy jest godny polecenia - wszyscy kochają zwierzaczki tak jak my <mrgreen>
Zablokowany