Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Beate »

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Yolla »

Migracja pisze:
Kasik pisze:myślałam jeszcze o poidelku na balkon... najlepiej o takim gdzie woda ciurka w powietrzu jak w kranie, może w końcu by się wprowadziły z wanny
Ostatnio kupiłam poidełko Drinkwell Platinum i bardzo je polecam :ok:
Jest bardzo ciche, strumień wody można regulować, pojemność poidełka jest imponująca, bardzo proste w czyszczeniu (żadnych trudno dostępnych zakamarków). Tak mi się spodobało (i moim kociastym też), że po tygodniu kupiłam jeszcze jedno do pokoju :)
mój Icuś dokonuje w nim ablucji, chodzi ciągle z mokra głową, ale zabawy ma co nie miara <mrgreen>
wodę piją raczej z misek <mrgreen>
Awatar użytkownika
Mia
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdynia

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Mia »

Hej. Czy ktokolwiek z was używa fontanny drinkwell 360? Jak się sprawuje? Przymierzam się poważnie do zakupu fontanny i z tego co tu wyczytałam najbardziej polecana jest lucky kitty i w sumie najbardziej mi się podoba ale jest jedno "ale", Harry przed napiciem musi zamoczyć łapę więc chyba ten model odpada. Co możecie na tę chwilę polecić?
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Fusiu »

Magnus używa tego poidełka:

http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... nna/307509

Jest ciche, a jego wielką zaletą jest to,że kot nie może przestawić go łapami i wylać wodę poza fontannę! (Jest bardzo stabilna przez to,że jest w niej 3 l wody). Czyszczenie też bardzo proste.

U nas chodzi 24/h, a jak bym chciała ją wyłączyć na chwilę (nie daj Boże), to Magnus jest w sekundzie przy niej, i każe ją na powrót włączyć <lol>
Zawsze pił dużo, ale teraz to jest rewelacja.

Polecam
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Picie wody - jak często?

Post autor: aneby »

Moje koty (zwłaszcza Julek) piją z tej fontanny http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... anna/68395 ale tylko wtedy, gdy jest wyłączona <roll> Z tej małej dziury w środku chłeptają <roll>
Awatar użytkownika
Snusia
Hodowca
Posty: 847
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:52
Hodowla: Miziaki*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Snusia »

;-)) asiak ja miałam tamto, koty owszem piły, ale odkąd mam Drinkwell'a jest szaleństwo . Wszystkie dużo piją , chlapią się w niej, jestem z niej bardziej zadowolona ;-))
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Picie wody - jak często?

Post autor: Danusia »

asiak pisze:Właśnie rozważam zakup takiej :-)
Asiu jest dość głośna to wszystko zależy gdzie ma stać :ok: bo jak w nocy blisko łóżka to porażka <lol>

Dla Kalutka Catit Mate jest hiciorem

http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... nna/162333
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Picie wody - jak często?

Post autor: Miss_Monroe »

asiak pisze:Właśnie rozważam zakup takiej :-)
U mnie właśnie Catit stała przy łóżku i przyznam, że przyzwyczaiłam się do jej odgłosu, a dodatkowo to wydawało mi się, że każda fontanna wydaje z siebie taki specyficzny dźwięk "buczenia" i tak po prostu musi być. Później zakupiłam ceramiczną fontannę Lucky Kitty i przez to, iż miałam porównanie to nagle fontanna Catit wydała mi się tak głośna <lol> , że przeniosłam ją do drugiego pokoju. Ostatecznie fontannę mam jedną, bo Bentley woli tą ceramiczną, ale w nowym mieszkaniu myślę, że znowu podłączę obie.
Awatar użytkownika
Sylwia2908
Hodowca
Posty: 109
Rejestracja: 11 lut 2009, 12:40
Hodowla: Vabank*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Racibórz, woj. Śląskie
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Sylwia2908 »

asiak pisze:Chyba zakupię dla moich słoneczek fontannę Catit Small Water :-)
Ma dużo pozytywnych opinii, jest w tej chwili w promocji <hm>
Czy ma któraś z Was? Czy jest ok?
My mamy Catit Design Fresh & Clear, jest w sumie podobna do tej Small Water. Nie mam porównania z Drinkwellem, ale dla mnie ta, którą obecnie mam jest ok. Bardzo łatwo się czyści, bo można wszystko bez problemu rozebrać. Nie jest aż taka znowu głośna, chociaż trochę ją jednak słychać przez silniczek- wiadomo. Fontanna jest stabilna - jedna z kotek opiera się łapami na krawędzi i w takiej pozycji pije. Nigdy jeszcze się nie przewróciła. Fontanna oczywiście :-D Jak dla mnie jest w porządku, jestem zadowolona :ok: ale wiadomo, że każdemu odpowiada coś innego. Nie zmieniam, póki się nie zniszczy :)
Więc jeśli chcesz fontannę na początek i nie chcesz za dużo na nią wydać, to myślę, że ten Catit jest dobry.

Dobre kilka lat temu miałam >Catit Water Fountain 3L< i była okropna! Porażka! Ciężko było umyć, strasznie było widać osad na kopule (mimo czyszczenia), strasznie hałasowała przy pompowaniu wody w górę (ten sam silniczek mają, ale w tej nowej o wiele ciszej chodzi), jest bardzo nieporęczna i kiepsko filtrowała.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Picie wody - jak często?

Post autor: asiak »

Danusia pisze:
Dla Kalutka Catit Mate jest hiciorem
Wydaje mi się, że Kacperek będzie chciał ją przewrócić do góry nogami :-)
tak jak robi to z LK <lol>
Zablokowany