Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Danusia »

"MyKitty czy MyKotty" faktycznie nazwa nie ma znaczenia moje koty uwielbiają te drapaki , na szczęście każdy ma swój bo często na nim też śpią w nocy <mrgreen>

A co do sznurka sizalowego , takie coś raczej na drapak się nie nadaje :-///// musisz poszukać prawdziwej liny sizalowej o średnicy 0,8 do 1,2 cm grubości i taka będzie bardzo dobra .
Ja kiedyś kupiłam na Allegro chyba 1 cm średnicy i chyba 40 m i mąż okręcił tą liną dół słupów podpierających konstrukcje dachową na piętrze domu gdzie mamy sypialnie i koty bardzo chętnie z tego korzystają ( słupy są solidne ) tylko potrzebne są porządne bardzo grube rękawice i coś do naciągania tej liny bo lina masakruje palce <strach>

U Rufiego gdy ma się dostęp do zdolnego własnego mężczyzny można kupić oddzielnie słupy o średnicy i długości jaką się chce , samemu zrobić podstawę i dobrać rozetę ( od Rufiego ) albo zrobić samemu półki , materiał można poszukać na Allegro albo w dobrym sklepie z obiciami i masz drapak za nieduże pieniądze + robota oddanego mężczyzny <lol>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Audrey pisze:(...)MM, nie jest to ten sam drapak.(...)
Jestem nieprzytomna. Zjadłam słowo "nie" <oops>
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Drapaki

Post autor: Audrey »

Miss_Monroe pisze:
Audrey pisze:(...)MM, nie jest to ten sam drapak.(...)
Jestem nieprzytomna. Zjadłam słowo "nie" <oops>
Upał robi swoje. :-)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Ja bym się nie zabierała za robienie słupów z nawijaniem własnoręcznie liny. Najlepiej kupić porządnie nawinięte słupy u Rufiego a resztę już we własnym zakresie, wtedy na pewno wyjdzie taniej, a będzie porządne i na długo wystarczy.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mago »

Agnieszka napisała w wątku "Drapaki - galeria", że zmienił się na niekorzyść dywan >>> klik <<< prezentacja nr 29.
Agnieszko możesz zrobić zdjęcie pokazujące z bliska dywan stary i nowy? Zaintrygowała mnie ta zmiana.
Ten nowy dywan wydaje się być dłuższy...
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: AgnieszkaP »

Mago pisze:Agnieszko możesz zrobić zdjęcie pokazujące z bliska dywan stary i nowy? Zaintrygowała mnie ta zmiana.
Ten nowy dywan wydaje się być dłuższy...
Tak ten nowy dywan jest nieco dłuższy. Teraz siedzimy w ciemnościach, żeby jakoś przetrwać upał. Będę pamiętała, żeby zrobić fotki porównawcze dywanu.
anduin
Posty: 15
Rejestracja: 10 kwie 2014, 12:10
Płeć: osoba
Skąd: Wrocław

Re: Drapaki

Post autor: anduin »

Sonia pisze:Ja bym się nie zabierała za robienie słupów z nawijaniem własnoręcznie liny. Najlepiej kupić porządnie nawinięte słupy u Rufiego a resztę już we własnym zakresie, wtedy na pewno wyjdzie taniej, a będzie porządne i na długo wystarczy.
Największa rura z Comfortu za darmo jest sztywna i mocna jak bela i po obwinięciu sznurkiem ma średnicę bliżej chyba 20 cm niż 15, mamy taki drapak od podłogi do sufitu i świetnie się sprawuje. Jedna rura, która, nawiasem mówiąc, służy też kotom do wdrapywania się pod sam sufit:) A koszt jakieś 100-150 zł, sam sznur nas kosztował. Legowiska są na szczytach szaf plus podwieszone hamaki i siakieś przejściowe półki. Zaczepiście i tanio, polecam:)
Awatar użytkownika
Mruczysko PL
Hodowca
Posty: 36
Rejestracja: 06 wrz 2010, 11:09
Hodowla: Mruczysko *PL
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Mruczysko PL »

Po 10 latach użytkowania drapaka Rufiego najwyższa pora na jego wymianę. Tylko teraz mam dylemat na co, bo takie wybór. Trochę mnie zmartwiła zmiana tapicerki na inną, no nic, muszę się chyba przejechać i obejrzeć w sklepie wszystko :)
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: AgnieszkaP »

AgnieszkaP pisze:
Mago pisze:Agnieszko możesz zrobić zdjęcie pokazujące z bliska dywan stary i nowy? Zaintrygowała mnie ta zmiana.
Ten nowy dywan wydaje się być dłuższy...
Próbowałam dziś zrobić fotki obu dywanów, ale niestety na zdjęciach nie widać różnicy. Nowy dywan ma nieco dłuższy włos i trochę bardziej błyszczący. Gdy się go przeciągnie ręką w jedną stronę jest matowy, w drugą - wyraźnie błyszczy. Generalnie myślę, że jest ok, ale ten starszy dywan bardziej mi się podobał.
Awatar użytkownika
Marika
Posty: 61
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:12
Płeć: kobieta
Skąd: Częstochowa

Re: Drapaki

Post autor: Marika »

Witam wszystkich i miło mi u was gościć ,z końcem sierpnia a początkiem września odbieram swoją kiciunię i szykuję jej wyprawkę ,zakupiłam dziś jej taki o to drapak myślę że będzie odpowiedni ,jak wam się widzi będę wdzięczna za waszą opinię o to drapak ,ale nie z tego sklepu ja go zakupiłam po okazjonalnej cenie na allegro dzisiaj http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... _cm/285647
Zablokowany