Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Yolla »

slawekrejek pisze:
Sonia pisze:Na początek kotek powinien mieć taki rodzaj kuwety (odkrytą lub krytą) i taki rodzaj żwirku, jaki stosuje hodowca.
Dziękuję bardzo:)
jak kupisz krytą to zawsze możesz z niej zrobić odkrytą jeżeli będzie taka potrzeba :-)
i raczej od razu jak dla dorosłego brtytka, czyli dużą- jeżeli kot to brytyjczyk <hm>
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Kasik »

Popieram Yolle, z krytej zawsze mozna sciagnac góre, albo zdemontowac klapkę jak kotek bedzie miał dyskomfort (u mnie obie bez klapek). Moje kuwety to Catity
http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... zne/174569

Polecam bo bardzo wygodnie się sprzata przez podniesienie klapki i czesci z filtrem, rozmiarowo dla brytka OK.
W tej chwili w bardzo fajnej cenie w zooplusie :-D
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Miss_Monroe »

Ja delikatnie napomknę ;-)) aby starać się nie powielać odpowiedzi na pytania, które znajdują się w danym wątku, gdyż wątek niepotrzebnie nam się rozrasta :-)
slawekrejek
Posty: 22
Rejestracja: 02 wrz 2014, 18:10
Płeć: mężczyzna
Skąd: katowice

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: slawekrejek »

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi...Już zamówiłem kuwetę CATIT JUMBO dla bardzo dużych kotów,co by kotek miał dużo miejsca na załatwianie swoich kocich potrzeb <tańczy>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: nmin »

Mam pytania odnośnie tej szafki, bo wpadła mi w oko... Sprawdzałam w wyszukiwarce, ale chyba nikt nie wspominał o konkretnie tej. http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/cat_ ... ter/214086

Czy wejście 19x19 jest wystarczające dla brytyjczyka?

Czy taka szafka niewyposażona w filtr zacznie po jakimś czasie zwyczajnie śmierdzieć? <oops>

I jeszcze jedno... W opisie jest napisane, że maksymalny wymiar kuwety mieszczącej się w środku to 45x38. Czy to stanowczo za mało? Gdzieś w tym temacie była wzmianka o minimalnej szerokości powyżej 40.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Sonia »

Moim zdaniem kuweta o takich wymiarach to stanowczo za mało dla brytka. Ja bym sobie podarowała tą szafkę, bo będzie za mała jak kocio dorośnie.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: nmin »

Tak właśnie myślałam. Na razie kupię po prostu zwykłą kuwetę, a z czasem może pomyśli się o czymś na wymiar :)
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: nmin »

Melduję, że kupiłam ostatecznie kuwetę Catit Jumbo o wymiarach 57x50x46.5. Wyjęłam ją dziś z paczki, złożyłam, Chłop spojrzał na nią tylko i powiedział "ale to już dla dwóch kotów? Nie ma mowy, żebyśmy mieli dwie kuwety dla dwóch kotów, jeśli druga też będzie taka wielka" <lol>

Jest faktycznie duża, ale dla nas to tylko kilka centymetrów, a dla kota AŻ kilka. Jeśli będziemy mieć drugą, będzie pewnie "na styk".
Awatar użytkownika
PyzowePany
Agilisowy Rezydent
Posty: 2664
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:36
Płeć: K+M
Skąd: Wrocław

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: PyzowePany »

Moje kotki jednak przekonały się do drugiej kuwety, którą mamy postawioną w pokoju.
Jednak jest to kuweta odkryta, a koty z tych, co uwielbiają dokopać się do dna, więc wyobrażacie sobie jak wygląda dywan po każdej ich wizycie tam... <strach> :mdleje:
Położyłam wycieraczki, jednak to nie wystarcza, żwirek po prostu fruwa wszędzie. Nie chciałabym im tej kuwety zabierać, skoro korzystają, ale poszukuję takiej "pasującej" również nam. Kojarzycie może, czy gdzieś mogę kupić kuwetę z wejściem na tej dłuższej ściance? Taka pasowałaby w to miejsce idealnie, taka klasyczna kuweta kończyłaby się zaraz pod firanką i wejście do niej byłoby dość mocno utrudnione...
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: nmin »

Mam jeszcze dwa pytania, na które nie znalazłam odpowiedzi...

Czy kuweta będzie bardzo śmierdziała, jeśli będzie stała przy kaloryferze w przedpokoju? Na razie stoi, bo to jedyne sensowne miejsce, ale na ścianie jest kaloryfer i boimy się, że zimą ciepło będzie potęgowało zapachy... <roll>

I jeszcze jedno - czy ktoś z Was używa worków do wykładania kuwety przed wsypaniem żwirku? Założenie teoretyczne jest takie, że siuśki nie przedostają się do plastiku i go nie niszczą, a podczas wymiany żwirku zabiera się worek w całości i nie trzeba czyścić dna kuwety. Kupiłam je (rozmiar extra large starcza na styk do wyłożenia mojej wielkiej kuwety). Efekt praktyczny jest taki, że Arya rozdrapuje worki podczas zakopywania i żwirek i tak dostaje się do dna <lol> Więc chyba sobie odpuszczę, bo wydaje mi się, że więcej z tego worka szkody niż pożytku, ale może ja go źle używam?
Zablokowany