Ile miseczek na pokarm?

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Miss_Monroe »

Nadaje się, to jest zwykła miseczka.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 225
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:40

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Ania »

Natalia, najwięcej do powiedzenia ma Twój kot. To on ma być zadowolony. Co kot to obyczaj. Ja mam trzy koty, 2 miski na wodę i 3 na suche. Stoją obok siebie. Kotom to absolutnie nie przeszkadza. Często jest tak, że jak kot zje to zaraz idzie do miski z wodą i na odwrót. Piją bardzo ładnie. Musisz obserwować koty. To tak jak z drapakiem. Jak stoi w jednym miejscu to nie jest używany a wystarczy, że go się przestawi i jest oblegany. Co do ilości misek to zależy czy suche masz dostępne cały czas. Czy wydzielasz. Ja staram się żeby były cały czas pełne. Korzystają z nich zamiennie. Dlatego uważam, że dawanie dwóch różnych karm przeszło by tylko w osobnych pokojach. Inaczej wyjadały by ją sobie nawzajem. Przynajmniej u mnie. A nie wyobrażam sobie żeby rozdzielać koty pod moją nieobecność, bo drzwi by tego nie przeżyły <mrgreen> Jak miałam psa to problem był z głowy. Cała micha wpałaszowana na raz. A kotki jedzą po parę chrupek na raz wiec ja bym musiałabym je rozdzielić. A z wydzielaniem też miałam problem, bo pracujemy na różne zmiany i papu byłoby dawany nieregularnie. Dlatego u nas wszystkie jedzą to samo.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: nmin »

Nie planuję karmić docelowo dwoma różnymi karmami, po prostu muszę przetrwać jakoś pierwsze dni po odbiorze drugiego kotka, bo Arya jada Applaws, a młody dostaje w hodowli RC. Będę się starała przestawić go na Applaws, ale nie od razu. Problem w tym, że Arya będzie mu pewnie tego Royala wyjadać, mam nadzieję, że nie skończy się to sensacjami żołądkowymi, bo nigdy tego nie jadła <roll>

Docelowo karmiłabym różnymi tylko, gdyby było to konieczne ze względu na stan zdrowia jednego z kotów...
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: MoniQ »

Zastanawia mnie jedna rzecz, nasze koty mają dwie miski na suche jedzenie i praktycznie zawsze jedzą z jednej z nich. Nawet jeśli idą jeść razem. Miska po prawej jest pusta już o 17-tej, a miska po lewej nietknięta... Obie miski są identyczne :) Problem to nie jest, ale tak mnie to zaciekawiło...
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Danusia »

A który kotek zaczyna może to cichy przywódca :-? ,a drugi go naśladuje <roll> <mrgreen>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Miss_Monroe »

MoniQ, u mnie są dwie miseczki na suchą karmę. Jak z jednej miseczki karma zostanie zjedzona to wówczas Bentley zabiera się za drugą :-) Nie wiem od czego to zależy.
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: madziulam2 »

zakochałam się, chyba jutro pojadę oglądnąć na żywo

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 25&cat=204
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Audrey »

nmin pisze:Nie planuję karmić docelowo dwoma różnymi karmami, po prostu muszę przetrwać jakoś pierwsze dni po odbiorze drugiego kotka, bo Arya jada Applaws, a młody dostaje w hodowli RC. Będę się starała przestawić go na Applaws, ale nie od razu. Problem w tym, że Arya będzie mu pewnie tego Royala wyjadać, mam nadzieję, że nie skończy się to sensacjami żołądkowymi, bo nigdy tego nie jadła <roll>

Docelowo karmiłabym różnymi tylko, gdyby było to konieczne ze względu na stan zdrowia jednego z kotów...
Ja niestety muszę karmić różnymi karmami. Robię to często o ustalonych porach, przestrzegając dobowej dawki karm dla każdego kota. Jeśli mały woła, to daję mu dodatkowo jeszcze tyle, ile potrzebuje. I pilnuję, żeby nie wyjadały sobie z misek. Mam świadomość, że niektórzy nie pochwalą takiego postępowania, ale inaczej się nie da, bo Bax jest na diecie nerkowej i odchudzającej.

madziulam, piękny zestaw. Daj znać, jak wygląda na żywo.
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: Fusiu »

Myślę, że nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia. Wielu behawiorystów rekomenduje właśnie taki styl karmienia kotów. Przy wychowawczej zabawie "poluj, złap, zabij i zjedz" przynosi największe rezultaty.

Pierwszy nasuwa mi się Jackson galaxy, którego chyba wszyscy kochamy:

Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Ile miseczek na pokarm?

Post autor: nmin »

Moje wyjadają sobie wzajemnie, ale Aryi nic nie jest od tej odrobiny RC, a Eddie podjada Applaws całkiem chętnie i też bez sensacji kuwetowych, co daje mi nadzieję na łatwe przestawienie go na tę karmę, więc układa się nieźle.

Jakiś czas temu trafiłam w tutejszym Tesco na duże ilości fajnych miseczek Whiskas za świetną cenę jednego funta (równowartość pięciu złotych). Spore, płytkie, ciężkie. I ładne. W Zooplusie na najtańszą ceramiczną, i to o wątpliwych walorach estetycznych, musiałam wydać drugie tyle, więc chociaż nie popieram kupowania marki Whiskas, skusiłam się na dwie sztuki "bo może się przydadzą".

Obrazek

Koty jedzą z nich teraz mokre. Dzisiaj widziałam w Tesco jeszcze dwie ostatnie, w tym jedną stłuczoną, więc wzięłam tę ostatnią dobrą. Żal było nie wziąć. Tak na wszelki wypadek <lol>
Zablokowany