Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: MoniQ »

U nas drapanie, gryzienie i lizanie (?) filtra to nowa zabawa Khaleesi. Ale nie wyciągam, niech sobie drapie... :)
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Beate »

Właśnie miałam o tym pisać , bo Xavier od niedawna zaczął wchodzić na dach kuwety i lizać filtr :-|
Awatar użytkownika
Truskawka
Agilisowy Rezydent
Posty: 453
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:06
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Truskawka »

U nas filtr atakowała Choco, ale przestała, ponieważ obecnie poluje na moją czapkę z pomponem.
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: dagusia »

Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy :-? Ktora z tych kuwet wybrać? Chodzi mi głownie o rozmiar dla brytków bo model jest ten sam. Ta mniejsza by mi bardziej pasowowała na szerokość, gdyz idealnie zmiesci się w lukę w łazience. Jeśli jednak jest za mała zdecyduje się na tą większą, gdzieś ja będę musiała ulokować :-?

To jest ta większa:
http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/cat_ ... ter/391824

i odrobinkę węższa:
http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/cat_ ... ter/284528
ta jest rozmiarowo bardzo podobna do catit o której pisaliście wcześniej. Czy nie jest za mała dla dorosłych brytków? Poniżej też link do Catit
http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/cat_ ... ter/174308

Na którąś z nich musze sie zecydować, którą polecacie? :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Dorszka »

Ta środkowa jest mniejsza od Catit, dla mnie Catit to optymalna wielkość, biorąc pod uwagę wielkość większości naszych mieszkań, ale zarazem taka minimalna, na pewno nie brałabym mniejszej. Na pewno nie węższą od Catita (czyli musi mieć minimum 42 cm szerokości), bo kot musi mieć swobodę obracania się w kuwecie. Catit Jumbo jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo jest szerszy od tego najpopularniejszego Catita, ale nie zawsze są warunki, żeby go wstawić.

Savic wydaje się być bardzo dobry, ale jest długi, proszę sprawdzić, czy jest miejsce na taką kuwetę, ja kupiłam Fadusiowi taką długą kuwetę, i okazało się, że nie zmieściła się w miejscu na nią zaplanowanym. Co ciekawe, teraz Fado ma do wyboru właśnie tę ogromną kuwetę, długą i wygodną, a korzysta regularnie jedynie z Catitów, tych zwyczajnych, nawet nie Jumbo.

Jak mawiał mój pierwszy weterynarz, "Kobiet i kotów - nie rozumiem!"
Awatar użytkownika
*Basia
Posty: 191
Rejestracja: 27 sie 2014, 14:57
Płeć: Kobieta
Skąd: Opolskie

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: *Basia »

Ja kupiłam tego nestora i fakt jest duża - kilka stron wcześniej wrzuciłam zdjęcia przy psie. Nawet chwile sie zastanawiałam czy nie przesadziłam z rozmiarem ale postała chwile w kącie i już się przyzwyczaiłam do rozmiaru. Jestem zadowolona z wyboru :)
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: dagusia »

Dzieki dziewczyny za pomoc. Dzisiaj zamówiłam Catit, tą którą polecacie. Mam nadzieje, że Euphoria ją polubi :-)
yona
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2013, 19:38
Płeć: k
Skąd: ślask

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: yona »

Mam savic tą środkową zieloną i moja 6 kg kotka nie ma problemu z użytkowaniem. Od 2 miesięcy mam też otwartą przesiewową czyli taką z sitkiem i jestem zadowolona. Szybko i łatwo się czyści więc można to zrobić na bieżąco .
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: nmin »

A ja zamówiłam ostatnio taką dla przyszłego malucha, który w hodowli używa odkrytej kuwety:

Obrazek

Nie jest oczywiście tak wielka, jak Catit Jumbo używana przez Aryę (ma 50x37), ale na razie wystarczy jako druga kuweta. Jak już oboje podrosną, to prawdopodobnie poszukamy czegoś większego, jeśli ta z powodu wielkości nie będzie cieszyła się zainteresowaniem.

Nie mam jeszcze bladego pojęcia, gdzie ją postawimy :->
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Danusia »

Dziewczyny mam wielka prośbę do posiadaczy Cattit Jumbo .

My mamy Cattit tą mniejszą ale przyuważyłam ,że Kalutek ostatnio wychodząc z kuwety łomocze się w łepetynkę no i pomyslałam ,ze może kupię większą .
Ale tu problem , kuweta stoi między dwoma komodami ( jedna to wielki byk nie do ruszenia) i nie wiem czy mi się tam zmieści.

Czy mozecie zmierzyc kuwetę 7 cm od spodu( czyli na wysokości 7 cm od podłogi jaką ma orientacyjnie szerokość ) według producenta w najszerszym miejscu 50 cm ,ale ja między cokolikami komody na dole mam 46 cm :(((( , no kombinuje żeby ją wcisnąć może małż. mnie nie wymelduje <strach> ,a Kaluta nie będzie sie walić w łepetynkę :-)
Zablokowany