Furminator

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Furminator

Post autor: atomeria »

Hmm... Ja bym się zastanowiła nad dużym. Dla Bajzelka mały był ok, ale na Puszku trzeba było się namachać, a on akurat niespecjalnie lubi, kupiłam więc większy i teraz jak mam wyczesywać Bajzelka, to też raczej sięgam po duży.
Ale pomogłam <mrgreen>
Awatar użytkownika
norka
Agilisowy Rezydent
Posty: 2610
Rejestracja: 17 cze 2014, 17:02
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Furminator

Post autor: norka »

<mrgreen> Dzięki Dziewczyny za podpowiedzi :-)
yona
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2013, 19:38
Płeć: k
Skąd: ślask

Re: Furminator

Post autor: yona »

A jaka jest różnica pomiędzy Furminatorem oryginalnym a podobnym w wyglądzie urządzeniom? :-?
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Furminator

Post autor: Monic »

Jeśli chodzi o same ostrza to oryginalny polecam dla długich futer, bo faktycznie podział się sprawdza i ten dla długich ma dłuższe ząbki. A jeśli chodzi o krótką sierść to te furminatoropodobne działają tak samo. Ale oryginalny furminator daje gwarancję na ostrza dożywotnią, są robione z dużo lepszego materiału, a te podróbki po jakimś czasie się tępią i trzeba sobie wymienić na własny koszt. Ja po roku używania już odczuwam różnicę, muszę mocniej przycisnąć żeby powychodziło tyle ile kiedyś (przy podróbce). Może kiedyś skuszę się na oryginalny:-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Furminator

Post autor: Miss_Monroe »

To akurat nie jest prawda, ponieważ w oryginalnych furminatorach również wymienia się ostrza. Są do kupienia i samemu można dokonać wymiany stępionej, metalowej nakładki.
Jest jednak różnica w ostrzu miedzy moim urządzeniem (mam taki sam furminator jak ten prezentowany na 6 stronie), a znajomej, która kupiła go miesiąc temu.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Furminator

Post autor: Danusia »

Ja mam orginalne 2 furminatory mojego psa kupione za granicą 5-6 lat temu za kupę kasy i do dzisiaj można omalże zrobic nimi krzywde takie są ostre , nie ma co porównywać stali i wykonania z orginalnych furminatorów z podróbkami :-) te orginalne i dobrej firmy starczają na bardzo długo ,a reszta to wiadomo trzeba częściej kupowac ,a producenci i sklepy zoologiczne się cieszą :ok:
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Furminator

Post autor: Monic »

Sklepy zoologiczne się cieszą jak ktoś kupuje oryginalny, wierz mi ;-)
Miss_Monroe wiem, że są do kupienia, ale przedstawiciel, który chodzi do naszego sklepu mówi nam, że dają gwarancję dożywotnią na ostrza, jeśli komuś się stępi to oni wymieniają na swój koszt. A że stal jest dużo lepsza niż w podróbkach to prawdopodobnie nie stępi się przez cały życie zwierzaka:-)
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Furminator

Post autor: Danusia »

Monic pisze:Sklepy zoologiczne się cieszą jak ktoś kupuje oryginalny, wierz mi ;-)
Miss_Monroe wiem, że są do kupienia, ale przedstawiciel, który chodzi do naszego sklepu mówi nam, że dają gwarancję dożywotnią na ostrza, jeśli komuś się stępi to oni wymieniają na swój koszt. A że stal jest dużo lepsza niż w podróbkach to prawdopodobnie nie stępi się przez cały życie zwierzaka:-)
Polemizowalabym ;-)) juz tyle razy w stacjonarnych sklepach zoologicznych zostałam namówiona na coś co miało być super i w ogóle ,a potem okazywało się kolejnym bublem ,ze jakoś watpię w tą radość , im więcej sie kupuje tym więcej jest kasy dla sklepów i to o te wielokrotne narzuty przeciez chodzi ,a nie o jeden zakup do końca życia <diabeł> <mrgreen>
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Furminator

Post autor: Monic »

Nie wiem jak inne sklepy, ale u nas liczy się raczej paragon bieżący, więc dobrze jak jest duży:-) Poza tym wciskanie bubla po pierwsze wiąże się z tym, że klient do nas nie wróci bo straci do nas zaufanie, a po drugie wcale nie musi drugi raz kupować tego u nas, nie jesteśmy jedynym zoologicznym;-) Więc raczej staramy się polecać rzeczy najlepsze. Poza tym (nie wiem jak gdzie indziej), ale my w większości mamy zasadę, żeby klientowi po prostu dobrze doradzić, cena jest rzeczą drugorzędną. Wtedy wróci na pewno, nawet jak dziś nic nie kupi:-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Furminator

Post autor: Miss_Monroe »

Przypominam, że jest to wątek dotyczący Furminatorów.
Zablokowany