Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Fusiu »

Dokładnie. Mój Magnus waży 6,5 kg a jest szczupły. To zależy od wielkości brytka. W porównaniu do zdjęć powyżej mój Magnus to przecinek..
Awatar użytkownika
Bazylia
Posty: 130
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:54
Płeć: k
Skąd: Wroclaw
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Bazylia »

Dziękuję za życzliwość i porady. :-) Karma zamówiona, zobaczymy jak przebiegnie to łączenie dwóch karm. Już się martwię - żeby tylko przyjęły. <ok> <ok> <ok>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

A ja w drugą stronę - czy Arya nie wygląda zbyt chudo? Absolutnie nie chodzi mi o to, by koniecznie mieć pucołowatą brytkę, "ważne żeby zdrowe było", ale jak tak sobie patrzę na niektóre zrobione dzisiaj fotki, to mam wrażenie, że ona ma zapadnięte boczki i taki wypłosz z niej... Waży niecałe cztery kilogramy (według ważenia u mnie na rękach), ma jedenaście miesięcy. Ładnie je, ale dużo się rusza.

obrazek

TU WIĘCEJ ZDJĘĆ
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Monic »

Jest drobniutka, owszem ale jeśli nie ma jakiś wystających żeber, nie widać żeby była wychudzona, jest zdrowa, bawi się i normalnie je no to nie ma się czym martwić, po prostu taki jej urok, że jest szczuplutka:-) Jeśli kot nie jest chory i je normalnie to raczej nie ma opcji żeby się sam zagładzał i wychudzał, po prostu taki jest. Moja Tami skończyła 9 miesięcy i już jej stuknęło 4kg także już muszę obserwować boczki powoli :-D
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

nmin, jeśli zastanawiasz się czy kotka jest w pełni zdrowa itp. to najlepiej jest wykonać rozszerzone badanie krwi tj. o profil diagnostyczny i przy okazji można również zbadać mocz. Badania nie zaszkodzą, a przy okazji dowiesz się o obecnym stanie zdrowia kotki i będziesz spokojniejsza :-)
Awatar użytkownika
boracki
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2015, 15:52
Płeć: male
Skąd: Wronki

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: boracki »

DANTE BRI a 03 ma 14 tyg i waży 1,8 kg
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

boracki pisze:DANTE BRI a 03 ma 14 tyg i waży 1,8 kg
To prawidłowo waży na swój wiek.
Awatar użytkownika
Lunka1988
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2015, 10:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Bytom

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Lunka1988 »

Witam. Po kilku miesiącach wracam z zapytaniem :) Proszę o radę w sprawie wagi i odżywiania Mirabelki. Jak wcześniej było kota za mało, teraz zastanawiam się czy niedługo nie będzie za dużo :)
Mirabelka wczoraj skończyła 9 miesięcy, waży 4 kg i 150 g. Zjada 100 g na dzień karmy mokrej Animoda Kitten lub Adult oraz ok 60 g karmy suchej Acana Wild Prairie. Karmy suchej nie wydzielam, ma do niej dostęp cały czas.
Dołączam zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę o szczere opinie i z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: yamaha »

Moje (zupelnie nieprofesjonalne) oko nie widzi tu ani grama "grubosci".
Bardzo ladny ksztalcik, jak dla mnie idealnie. ;-))
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

A ja mam dylemat, czy to normalne, że Tobinek od kwietnia do teraz nic nie rośnie i nie przybiera? Ma cały czas 5,6 kg i nic się ta jego waga nie rusza w żadną stronę. Może to normalne, a może dlatego, że jest od dłuższego czasu tylko na suchym. Nie wiem czy się przejmować, czy to normalne jest. Chudy nie jest, jest ubity, żeberka nie wystają, więc może taka jego uroda, że dobił do swojej docelowej wagi i tak już zostanie. Czy ktoś też tak miał? <hm>
Zablokowany