Funfel i Pompon w jednym mieszkają domu

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
cheshire
Posty: 782
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:20
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: cheshire »

Surimi pisze:cheshire
Jeszcze się nie umawialiśmy na odbiór ale w okolicach weekendu będzie kastrowany więc pewnie kilka dni po tym smutnym dla niego fakcie będzie można go porwać :-)

Sonia
Nie chciałam mówić tego na głos bo wiem, że wszyscy się tutaj zachwycają drapakami Rufi (i się nie dziwie bo są porządnie wykonane i przemyślane) ale też uważam, że nasz ma szanse być fajniejszy bo: <mrgreen>
- możemy dopasować go kolorystycznie jak tylko chcemy (bejcujemy na jasny dąb),
- mimo zastosowania droższych materiałów cały drapak i tak wyjdzie dużo taniej, a na tym mi głównie zależało.
Poza tym dzięki niemu nauczyliśmy się obsługi wyrzynarki, szlifierki, wzmocniliśmy muskuły piłując belki, a tata jest szczęśliwy, że mógł być mózgiem operacji, i że młode pokolenie nie będzie miało dwóch lewych rąk ;-))

Mam tylko nadzieję, że Funfel tym drapakiem nie wzgardzi. Niech tylko spróbuje! ;-))
To bedziemy wspolnie przezywac bo ja 10 odbieram mojego malucha ;)
A drapak na prawde super! To tak bez umiejetnosci wczesniejszych? Stolarzani nie jestescie? :->
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Sonia »

Będzie super drapak. Mnie się też taki marzy, żeby zrobić samemu i żeby właśnie wszystkie materiałowe rzeczy można było odpinać do prania, ale na razie brak budżetu na to, bo ja wciąż z kasą do tyłu :mimbla:
Myśmy jakiś czas temu robili półki dla miśków, więc też się bawiliśmy wyrzynarką, a przy okazji stoliczki na miski nam wyszły <mrgreen>
A jak już opanowaliście tą wyrzynarkę to koniecznie zobaczcie wątek z półkami i zróbcie Ferrusiowi jeszcze taką frajdę, jak macie możliwości, żeby takie gdzieś powiesić. Tutaj jest wątek dotyczący półek: http://www.forum.agiliscattus.pl/viewto ... 116&t=2093
Awatar użytkownika
Surimi
Posty: 156
Rejestracja: 25 maja 2015, 13:11
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Surimi »

cheshire
Ożesz, widziałam! Rozczulającego malucha bierzesz, co za minka na zdjęciu! :-)
Ja już się trochę przyzwyczaiłam do tego czekania na kota i ostatnio doznałam olśnienia, że to już niedługo i że czas najwyższy zacząć robić ten drapak, a nie tylko planować go zrobić <lol>

Sonia
My w sumie nie oszczędzaliśmy na materiałach bo deski to nie jest najtańsza opcja, ale skoro będzie to element widoczny to powinien jakoś wyglądać ;-)) Sam stelaż bez tkanin wyniósł 250 zł.
Da się taniej ;-)) Wystarczy zamienić drewniane deski na sklejkę (ale podstawa musi być z czegoś cięższego niż sklejka), kupić cieńszy sznur (u nas 12 mm, potrzeba 47m + zapas) i zdobyć niedrogie tekstylia np. (albo wykorzystać te, które już mamy w domu).
Jeśli brak dojścia do sprzętu, to polecam uśmiechnąć się do jakiegoś stolarza, żeby tylko wyciął wyrzynarką kształty. To szybko idzie i myślę, że dużo by nie wziął za robotę. Szlifować można samemu ręcznie, piłować i skręcać też :)
Jakby się uprzeć, to można cały drapak zrobić w jeden dzień i wydać na niego max 200zł. W porównaniu do Rufiego to taniocha ;-))

Kocie-półki są świetne i miejsce by się znalazło ale chyba nie chcę całego mieszkania dopasować do kota (wyszłam na złą pańcię). My też w nim mieszkamy, chcemy mieć gdzie trzymać nasze rzeczy, książki, obrazy itp. a w dwupokojowym mieszkaniu tych ścian wcale nie ma tak dużo ;-))

Póki co rozważam jeszcze legowisko na balkon w skrzynce po amunicji, o takiej http://ulicaekologiczna.pl/wp-content/u ... 47x393.jpg
i walizce http://img.zszywka.pl/1/0274/w_3558/DIY ... a-kota.jpg Na parterze by miał stołówkę <lol>
Awatar użytkownika
Kamiko
Hodowca
Posty: 3390
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:29
Hodowla: Mazuria*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Dobra Wola k/Nasielska
Kontakt:

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Kamiko »

No proszę ile ciekawych pomysłów :ok:
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Kasik »

Surimi pisze: Kocie-półki są świetne i miejsce by się znalazło ale chyba nie chcę całego mieszkania dopasować do kota (wyszłam na złą pańcię). My też w nim mieszkamy, chcemy mieć gdzie trzymać nasze rzeczy, książki, obrazy itp. a w dwupokojowym mieszkaniu tych ścian wcale nie ma tak dużo ;-))
No ale przecież połki sa na ksiązki, a tam to z pewnoscia sie zmiesci mały kotecek, jak nie na półce to na ksiązkach <gwiżdże> <lol>
Hmmm, wyrzynarka jest, niech no tylko chłop mi wróci do domu, ja mu chyba czas zorganizuje <mrgreen>
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Monic »

Piękny kotek o wdzięcznym imieniu;-) A drapak super, wygląda mega profesjonalnie, jestem ciekawa efektu końcowego!
Awatar użytkownika
Surimi
Posty: 156
Rejestracja: 25 maja 2015, 13:11
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Surimi »

Kasik
Organizuj, organizuj ;) Pewnie na początku entuzjazmu nie będzie, ale efektami na pewno będzie można się dowartościować i pochwalić ;-))
A co do półek, to właśnie - półki mogą być na książki itp. a kot jak chce, to niech po nich łazi :P W mojej głowie kocie półki to półki puste lub z jakąś poduchą do spania, a takich nie chcę... Wystarczy, że będzie miał drapak i parapety tylko dla siebie :P

Nasz miś dziś zrobi się bezjajeczny. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie szybko, bezboleśnie i nawet się nie zorientuje, co zaszło ;-))

W ogóle to zaczynam wierzyć, że legowiska mojej produkcji będą znośnie wyglądać :-) Po ponad godzinie walki z maszyną i plączącą się nitką (to właściwie moje pierwsze poważne podejście do szycia, a że nie ma mnie kto nauczyć, to morduję się sama) zaczęło iść do przodu... I tak wczoraj wieczorem powstała taka oto poducha. Od spodu doczepię jeszcze rzepy i zamontuję do okrągłej platformy na samej górze drapaka.
Kolorystycznie oczywiście pod kocie futro i oczka, dywan i dodatki w salonie <lol>

Obrazek

Doszła linka sizalowa. Planujemy jutro skończyć drapak.
Kuweta już u nas, reszta wyprawki dojdzie w poniedziałek.
Funfel, możesz przybywać!
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Limonka »

Super poducha <ok>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Sonia »

Super poducha wyszła :ok:
To teraz tylko mieć nadzieję, że Funfel będzie preferował miękkie miejscówki <ok> :kotek:
Awatar użytkownika
Karramba
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2015, 17:19
Płeć: kobieta
Skąd: Rzeszów

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Karramba »

Witamy :)

Tym bardziej mnie miło, bo my czekamy na siostrę Ferrari Florentynkę :))

Pozdrawiamy
Karolina z Vicky i wkrótce z Flori :))
Zablokowany