Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Drapaki

Post autor: sandra »

Jedyne co mnie trochę powstrzymuje przed tym drapakiem z zooplusa, to ze rozeta jednak wyglada fajniej i porządniej w rufim, tutaj na samej gorze jest zwykła półka z poduszka. Z drugiej strony, rufi jest jednak dużo droższy, a tak jak mówicie, może się 'nie przyjac' jeśli kotek nie polubi miejsca w którym go postawie.. Choć raczej spodziewam się ze będzie mu odpowiadać, planuje ustawić go w rogu pokoju (obok dużego okna i drzwi balkonowych), blisko kanapy na której często przebywamy, oby się mu tam spodobało :D
Tak w ogóle, to nie mogę się już doczekać kiedy z nami zamieszka i odliczam dni <mrgreen> Cieszę się ze znalazłam to forum i mogę umilać sobie oczekiwanie zdjęciami waszych pięknych kotów:)
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Ja mam od ciut ponad dwóch miesięcy ten drapak z Zooplusa i moje koty bardzo go lubią. Nie używają rozety na samej górze, Eddie nawet tam nie był, ale to taka ciapa, że rzadko wspina się nawet na półkę, na której wisi hamak, więc gdzie tu marzyć o górnym legowisku. Bez przerwy za to śpi w tym środkowym. Arya za to preferuje hamak, uwielbia go, często śpią na drapaku jednocześnie, każde "u siebie". Budka mnie martwiła, spodziewałam się zmarnowanej przestrzeni, ale też używają jej od czasu do czasu. Leżą sobie tam i zerkają na pokój albo zwijają w kłębek i mają wszystko w nosie.
Drapak jest super, ciężki i stabilny :)
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Drapaki

Post autor: dagusia »

Ważne rzecz że można wyprać te leżanki. Ja moje pralam i nic się z nimi nie stało :-)
Awatar użytkownika
elsa
Posty: 1811
Rejestracja: 07 wrz 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Drapaki

Post autor: elsa »

Dołączam do grona zadowoleńców z drapaka Natural Paradise XL (premium edition)! Też mi się wydaje, że górne legowisko zajmowane jest przez koty bardziej zwinne - u nas jest nim Sonia. Drugim miejscem jakie zajmuje jest właśnie hamak, a Romcia preferuje środkowe legowisko, czasami mości się w budce. Kostek nie jest drapakowy, czasami korzysta z mniejszego drapaka, czyli wieży Diogenes XXL. To był jego drapak od samego początku, jeszcze wtedy dziewczyn nie było. Obecnie sprzęty świecą pustakami i: 1. Sonia śpi w zlewie w łazience, 2. Kostek śpi na ławie, 3. Romcia śpi na blacie w kuchni <gwiżdże>
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Drapaki

Post autor: dagusia »

A u mnie górne legowisko to numer jeden- mimo, że Eufik ma grube dooopsko jakoś tam wskakuje :haha: Na drugim miejscu hamaczek :-)
NOWOFUNDLAND
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2016, 11:22
Płeć: męźczyzna
Skąd: KOSZALIN

Re: Drapaki - galeria

Post autor: NOWOFUNDLAND »

:kotek:
Witam
Nie doczekaliśmy się jeszcze Brytyjczyka, ale pozostałe kociaki właśnie dostały drapak.
Zapraszam na
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=173204
tam są zdjęcia i moje prawie wszystkie ogonki.
Pozdrawiam
:pies:
NOWOFUNDLAND
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2016, 11:22
Płeć: męźczyzna
Skąd: KOSZALIN

Re: Drapaki - galeria

Post autor: NOWOFUNDLAND »

My nie mamy takich zdolności i drapak został po prostu zamówiony. Jak widać nasze Koteczki już zaakceptowały nowy mebel tylko i wyłącznie dla Nich :kotek: :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

NOWOFUNLAND proszę zapoznać się z informacjami z pierwszej strony w galerii drapaków- wątek ten służy jedynie zamieszczaniu zdjęć. Posty przeniosłam do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Mam pytanie do posiadaczy drapaka Natural Paradise XL. Czy w Waszych egzemplarzach też obniża się poziom sznurka na słupie? Słupek ma około 40 cm długości i 15 cm grubości. Miejsce widoczne na zdjęciu znajduje się na wysokości około 1.20 m i Arya wchodzi zwykle do hamaka tak, że przez całą tę wysokość wdrapuje się jak małpka po słupie z podłogi. Eddie wskakuje raczej poziomami, nie dla niego drogi na skróty, ale w chwili głupawki też się czasem skusi na wspinaczkę. Obciążają sznurek ciężkimi dupkami i się obniża. I zastanawiam się, czy tak może być, czy to konkretna wada? Wizualnie nie przeszkadza mi to zbytnio, ale skoro jest tak już po trzech miesiącach, to co dalej?

obrazek

obrazek
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Drapaki

Post autor: Luinloth »

My mamy z zooplusa drapak Alicante i dzieje się nam tak samo. Co jakiś czas poprawiamy ten sznurek, na ile się da. U nas to nawet nie wina wspinania, bo słupki są za niskie na to, a samego drapania z oparciem całego ciężaru ciała.
Zablokowany