Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Zeruu98
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:55
Płeć: MĘŻCZYZNA
Skąd: Police

Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Post autor: Zeruu98 »

Witam. Mam parkę kociąt, hodowlanych, z legalnych hodowli. Hodowlę mam już założoną, aczkolwiek czekam jeszcze na przydomek. Kocięta są jeszcze młode ( Abi 6msc , Axel 7) i nie chcę, aby mieli małe. Stąd moje pytanie.. Macie jakieś sprawdzone sposoby na to, aby ich rozdzielić? Wydaje mi się, że pierwsza rujka u Abi zbliża się wielkimi krokami, cały czas chodzi, przytula się, ociera, wystawia główkę, aby całować ją w czółko. Stała się strasznie miłośliwa, jak nigdy. Axel też stał się ostatnio bardziej aktywny, cały czas ją "podlizywał" i próbował się do niej dobierać, stąd pytanie o rozdzielenie. Koty mają osobne miski i kuwety, ale nie chcę, żeby jedno siedziało cały czas w" zamknięciu ", więc postanowiłem, że jeden dzień w dużym pokoju będzie siedziało jedno, drugie będzie miało mieszkanie dla siebie, a na drugi dzień zmiana. Dodam, że dziś Axel jest w pokoju, strasznie płacze, nie chce wcale jeść. Jak wpuściłem do niego na chwilę Abi, jadł razem z nią normalnie. Problem w tym, że wyczytałem, że nie można zmieniać im cały czas miejsca ustawienia misek i kuwety. Jak radziliście sobie, kiedy mieliście podobne problemy? Z góry dziękuję za pomoc :)
P.s. Korzystałem z wyszukiwarki, ale nic w tym temacie nie znalazłem. Jeżeli coś jest, prosiłbym o link.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Post autor: Dorszka »

Porad hodowlanych udzielamy osobom z zarejestrowanymi hodowlami. Rozumem, że czeka Pan na przydomek, bardzo proszę o przedstawienie się wobec tego chociażby z przynależności klubowej, i skąd pochodzą kotki (imiona z przydomkami). Jeśli zakłada Pan hodowlę, i jest Pan już na etapie oczekiwania na przydomek, to gdzieś się Pan zapisał.

Kocur w tym wieku musi być oddzielony od kotki, musi mieć własne pomieszczenie, na stałe.
Zeruu98
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:55
Płeć: MĘŻCZYZNA
Skąd: Police

Re: Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Post autor: Zeruu98 »

Jestem członkiem szczecińskiego klubu Cat Club Pomerania - przepraszam, że wcześniej tego nie dopisałem. Axel NUSCAT*PL , Abi BŁĘKITNI*PL.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Post autor: Dorszka »

Proszę koty rozdzielić, i sprawdzić za dwa tygodnie, czy kotka nie jest już w ciąży. Jest to, niestety, możliwe, analizując to, co Pan napisał. Pan nie zauważy początku rui, kocur tak. Młody kocur nie ma jeszcze haczyków na penisie, i krycia są niejednokrotnie zupełnie bezgłośne, nawet Pan się nie zorientuje, że już jest "po". Proszę bezwzględnie odseparować koty, na stałe, i obserwować kotkę.
Zeruu98
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:55
Płeć: MĘŻCZYZNA
Skąd: Police

Re: Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Post autor: Zeruu98 »

Kotka nie jest w ciąży, byłem dziś u Pani weterynarz, która to potwierdziła.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Post autor: Dorszka »

Czy od tych prób minęły 3 tygodnie? Jeśli to krótszy czas nie da się potwierdzić bądź zaprzeczyć ciąży, bo pierwsze jej objawy pojawiają się właśnie po tym okresie. Absolutnie Panu takiego scenariusza nie życzę, po prostu jeśli od tych prób seksu minęło mniej, niż 3 tygodnie, to wracamy do punktu wyjścia, czyli obserwuje Pan kotkę.
Zeruu98
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:55
Płeć: MĘŻCZYZNA
Skąd: Police

Re: Kotka przed pierwszą rują- jak odseparować ją od kocura?

Post autor: Zeruu98 »

Dobrze, dziękuję bardzo, będę obserwował.
Zablokowany