Kąpiel kota

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Kąpiel kota

Post autor: Becia »

Ale takimi chusteczkami można również przetrzeć rączki maluszka, a te zdecydowanie często lądują w buzi :-)
Corsini
Posty: 52
Rejestracja: 09 sty 2014, 17:06
Płeć: M
Skąd: Warszawa

Re: Kąpiel kota

Post autor: Corsini »

Chusteczki dla niemowląt jak najbardziej bezpieczne - stosowane od samego początku do wielu zadań.
Te "kocie" też wypróbowane no i cena jednak za wysoka. Wychodzi kilka razy więcej od sztuki.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Kąpiel kota

Post autor: jasminka »

Ja mam pytanie odnośnie kosmetyków z http://lavenderlove.pl/sklep/25-szampony-og%C3%B3lne czy one są dedykowane tylko dla kotów czy można używać dla psów ?
patrycja202
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:28
Płeć: kobieta
Skąd: Płock

Re: Kąpiel kota

Post autor: patrycja202 »

Moim zdaniem flora bakteryjna kota i psa różnią się i nie powinno się używać kosmetyków dedykowanych psom w przypadku pielęgnacji kota.

p.s jak sobie radzicie z kąpielą kota? Mój urwis ucieka i drapie bardzo... później się dopiero poddaje temu co z nim zrobię. Ostatnio byłam z nim na dworze i niestety kąpiel po tym spacerze była wskazana.
Uważam, że zbyt często też kąpać nie wolno.
Co uważacie?
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Kąpiel kota

Post autor: yamaha »

Kota sie nie kapie, sam dba o czystosc ;-))
Oczywiscie nie mowie o skrajnych przypadkach ani o przygotowaniach do wystaw ;-))
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kąpiel kota

Post autor: Dorszka »

Kota bez wskazań lekarskich nie kąpiemy. Po spacerze kot pucowałby się przez godzin co najmniej trzy, i efekt byłby dokładnie taki sam, co po kąpieli, tyle, że bez niepotrzebnego stresu. Koty nie tarzają się w niczym, jak psy, nie nakładają na siebie śmierdzących zapachów, a po spacerze i jedzeniu dokładnie się myją.

Zawsze podkreślam, że co innego, jeśli są wskazania lekarskie, albo kot z jakiegoś powodu gubi nadmiernie sierść, kąpiel pomaga wtedy pozbyć się martwego włosa. Wiele ras kapie się przed wystawami, jak napisała Yamaha, ale i tu nie wszystkie, zależy to od włosa i koloru. Kąpanie kota ot tak na pewno mu nie służy, zaburza florę skóry, jej równowagę, i naraża kota na niepotrzebny strach.

Dodatkową sprawą, na która niewiele osób zwraca uwagę po kąpieli, jest podawanie sporych ilości pasty odkłaczającej - koty potrafią przypłacić kąpiel zakłaczeniem, bo po niej będą starały się za wszelką cenę pozbyć zapachu szamponu, zmyć z siebie "ślady upokorzenia", i połykają wtedy ogromne ilości włosów.
Zablokowany