Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Warto co jakiś czas zrobić mocz i profil diagnostyczny krwi. Jeśli badania wyjdą w porządku to moim zdaniem nie ma co się martwić. 4 kilogramy to wcale nie jest tak mało ;-)) Koteczka ma sporo czasu, aby jeszcze się "zaokrąglić", lub będzie po prostu drobniejsza.
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Limonka »

u mnie Sissi na przełomie zeszłego roku i tego przez ponad 3 miesiące stała na 4,350 (była ważona na odrobaczaniu i potem na szczepieniu), a jadła normalnie. Teraz chyba trochę skoczyła, ale i tak wyjdzie czy rzeczywiście jak będziemy u weta na kolejnym odrobaczaniu.
Awatar użytkownika
elsa
Posty: 1811
Rejestracja: 07 wrz 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: elsa »

Kilka dni temu zważyłam swoje koteły i tak, dziewczyny (skończone 11 miesięcy) ważą: Sonia 3900, Romcia 3550, a Kostek (rok i 10 miesięcy) 6740, no ale to kocur i waga tej rasy dla samców waha się w granicach od 6 kg nawet do 11 kg, więc sylwetka Kościa to taka fitt <mrgreen>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Tobi też miał okres, że stanął w pewnym momencie na 5,4 kg i bardzo długo miał cały czas tą wagę, potem nawet nie wiem kiedy naglę odczułam, że coś mnie ręce bolą za bardzo, a on sobie w międzyczasie skoczył na 6,5 kg <mrgreen>
Może Liluszka ma taki etap stojący teraz a za jakiś czas znowu będzie powolutku nabierać masy.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kamila »

macie rację, w sumie oprócz stojącej wagi, nic niepokojącego się nie dzieje (odpukać :-) ) ale jakieś profilaktycznie badania pewnie też przydało by się zrobić. Patrząc na to jak ona teraz wybrzydza przy jedzeniu to i tak powinnam się cieszyć, że waga nie spada (też odpukać) <lol>
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: gloria »

Elsa na początku czerwca skończy 10 miesięcy, po sterylce schudła troszkę, ale teraz waży ok. 4100 lub troszkę więcej, zaczęła jeść dużo, ale nadal tylko suchą karmę. Mokrej nie zjada praktycznie żadnej, wiele już próbowałam, zjada troszkę pasztetów Kattovit, obecnie z serii gastro, straszna ciapa, ale tylko to jej smakuje
Awatar użytkownika
KasiaKasiula
Agilisowy Rezydent
Posty: 58
Rejestracja: 03 paź 2015, 13:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Krosno/Londyn

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: KasiaKasiula »

Byliśmy ostatnio z Guciem u weta,taki przegląd podwozia zrobić i sprawdzić nosek bo coś mi się tak wydawało ze zatkany ma ale Gucio zdrów jak ryba <ok> Mój 8mieś Gucio waży 4,33kg :-)
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: marcin_k »

Koleżanki mam pytanie - Muflon, ur. 18.02 - wydaje mi się ze łobuz je trochę za dużo. Kolega ma w misce 24/h RC kittena, ostatnio pomyślałem, że może mu odmierzę zgodnie z tym co jest napisane na opakowaniu (bo pojawił mu się mały brzuch) - odmierzyłem 50g (a powinienem 46g swoją drogą). Nasypałem mu wczoraj o 20-ej połowę, dziś o 7 rano drugą połowę (rano było pusto) - teraz (godzina 9.00) miska czysta, wylizana. Czy on nie przesadza ?:) czy dawkować mu bardziej te jedzenie ? Wczoraj wieczorem dostał jeszcze końcówkę mokrej karmy - dosłownie 1,5 łyżeczki...

Kolega 24.05 ważył 1,810 kg, 21.06 ważyl już 2.540 kg - a teraz... nie mam wagi żeby go zważyć ale na pewno sporo nabrał na masie :)

co robić ? jak żyć? :)

pozdrawiam
m
Awatar użytkownika
joakar
Posty: 1097
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:44
Płeć: kobieta
Skąd: Kwidzyn

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: joakar »

Ładnie rośnie. :-) Karmy suchej nie wolno kotu wydzielać, powinna stać cały czas. Jak będziesz wydzielał to dopiero będzie się najadał na zapas. <mrgreen> No i czy on je zwykły RC Kitten czy Growth? Ta druga jest o wiele lepsza.
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: marcin_k »

Dostaje kittena, właśnie dzisiaj wybieram się do zoologicznego - wziąć my tego Growtha?
W sierpniu kolega będzie wykastrowany ale wczoraj wyczytałem że nie warto przechodzić na karmę po kastracji - pytanie czy ten growth będzie ok ?



Trochę się boję że mi wyrośnie 8kg bestia z brzuchem ciagnietym po podłodze (ten brzuch najbardziej mnie przeraża)
Zablokowany