Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Joasia91
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2015, 14:11
Płeć: kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Drapaki

Post autor: Joasia91 »

Dzięki dziewczyny za wszystkie opinie:) Chociaż teraz mi namieszałyście całkiem w głowie;p
Przyznam szczerze że przejrzałam większą część tego wątku i jeszcze jeden na ragdollowym forum i jednak było dużo głosów, że Rufi jest bezkonkurencyjny więc nie zastanawiałam się nad inną firmą mimo, że Rufi to strasznie wielki wydatek.

U nas niestety jest problem tego typu że półki dla kotów nie wchodzą w grę na razie (czyli jeszcze rok albo maksymalnie dwa)- mieszkamy w wynajętej kawalerce i ta część pokoju gdzie mamy jeszcze jakiekolwiek miejsca to ściana całkowicie przeszkolona-3 okna obok siebie- okna do sufitu:( Kombinowałam na wszelkie sposoby ale nie ma jak zmienić ustawienia wielkich szaf, dzwi i półek. Jakbym miała możliwość to pewnie bym zainwestowała w półki od Szarego Designu:) Także chciałam aby drapak zapewnił to czego w inny sposób nie możemy Kociakom na razie zapewnić.

Ale skoro zarówno Miss_Monroe jak i agniecha tak polecacie te drapakidlakota to napiszę do nich- może będą mogli ubudować mi coś taniej:)
Drapak chciałam już docelowy dlatego taki dość duży- bo po przeprowadzce na swoje (rok/dwa) planujemy jeszcze jednego kota:)

Soniu - no ten Twój drapak i rozeta to może być naprawdę reklamą- piękny! Rzuciłam na niego okiem przeglądając wątek, ale myślałam że o obicie od nowa i rozetę robiłaś w Rufim- bo faktycznie wygląda na identyczną jakość.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Drapaki

Post autor: agniecha »

Joasia popatrz w dziale " drapaki galeria " na str. 6 są dwa moje drapaki z polecanej strony i ja jestem zachwycona , moje koty również . Ja wolałam dwa osobne drapaki po pierwsze, bo bardziej ustawne , a po drugie zobaczyłam co lubią moje koty na pierwszym drapaku ,a chwilę później zamawiałam drugi, no i wydatek podzielony na pół :-) Trzeci muszę jeszcze wymyślić , bo moje koty kochają drapak z Zooplusa taki za 200 zł :-? Jest już ledwie żywy i kupiłam go na pierwsze miesiące kiedy kotuchy były malutkie i myślałam , że nie wejdą na duży , solidny drapak od Rmoni ( jakże się pomyliłam <lol> ) . Musimy z Moniką wymyślić coś co będzie go przypominać , a on ma falę . Widziałam Rufiego na żywo i naprawdę jakość i wykonanie jest taka sama :-)
Awatar użytkownika
Kocimiętka
Posty: 40
Rejestracja: 27 lip 2016, 18:47
Płeć: K
Skąd: Galowice k/Wrocławia
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Kocimiętka »

Oj tak marzy mi się Rufi albo Cottec ale jak na razie cena dla mnie nadal zaporowa. Mam zwykły drapak taki za 150 zł z allegro po 2 latach wygląda jak zwłoki, teraz maluchy go dokończą więc wiem, że warto wydać więcej na porządny drapak na lata. Na wystawie we Wrocławiu macałam Cottec osobiście jakość 1000 razy lepsza do chińszczyzny. Rufiego nie macałam.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Drapaki

Post autor: agniecha »

Spojrzałam teraz na COTEC , wcześniej jakoś ich nie znałam , muszę przyznać , że drapaki super , ceny też <shock> , u mnie po prawie półtora roku tratowania drapaków przez dwa brytki i 9-cio letnią córkę meble wyglądają jak nowe , a ten http://allegro.pl/drapak-dla-kota-sredn ... 13613.html wygląda jak sto nieszczęść , ale koty go ciągle bardzo lubią ,choć ledwo się mieszczą , a słupek jest okropny :-///// ( dałam 199 zł w zooplusie a i tyle nie jest wart )
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Przy trzech kotach jeden drapak jako "jedyne" miejsce dla zwierzaków to niestety stanowczo za mało. Pp przeprowadzce na spokojnie zagospodarujcie dla nich dodatkową przestrzeń. Przy dwóch też przydałby się więcej przestrzeni niż sam drapak ;-))

Proszę pamiętać, że w galerii zdjęć nie komentujemy, wszystko jest dokładnie opisane na pierwszej stronie w poście Dorazki.
Joasia91
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2015, 14:11
Płeć: kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Drapaki

Post autor: Joasia91 »

agniecha- widziałam właśnie, porządnie wyglądają:) napisałam do tej firmy z prośbą o porady i ewentualną wycenę, czekam teraz na odzew:)
Miss_Monroe jak już będziemy na swoim to pewnie zaprojektujemy wszystko pod koty jak siebie znam - mam nadzieję na ściany pełne półek z książkami i kotami;P
Wiem, że jeden drapak to też mało, na razie nie ma innej opcji, ale to jedyne miejsce zaprojektowane specjalnie pod koty,
a nie ich jedyne miejsce;p u mnie koty mają równouprawnienie i mogą siedzieć na wszystkich używanych przez ludzi meblach/sprzętach:)
davaeorn
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2016, 13:10
Płeć: M
Skąd: Wrocław

Re: Drapaki

Post autor: davaeorn »

Szukam drapaka dla jednego brytka.
Ważne, żeby miał hamak - kot to niezmiernie lubi.
Podoba mi się taki:

http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... _cm/552836

jednak jest on dość spory (w sensie obszerności po podłodze)

Czy ktoś zna/widział jakiś tego typu drapak aczkolwiek włos mniejszy?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

davaeorn pisze:(...)Czy ktoś zna/widział jakiś tego typu drapak aczkolwiek włos mniejszy?
Proszę wpisać nazwę drapaka w wyszukiwarkę i poczytać posty.
neko
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2016, 20:00
Płeć: mężczyzna
Skąd: Jełguń

Drapak

Post autor: neko »

Witam wszystkich serdecznie :-) . "Nadejszła" wiekopomna chwila i za kilka tygodni zamieszka z nami nowy członek rodziny :-) . Brytek oczywiście pochodzi z legalnej hodowli i legitymuje się rodowodem. Teraz przyszedł czas na zakup wyposażenia. Przestudiowałem dokładnie temat drapaków i widzę, że generalnie rufi jest na topie. Mam pytanie, czy model P - 6 nie będzie zbyt mały dla kocurka? Pytam o ten model ponieważ w podobnej cenie znalazłem większy drapak w sklepie Drapaki dla kota, lecz opinii o ich wyrobach jak na lekarstwo. Wydaje się, że wykonanie solidne: w modelu 1D -6 podstawa 50x50 z płyty mdf, grubość półek 25 mm, a tuby 10 cm. Doradźcie proszę, czy zakupić ten skromniejszy od rufiego, czy ten bardziej wypasiony z drugiego sklepu. Poniżej linki do tych dwóch drapaków. Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam :) .

http://drapakidlakota.pl/27-1d-7.html

http://drapaki.pl/pl/drapaki-podstawowe/44-p-6.html
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapak

Post autor: nmin »

Mogłeś zadać to pytanie w temacie drapaków, naprawdę nie było potrzeby zakładać nowego ;-))

Zastanów się dwa razy, czy na pewno chcesz drapak z budką. Zwłaszcza ta na poziomie podłogi wygląda bardzo bezużytecznie. Dorosłe koty nieczęsto z nich korzystają. I ja postawiłabym bardziej na rozety, niż płaskie półki, bo brytki to duże koty i jak się taki wyciągnie na płasko, to może mu być niewygodnie, ale to już może kwestia tego, co kot woli. Dodam też, że dla mojej kotki ideałem byłby hamak, bo to jedyny element naszego pokaźnego drapaka, z którego korzysta. Aha, a w tym drugim drapaku słupek między budką a półką ma aż 60 cm i wiem, że dla mojego ciapowatego kocurka to już byłoby zbyt dużo, żeby wygodnie wskoczyć pod takim kątem.
Zablokowany