Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Proszę zapoznać się z tym działem i poczytać o drapakach od końca. Polecam tą stronę z drapakami- >>> Drapaki są bardzo porządnie wykonane i są u Nas na forum.

Przed założeniem nowego wątku na forum proszę zapoznać się z istniejącymi wątkami, nie zakładamy nowego, jeśli taki już istnieje. Wątki zostały połączone.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Drapak

Post autor: agniecha »

neko pisze:Witam wszystkich serdecznie :-) . "Nadejszła" wiekopomna chwila i za kilka tygodni zamieszka z nami nowy członek rodziny :-) . Brytek oczywiście pochodzi z legalnej hodowli i legitymuje się rodowodem. Teraz przyszedł czas na zakup wyposażenia. Przestudiowałem dokładnie temat drapaków i widzę, że generalnie rufi jest na topie. Mam pytanie, czy model P - 6 nie będzie zbyt mały dla kocurka? Pytam o ten model ponieważ w podobnej cenie znalazłem większy drapak w sklepie Drapaki dla kota, lecz opinii o ich wyrobach jak na lekarstwo. Wydaje się, że wykonanie solidne: w modelu 1D -6 podstawa 50x50 z płyty mdf, grubość półek 25 mm, a tuby 10 cm. Doradźcie proszę, czy zakupić ten skromniejszy od rufiego, czy ten bardziej wypasiony z drugiego sklepu. Poniżej linki do tych dwóch drapaków. Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam :) .

http://drapakidlakota.pl/27-1d-7.html

http://drapaki.pl/pl/drapaki-podstawowe/44-p-6.html
Witaj , miałam dla poprzedniego kota drapak wykonany przez tego tańszego poducenta ( na allegro też sprzedaje ) i uwierz mi nie ma porównania z Rufim , czy też firmą do której link podała Miss_Monroe . Materiał gorszy , słupy cieńsze . Owszem w porównaniu z innymi dostępnymi np. na allegro drapakami firma jest przyzwoita , ale zdecydowanie gorsza niż proponowane przez nas . Poczytaj wątek i obejrzyj zdjęcia w wątku " drapaki galeria "
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Ten P-6, który pokazałeś, ja bym odradzała, on się nie nadaje dla brytka. Drapak musi mieć zejście/wejście schodkowe, bo to ważne dla kocich stawów (brytki są ciężkimi kotami raczej). Tutaj półka jest centralnie nad budką, więc kot nie ma innej szansy zejścia z niej, jak zeskok bezpośrednio na ziemię. No chyba, że drapak postawisz przy kanapie czy jakimś innym meblu i kot sobie będzie inaczej radził.
Budka ma tylko jedno wejście. Z takiej budki większość kotów nie skorzysta. Będziesz mieć niepotrzebny element. Ja mam budkę z dwoma otworami, więc u mnie jest ona często wykorzystywana.
Bardzo dobre jakościowo drapaki są też tutaj: http://drapakidlakota.com.pl/ Ja mam od nich rozetę i jestem bardzo zadowolona, moje koty też. Właściciele tej firmy też mają brytki, więc na pewno Ci doradzą i pomogą wybrać taki model, który będzie pasował u Ciebie w domu i z którego kot będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Drapaki

Post autor: gloria »

Następny drapak, który kupię to będzie coś całkiem podstawowego, bez budki np. http://olx.pl/oferta/drapak-m6-CID103-I ... 4cbf9953f4, tylko bez hamaka, a wysokość półki, słupków i wielkość rozety dostosuję do Elsy. Poczekam, aż osiągnie ostateczną wielkość i wtedy będę chciała zmienić drapak.
Teraz mam taki:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... _cm/475217
Elsa go lubi, ale coraz rzadziej leży w rozecie, bo dostaje się na nią głównie wspianając się po słupku. Im jest cięższa, tym jest to chyba dla niej trudniejsze, na półce rzadko leży, uwielbiała leżeć na podstawie pomiędzy słupkiem a domkiem, ale teraz jest za duża, z domków korzystała na początku, teraz służą do przechowywania zabawek, czasem wejdzie do środka i robi bałagan :) słupek drapać lubi bardzo :)
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Drapaki

Post autor: gloria »

Ten drapak jest ciekawy, w każdym razie kompozycja elementów wydaje mi się sensowna, i budka taka pół otwarta mogłaby być wykorzystywana, tylko mało jest możliwości do drapania, chyba, że kot zacznie drapać te elementy z hiacynta :)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... _cm/409974
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Ja jakoś nie mam zaufania do drapaków z Zooplusa, bo widziałam kilka w rzeczywistości. Jako nowe wygladają w miarę, ale po roku niestety wymagają wymiany i nawet ich dokręcanie nie wystarcza.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Mój Natural Home III po około roku używania nie wymagał dokręcania ani nic z tych rzeczy. Eddie mocno zniszczył zębami wiklinę na środkowej półce, fakt; ale to już kwestia kota, czy tknie coś takiego, czy nie. Poza tym super. Tyle, że nie dla brytyjczyków, bo się pod nimi chwiał i rozeta była ciasnawa ;-))
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Drapaki

Post autor: gloria »

Miss_Monroe pisze:Ja jakoś nie mam zaufania do drapaków z Zooplusa, bo widziałam kilka w rzeczywistości. Jako nowe wygladają w miarę, ale po roku niestety wymagają wymiany i nawet ich dokręcanie nie wystarcza.
Ten, który mam jest ciężki i stabilny, nie wymaga dokręcenia, nie chwieje się, jest naprawdę bardzo porządny, przy czym kocurek 6-8 kilogramowy mógłby go nadwyrężyć po jakimś czasie. Rozeta jeszcze jest ok, nawet jak Elsa urośnie jeszcze troche powinno być dobrze. Dzisiaj jakby przywołana do tablicy spała w niej całą noc :)
neko
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2016, 20:00
Płeć: mężczyzna
Skąd: Jełguń

Re: Drapaki

Post autor: neko »

Dziękuję wszystkim za sugestie i podpowiedzi. Postaram się wybrać optymalny drapak dla naszego kociaka, chociaż wybór nie jest łatwy i trzeba rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" :-) .
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Duśka »

Witam . Mam drapak od Rufiego .Niestety jedna beżowa tapicerka ( już po kilku praniach) nadaje się do wymiany.Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć gdzie kupić taką mocną tapicerkę nadająca się na drapak ? I może jakieś podpowiedzi jak zmienić taką tapicerkę na nową?
Zablokowany