Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dorszka »

No właśnie, tak to różnice w miejscach zamieszkania przekładają się na całą resztę <lol>
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Yolla »

agniecha pisze:koteczka za 150 zł u mojego weta :-) to cena z ostatnich tygodni dla wiejskich kotek od moich rodziców .
Na kresach też ceny podobne :-?
Awatar użytkownika
joakar
Posty: 1097
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:44
Płeć: kobieta
Skąd: Kwidzyn

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: joakar »

U nas kot za 120 zł (bez badań), kotka ok 300 zł.
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kierei »

Ehhh, tak czytam i czytam.... Mój brytek ma 10 miesięcy. I 3,9kg... kastrowany kocór... i tak czytam, że sporo kotek w jego wieku jest już wieksza...
Jaw ogóle mam wrażenie że on rośnie jakimiś falami.... najpierw był piękny, potem mam wrażenie jakby z dnia na dzień zrobił się długi jak jamnik... potem była przerwa i cały czas wydawał mi się strasznie dlugi... trochę zmeznial a teraz znów ma chyba przerwę bo nie widzę zmian... zwaze go jeszcze raz jutro...

Wiem że u małych kocuąt ciężko przewidzieć przyszłą wagę, ale on już nie taki mały. Jak myślicie czego mam się spodziewać? Marzy mi się solidne 7kg kota...
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: jasminka »

Cierpliwie poczekać :-) waga jest ok a 10 miesięcy to jak u ludzi nastolatek wszystko ma za długie i za chude <mrgreen>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Brytki często rosną tak skokowo, czasem wydają się już za grube, a za moment znowu się wyciągają i to zanika. 10 miesięcy to jeszcze młodziutki kot, ma jeszcze sporo czasu na rośnięcie i nabranie ostatecznej masy. Brytki rosną do 3 lat.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

Kształtami kocurka nie warto się przejmować do minimum roku albo i dłużej, mój kocur miał w pewnym momencie tyłek wyżej niż kark, z tego co pamiętam, a kawał chłopa wyrósł.
Może Twój kot jest z tych drobniejszych. Prawidłowe proporcje są ważniejsze, niż waga. Zdarzają się siedmiokilogramowe koty o pięknej budowie i sześciokilogramowe ociężałe grubaski ;-)) A rodzice duzi?
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Beate »

Niepokoi mnie waga Ives'a. Niedługo skończy 16 m-cy waży 4,50 kg.
Taką samą wagę miał w lutym, czyli 7 m-cy temu. Od kwietnia waga zaczęła spadać. W lipcu ważył 4,20 i znów zaczął trochę przybierać na wadze. Kot ma apetyt, jest odrobaczany, szczepiony, badania krwi w porządku jak mówiły Panie wet. w Zwierzętarni, którym pokazywałam wyniki.
Nie chcę go utuczyć, jednak bardzo nurtuje mnie ten problem :((((
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kierei »

Ja się dzisiaj przestraszylam. Bo jednak ma 10mcy i 3,6 kg.... a 3-4 tygodnie temu miał 3,9... i tez wszystko jest w najlepszym porządku, badania ok, apetyt ok, humor ok :)... staram się nie panikować....
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Beate a jaką karmę suchą jedzą kotki? U mnie Tobinek w pewnym momencie stanął i bardzo długo miał cały czas tę samą wagę, potem stopniowo, powolutku coś tam przybierał, ale jak przeszliśmy na Brita to też spadł trochę.
Może dajesz bezzbożówkę na której nie da się nabrać większej masy. Najważniejsze, żeby kotek był proporcjonalny, zachowywał się normalnie i nie był osowiały, jakieś duże kilogramy mu do tego nie są potrzebne.
Zablokowany