Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Budowa drapaka - potrzebuje informacji o wymiarach.

Post autor: Kierei »

Miss_Monroe pisze:Proszę nie zakładać nowego tematu, gdyż na forum jest wątek tej tematyce. Przed założeniem wątku proszę skorzystać z forumowej wyszukiwarki. Post przenoszę.
Przepraszam i dzięki za przeniesienie :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Dorszka »

Pomierzyłam otwory w drapakowej budce, i te, które wycinam dla kotów w kartonach. Budkowe mają 20 cm średnicy, te moje okazuje się pomiędzy 17 a 20 cm średnicy, w zależności od tego, jak mi się wycięło. Ale też może lepiej poczekać z tą konstrukcją, aż kot nie dorośnie, bo może będzie wyjątkowo duży.
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Drapaki

Post autor: Kierei »

Dorszka pisze:Pomierzyłam otwory w drapakowej budce, i te, które wycinam dla kotów w kartonach. Budkowe mają 20 cm średnicy, te moje okazuje się pomiędzy 17 a 20 cm średnicy, w zależności od tego, jak mi się wycięło. Ale też może lepiej poczekać z tą konstrukcją, aż kot nie dorośnie, bo może będzie wyjątkowo duży.
Wyjątkowo duży się nie zapowiada...
O 20 cm właśnie myślałam, na wszelki wypadek dziury będą chyba kwadratowe wiec będzie jeszcze więcej miejsca... to nie będzie duża konstrukcja. Coś w stylu tych tub... tylko kwadratowe i otwarte....

I jeszcze jedno mnie zastanawia. 35cm wysokości pomiędzy półkami? Czy moze darować sobie jedną półkę i zrobic po 55?

Jakiej wysokości są budki waszych brytkow? O ile bryki z jakichkolwiek korzystają...
bo z jednej strony to przecież on skacze na parapet spokojnie... a z drugiej odkąd zrobiłam mały ciąg to woli łóżko szafka parapet... bez skakania... a drapak stał by się przdluzeniem od parapetu w dół...
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Mnie się wydaje, że 55 cm to trochę za dużo dla brytka. Chyba, że zrobisz naprawdę łagodne zejście z dużą powierzchnią do zeskakiwania...
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Drapaki

Post autor: Kierei »

nmin pisze:Mnie się wydaje, że 55 cm to trochę za dużo dla brytka. Chyba, że zrobisz naprawdę łagodne zejście z dużą powierzchnią do zeskakiwania...
Mi też się tak wydawało. Potem po oglądałam zdjęcia, w wątku półkowym jest sliczna kilkupietrowa polka 40cm między pietrami. I jeden z brytkow na zdjęciu wychyla się siedząc bo inaczej uderzał by głową w wyższą półkę. Sprawdziłam na swoim. Z uszami licząc siedząc ma ok 40cm... 40 cm to około długość jego tułowia bez ogona i głowy. A gdzie jeszcze przednie czy tylne łapy. Przecież jak czasem się wyciągnie z łapami do góry to ma je w polowie mojego uda chyba... a ja do niskich nie należę. ..
Poza tym oglądałam trochę rufich i tam też czesto najniższa półka jest na 60cm...
Ale sama nie wiem... najwyżej zrobię stopień pod wejściem na wyższe piętro.

A u was jakie są różnice wysokości pomiędzy "piętrami" różnych konstrukcji?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

Ja bym zostawiła te 55 cm, lepiej niech jest jakaś przestrzeń do poruszania się.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Ja mam drapak-gotowca i słupy rozdzielające półki mają około 40 cm. To nie jest dużo i mogłoby być ciut więcej, ale nie wiem, czy aż 55. Wszystko zależy od kota. Moja Arya spokojnie poradziłaby sobie z odległością 55 cm, ale Eddie mógłby się trochę bać, gdyby zejście było strome (chociaż może go nie doceniam ;-)) ). Z drugiej strony, planujesz półki z dziurami po 20 cm, co samo w sobie świadczy o tym, że będą duże, więc nie powinno być zbyt stromo.

35 to już malutko.

Pamiętaj też koniecznie, żeby jeden ze słupów był jak najdłuższy, by kot mógł się na nim wyciągnąć na stojąco.
Awatar użytkownika
Szana
Hodowca
Posty: 48
Rejestracja: 10 cze 2016, 20:22
Hodowla: Calm Cats*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Poznań
Kontakt:

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Szana »

Duśka pisze:Witam . Mam drapak od Rufiego .Niestety jedna beżowa tapicerka ( już po kilku praniach) nadaje się do wymiany.Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć gdzie kupić taką mocną tapicerkę nadająca się na drapak ? I może jakieś podpowiedzi jak zmienić taką tapicerkę na nową?
Który element drapaka ma Pani do wymiany? W Rufim można dokupić gotowe elementy, więc nie warto przy tak dobrej jakości drapaku bawić się w "zrób to sam" ;-))
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Sonia »

Szana pisze:
Duśka pisze:Witam . Mam drapak od Rufiego .Niestety jedna beżowa tapicerka ( już po kilku praniach) nadaje się do wymiany.Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć gdzie kupić taką mocną tapicerkę nadająca się na drapak ? I może jakieś podpowiedzi jak zmienić taką tapicerkę na nową?
Który element drapaka ma Pani do wymiany? W Rufim można dokupić gotowe elementy, więc nie warto przy tak dobrej jakości drapaku bawić się w "zrób to sam" ;-))
Na moim przykładzie stwierdzam, że jak najbardziej się da. Też mam drapak Rufiego i sami go z Tż-tem przerabialiśmy i obijaliśmy nowym materiałem. Wygląda jak nowy moim skromnym zdaniem ;-))
Duśka jeżeli szukasz dobrego materiału do obicia drapaka, to polecam forumową Rmonia. U niej kupowałam sztruksową kostkę i jest super.
Tak wyglądała stara wersja:
Obrazek

A tak po naszych przeróbkach:
Obrazek

Obrazek[/quote]
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Drapaki

Post autor: agniecha »

Soniu " Twój " drapak ładniejszy niż Rufi :-) Jesteś bardzo zdolna :roza:
Zablokowany