Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
KasiaMMM
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2016, 22:08
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Drapaki

Post autor: KasiaMMM »

Soniu Twój nowy drapak jest super! <mrgreen>

W poniedziałek ma przyjść drapak od Rufiego - więc zobaczę jak jakość, czy mojej brytusi
się podoba :kotek: i dam znak co i jak :)
Awatar użytkownika
KasiaMMM
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2016, 22:08
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Drapaki

Post autor: KasiaMMM »

Przyszedł drapak od Rufiego <mrgreen>

Jest bardzo solidnie i porządnie wykonany, więc polecam z całego serca <serce>
Awatar użytkownika
nicole_niki
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2016, 13:08
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia

Re: Drapaki

Post autor: nicole_niki »

Witam,

Jestem tu nowa a zaciekawił mnie wątek zbudowania własnego drapaka :-) Interesowały mnie drapaki firmy RUFI jednak ceny powalają z nóg :-o dlatego też zaczęłam szukać alternatywy, tak też trafiliśmy do naszego zaprzyjaźnionego stolarza, który zbudował konstrukcję za niecałe 300zł <mrgreen> . W porównaniu do modelu, który mi się podobał za ponad 1000zł jest to spora oszczędność. Na szczęście moja mama jest krawcową więc uszycie legowisk nie będzie problemem a koszt jaki poniosę to jedynie za zakup potrzebnych materiałów, więc i tutaj zaoszczędzę <tańczy>

Na chwilę obecną drapak wygląda tak:

Obrazek

Mam teraz dylemat ponieważ, zadanie owinięcia słupów sizalem przypadło mojej osobie. Zamierzam wziąć 12mm szer. i nie wiem ile metrów zakupić. Słupy są o średnicy 14mm; 30cm, 50cm oraz 100cm.
Czy jest też jakiś sprawdzony sposób aby ściśle obwiązać słupy? Myślałam żeby na początku i końcu wbić gwoździa a podczas owijania wykorzystać klej na gorąco z pistoletu.
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie. :redrose:
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

A jednak, matematyka czasem się przydaje <mrgreen>
W sumie masz 180cm słupów a to 150 zwojów liny o średnicy 12mm. Jeden zwój to ok. 48cm. Duuuużo tych metrów. Mnie wychodzi ok. 72mb :-) Ja kupiłabym przynajmniej ze 20% więcej.
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Drapaki

Post autor: Kierei »

atomeria pisze:A jednak, matematyka czasem się przydaje <mrgreen>
W sumie masz 180cm słupów a to 150 zwojów liny o średnicy 12mm. Jeden zwój to ok. 48cm. Duuuużo tych metrów. Mnie wychodzi ok. 72mb :-) Ja kupiłabym przynajmniej ze 20% więcej.
Mocno zaokraglasz. Nawet licząc te 48 (juz zaokraglone dość mocno w górę bo 2x3,14x0,7=44 cm ale liczmy więcej bo sznurek nie jest płaski i przyległy ) to 48x150:1,2=6000cm =60m...
Awatar użytkownika
nicole_niki
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2016, 13:08
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia

Re: Drapaki

Post autor: nicole_niki »

Dzięki za pomoc :kiss:
Kupię 60m i zobaczymy jak to będzie w efekcie końcowym wyglądało :)
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Drapaki

Post autor: Kierei »

Mój błąd powinno być 180 czyli rzeczywiście 66 - 72m.. czemu nie mogę edytować swojego postu?

Kup tak 75 przynajmniej na wszelki wypadek bo grubość sznura plus nie koliste słupki.
Awatar użytkownika
nicole_niki
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2016, 13:08
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia

Re: Drapaki

Post autor: nicole_niki »

Ok, zakupię 75m... więc trochę będzie tego owijania :-)
Oby tylko starczyło mi cierpliwości przy tej robocie <tańczy>
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: atomeria »

Kierei pisze: Mocno zaokraglasz. Nawet licząc te 48 (juz zaokraglone dość mocno w górę bo 2x3,14x0,7=44 cm ale liczmy więcej bo sznurek nie jest płaski i przyległy ) to 48x150:1,2=6000cm =60m...
No i właśnie dlatego, że sznurek nie jest płaski przyjęłam, że średnica zwoju to średnica słupa plus średnica liny, a więc długość jednego zwoju to (14+1,2)x3,14=47,73.
A i tak to tylko szacunek, być może, jeśli dobrze i gęsto nawinie się linę, to z 1,2cm jej średnicy zostanie 1cm, a wtedy okaże się, że potrzeba 86m.
Nie wiem ile ona kosztuje, ale z pewnością lepiej kupić jej za dużo niż za mało.
Awatar użytkownika
nicole_niki
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2016, 13:08
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia

Re: Drapaki

Post autor: nicole_niki »

Trzymajcie lepiej kciuki żebym nic nie spartoliła bo nie jestem jakimś specjalnym fanatykiem robótek ręcznych :radocha:
Zablokowany