Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Drapaki

Post autor: agniecha »

Rmonia tutaj ma drapaki z cenami http://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1YD51/ , możesz zamówić jakiś prosty i tym samym tańszy , a jak w skarbonce się uzbiera to pogadasz z Rmonią i rozbudujesz posiadany drapak :-)
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Drapaki

Post autor: Kierei »

agniecha pisze:Rmonia tutaj ma drapaki z cenami http://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1YD51/ , możesz zamówić jakiś prosty i tym samym tańszy , a jak w skarbonce się uzbiera to pogadasz z Rmonią i rozbudujesz posiadany drapak :-)
Po tych wszystkich bojach jak wstawię mniejszy to już TŻ nie pozwoli go rozbudować o nie... jak sprzedałam stary to doszedł do wniosku ze kotu drapak wcale potrzebny nie jest (bo do drapaania ma te kartonowe a spi itak na fotelu ) i przez 2 tygodnie trwały sprzeczki zanim zgodę dostałam co do drapaka i maxymalnych jego wymiarów... więc teraz albo wcale...
Joasia91
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2015, 14:11
Płeć: kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Drapaki

Post autor: Joasia91 »

Hej, długo już zastanawiam się nad drapakiem i cały czas nie moge się zdecydować- Rufi czy Rmonia. Projekt mam wybrany ale zastanawiam się komu powierzyć wykonanie. Za Waszą radą napisałam o wycenę drapaka podobnego jak u Rufiego do Rmoni i faktycznie cena jest niższa o ok. 20% a projekty które mi przysłała wyglądają na wysoki poziom. Przede wszystkim martwi mnie też, że niektóre z Was piszą, że jakość Rufiego w ostatnich czasach pogorszyła się. Niemniej mam jeszcze trochę wątpliwości, a nie mam możliwości zobaczyć drapaków na żywo więc bardzo proszę jeśli któraś z Was ma drapaki obu firm lub widziała je na żywo to napiszcie mi swoje spostrzeżenia.

-sznury sizalowe na słupach- czy sizal z drapaków u Rmoni jest podobnej jakości jak u Rufiego? Na zdjęciach sizal wydaje się trochę ciemniejszy i bardziej postrzępiony, ale może to być kwestia fotek.
- rozeta sizalowa- u Rmoni nie ma sizalowych rozet, czy ich jakość w stosunku do rozet z materiału (kostka) jest dużo wyższa?- chodzi mi o wykończenie i to jak wyglądają po jakmś czasie bo zastanawiam się nad ewentulnym domówieniem rozety z sizalu
- stelaż do hamaka podwójnego- u Rmoni nie ma hamaków na takim stelażu jak u Rufiego podwójny- czy Wasze koty które lubią hamaki wolą ten pojedyńczy czy podwójny?

Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Proszę poczytać posty na poprzednich stronach, są opinie osób, które mają drapaki od Rmoni.
Joasia91
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2015, 14:11
Płeć: kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Drapaki

Post autor: Joasia91 »

Oczywiście przeczytałam. Liczę, że może ktoś życzliwy będzie miał chwile odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Drapaki

Post autor: yamaha »

Oklejenie sezalem jest duzo bardziej wytrzymale na drapanie, to pewne.
Jesli kot drapie dywan, to powyciaga nitki (wczesniej czy pozniej), na sizalu moze sie wyzywac i naprawde niewiele widac.
Natomiast "dla oka" wykonczenie dywnaem/kostka jest duzo przyjemniejsze niz sizalem.

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Od Rmoni czy od Rufiego : nie doradze. ;-))
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Dorszka »

nicole_niki pisze:Jest może ktoś wśród nas kto próbował osobiście owijać słup sizalem i podzieliłby się wskazówkami jak naciągnąć sznur?
Oj długo mnie nie było <strach>

Ja samodzielnie owijałam dwie deski, każda o długości ponad 2 metrów, sznurem właśnie 12 mm, bardzo grubym. Można to zrobić ładnie i bez maszyny, ale nie będę ukrywać, że wymaga to poświęcenia, i potem leczenia się z bólu rąk przez kilka dni <lol> Ale z efektu byłam zadowolona, uważam, że dobrze się spisałam, efekt na zdjęciu poniżej. Takie deski mam dwie, jedna to pochyłe podejście na antresolę, a druga to służąca do dziś barierka antresoli, od ściany do ściany (stąd znam długość), po której Clara lubi chodzić. Wszystko jest do zrobienia, ale wysiłek jest ogromny, nie będę ukrywać, i lepiej mieć do tego dobrze robocze rękawice, szorstkie, ale nie za grube, żeby dobrze kontrolować naciąg, ale też pewnie trzymać sznur. Po każdym obrocie trzeba "nawiniętą obrączkę" docisnąć do już nawiniętej części, za każdym owinięciem, każde pojedyncze kółko, dosuwamy, i napinamy, i jeszcze raz dosuwamy. Początek rzeczywiście przybiłam, jeśli dobrze pamiętam, koniec zresztą też :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Szana
Hodowca
Posty: 48
Rejestracja: 10 cze 2016, 20:22
Hodowla: Calm Cats*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Poznań
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: Szana »

Póki co półeczka od Rmoni się robi, a budkę i hamak, które obszyłam materiałem od Niej przedstawiam poniżej <mrgreen>
Soniu, dzięki za cynk ;-))
Przy okazji odkryłam jakieś zdolności krawieckie <lol>

obrazek

obrazek
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: Limonka »

znowu coś fajnego, i znowu cena zabójcza.... <zły>

http://hubuform.pl/pl/p/Drapakdomek-dla-kota/808
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: kinus »

Ciekawe, na ile stabilny :)
Zablokowany