Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: nmin »

Kamila pisze:poidło i tak nie może stac blisko kontaktu, bo kot musi je swobodnie móc obejść.
Zależy które poidło. Na tylnej ścianie Trixie Fresh Flow Deluxe naprawdę nie ma nic, co mogłoby kota zainteresować ;-)) Stoi u mnie na blacie kuchennym tuż pod ścianą i blisko kontaktu. Przynajmniej koty nie depczą po ciągnącym się kablu.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Kamila »

nie mogę teraz odszukać, ale gdzieś tu Pani Dorszka pisała, że poidła czy miseczki z wodą powinny być dla kota dostępne z każdej strony.
Awatar użytkownika
gloria
Posty: 187
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:34
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: gloria »

No kontakt byłby daleko, bardziej chodzi mi o kabel, Elsa dużo pije, trochę chlapie przy tym, na pewno zostałby umoczony :)

U mnie poidło na blacie kuchennym się nie sprawdzi, Elsa na blaty w ogóle nie wskakuje <lol>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: nmin »

Kamila pisze:nie mogę teraz odszukać, ale gdzieś tu Pani Dorszka pisała, że poidła czy miseczki z wodą powinny być dla kota dostępne z każdej strony.
Bardzo możliwe, ale jakoś mimo wszystko nie sądzę, by obchodzenie dookoła tego konkretnego poidła dużo zmieniło, bo z niego naprawdę nie da się pić inaczej, niż z przodu i z boku. Z tyłu kot nawet sobie nie obejrzy lecącej wody. I ze względów logistycznych poidło stoi tam, gdzie stoi, a jeśli czasem odstawię troszkę dalej ściany niż zwykle, i miejsce do przejścia by się znalazło, to i tak nie przechodzą ;-))
gloria pisze:U mnie poidło na blacie kuchennym się nie sprawdzi, Elsa na blaty w ogóle nie wskakuje <lol>
Eddie też nie. Nie umie albo nie chce mu się umieć. Ale ma drogę na skróty :hidden:
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: dagusia »

NIE ma co się bać jak kabel się pochlapie, przecież jest zabezpieczony :-) zobacz na przykładzie grzalki do akwarium lub filtra. Kawałek kabla przecies jest zamoczyny w wodzie. To wszystko jest specjalnie przygotowane ;-)) wiadomo przecież że jest woda w fontannach i się chlapie :-)
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: dagusia »

Bedę kupować kolejną fontanne, to już 4 <strach> ale tylko jedna i w dodatku pierwsza została zaakceptowana.... a chce jeszcze druga do sypialni... kupię ewentualnie tą sama ale zaciekawiła mnie jeszcze ta nowość w zooplusie. Ma już może ktoś? Ciekawa jestem czy jest cicha i czy łatwo się myje <mrgreen>

http://www.zooplus.de/shop/katzen/fress ... nen/581081
Wszelkie info mile widziane <pokłon>
Awatar użytkownika
yohjia
Posty: 377
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:46
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: yohjia »

W Maxi Zoo czas jakiś temu wypatrzyłam nową fontannę Catit, niestety z ceną poszaleli mocno, ok 160 zł.. Być może kojarzycie czy jest gdzieś w e-sklepach, w przystępnej cenie. W Zooplusie wypatruję i wypatruję, ale niestety nie dodają jej do oferty.

O taka: https://catit.com/en/flower-fountain
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Becia »

Ale fajna ta fontanna :ok:
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Audrey »

gloria pisze:No kontakt byłby daleko, bardziej chodzi mi o kabel, Elsa dużo pije, trochę chlapie przy tym, na pewno zostałby umoczony :)

U mnie poidło na blacie kuchennym się nie sprawdzi, Elsa na blaty w ogóle nie wskakuje <lol>
Pochlapanie kabla, tak jak dziewczyny pisały, nie jest niczym groźnym, bo jest zabezpieczony izolacją. Ale można go zabezpieczyć przed pogryzieniem przez kota. Ja na początku nie miałam zaufania do Baxa, a tym bardziej do małej Piranii - Hektora, kiedy do nas przyjechał.
Kabel wsunęłam do sztywnej rurki pcv. Z tym,że w naszym poidełku jest on wyciągany z wtyczki, więc nie było problemu, żeby go przeciągnąć przez rurkę.

Ta fontanna z kwiatuszkiem jest świetna. <zakochana>
Awatar użytkownika
Truskawka
Agilisowy Rezydent
Posty: 453
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:06
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Truskawka »

Fontanna z kwiatkiem super, chyba lepsza idea niż Catit Design Fresh and Clear. Ale niestety mu musimy mieć jedno Cate mate, do którego mam zestaw dziecięcych szczoteczek do zębów do czyszczenia :brzydal: .
Zablokowany