Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Drapaki

Post autor: yamaha »

Jaskier pisze: Musiałbym się z czymś na łby ;-) zamienić żeby dać sześć stów za słupek z rozetą, który mogę mieć za 200.
<lol> A widzi Pan ;-)) , wracamy do starej rozmowy. <mrgreen>
Po kiego gnata kupowac Mercedesa, jak czlowiek Dacia spokojnie zajedzie do celu ? <lol> <lol> <lol>
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Drapaki

Post autor: Jaskier »

yamaha pisze:
Jaskier pisze: Musiałbym się z czymś na łby ;-) zamienić żeby dać sześć stów za słupek z rozetą, który mogę mieć za 200.
<lol> A widzi Pan ;-)) , wracamy do starej rozmowy. <mrgreen>
Po kiego gnata kupowac Mercedesa, jak czlowiek Dacia spokojnie zajedzie do celu ? <lol> <lol> <lol>
To nie Mercedes, to Ford z przyklejonym na gumę do żucia znaczkiem Bentleya (a przynajmniej w jego cenie) ;-)
Na szybko popełniłem takie cuś na początek, później do rozbudowania, oczywiście do przedyskutowania z Wami co warto dodać.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Budka jest według mnie za nisko, kot raczej nie będzie z niej korzystał. Jak już uparłeś się na budkę ;-)) to zrób z niej wyjście/wyjście również przez górę, a nie tylko z frontu. Najlepszym rozwiązaniem jest długi sizalowy słup do drapania, kilka półek i ze dwie rozety. Kotu to wystarczy.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Drapaki

Post autor: Jaskier »

Budka zaczyna się 30 cm nad ziemią. To za mało? Od góry wyjście może być, to nie kłopot.
Ten kąt będzie niewykorzystany więc cały może być kota. Można wysunąć całą tę konstrukcję a słup może być za nią lub przed - wszystko do przemyślenia.
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: maga »

U mnie pierwszy box jest na wysokosci 67 cm drugi na 97. Z pierwszego nikt nie korzysta z drugiego i trzeciego i owszem.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Ja osobiście nie zdecydowałabym się na budkę nie mając kota i nie znając jego preferencji. Nie zakładaj z góry, że to będzie odpowiednie miejsce dla kota i akurat budkę wybierze, bo może się okazać całkowicie nietrafioną miejscówką ;-)) Polecam dwie rozety dość wysoko zamontować. Obecnie wiem, że mój kot z budki by nie korzystał.
Drapak z Zooplusa, który pokazujesz jest tragicznie wykonany, z materiałów kiepskiej jakości i jest bardzo chybotliwy. Kot nie będzie z niego korzystał, szkoda na to pieniędzy.
Lepiej zainwestować, kupić porządny, podstawowy drapak, bez udziwnień ;-)) bądź jak pisałam powyżej porządny, stabilny słup do drapania od Rmoni, bądź Rufiego, kupić drewniane półki, dwie rozety i masz rozplanowaną przestrzeń, z której kot będzie korzystał przez lata.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Drapaki

Post autor: sandra »

przydalaby sie tez kratka boczna na okno, jesli otwiera sie je na uchyl

http://m.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_sia ... _kot/30843

Choć jesli sa trzy, to w sumie lepiej otwierac tylko to z lewej strony

Taka niska budka moze byc traktowana jedynie jako pierwszy schodek do wchodzenia na gore do rozety <lol>
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Drapaki

Post autor: Jaskier »

maga pisze:U mnie pierwszy box jest na wysokosci 67 cm drugi na 97. Z pierwszego nikt nie korzysta z drugiego i trzeciego i owszem.
Mówisz - masz :-)
Budka na wysokości 83 cm.
Obrazek
Miss_Monroe pisze:Ja osobiście nie zdecydowałabym się na budkę nie mając kota i nie znając jego preferencji. Nie zakładaj z góry, że to będzie odpowiednie miejsce dla kota i akurat budkę wybierze, bo może się okazać całkowicie nietrafioną miejscówką ;-)) Polecam dwie rozety dość wysoko zamontować. Obecnie wiem, że mój kot z budki by nie korzystał.
Szkoda, założyłem że taki azyl to na 100% będzie ulubione miejsce i musi być. Tylko jak się przekonać czy kot korzystałby z budki... nie mając budki :-D
Drapak z Zooplusa, który pokazujesz jest tragicznie wykonany, z materiałów kiepskiej jakości i jest bardzo chybotliwy. Kot nie będzie z niego korzystał, szkoda na to pieniędzy.
Już nieaktualny :-)
Lepiej zainwestować, kupić porządny, podstawowy drapak, bez udziwnień ;-)) bądź jak pisałam powyżej porządny, stabilny słup do drapania od Rmoni, bądź Rufiego, kupić drewniane półki, dwie rozety i masz rozplanowaną przestrzeń, z której kot będzie korzystał przez lata.
Nawet jak nie zechce spać i leżeć w budce to będzie przez nią przechodził :-)
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Drapaki

Post autor: nmin »

Jeśli nie zdecydujesz się jednak na własną konstrukcję, nie chcesz dać sześciu stów za "słupek z rozetą", a chciałbyś wydać tyle na coś porządnego i faktycznie na lata, to polecam ten drapak: http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... aki/380329

Ma budkę, hamak, półkę i dwie rozety, więc właściwie wszystko do wyboru, każdy kot znajdzie coś dla siebie. Są nawet wiszące zabawki dla małego kociaka. Jest solidny i dobrze wykonany, moim kotom bardzo odpowiada (my mamy wersję Premium, ale teraz kupiłabym Standard, bo to praktycznie to samo).
olivjanja
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, 17:16
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki

Post autor: olivjanja »

niesia pisze:Z racji tego, że powiększyła się nasza kocia rodzina potrzebujemy większego drapaka :-)
Sprzedajemy nasz obecny marki Rufi, zmodyfikowany D 5B z materiału "kostka szara"
Drapak w dobrym stanie, zakupiony w 2013 r rok temu wymienione rozety i podstawa z materiału sztruks jasnobeżowy na kostkę.
Zainteresowanych proszę o pytania w prywatnej wiadomości
Możliwa wysyłka kurierska.
Nie wiem czy mogę tu zamieścić taką informację...jeśli nie proszę o przeniesienie

Kilka aktualnych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam,
Nie mogę do Pani wysłać wiadomości.
Proszę o kontakt e-mail: olivjanja@gmail.com
Jestem zainteresowana tym drapakiem.
Zablokowany